JIŽNÍ INDIE NA KOLE

zájezd ADVENTURA Skalní svatyně v Mahábalipuramu a velkolepé čólské chrámy
Pohoří Západní Ghát a přírodní rezervace Perijár
Unikátní exkurze indickým venkovem
Ubytování v hotelech se snídaní
Závěrečná relaxace na plážích Arabského moře

Vydejte se s námi do tropického ráje, do jižní Indie, jež nabízí jedinečnou kombinaci fascinujících památek, pestrobarevného venkova i nádherné přírody. Během putování poznáme Indii ze všech stran, se všemi jejími ctnostmi i nectnostmi. Nad něčím užasneme, nad jinými věcmi budeme nevěřícně vrtět hlavou a někdy musíme přimhouřit oko. Společně navštívíme dva úchvatné jihoindické státy: chrámy oplývající Tamilnád a zelení překypující Kéralu. V poklidné a uvolněné atmosféře prozkoumáme vzácnou biodiverzitu pohoří Západního Ghátu, projížďkou mezi rýžovými políčky a čajovými plantážemi po zapadlých silničkách se seznámíme s autentickým jihoindickým venkovem, ve městech budeme obdivovat starobylé kulturní památky a nasávat vůni koření, vonných tyčinek i celosvětově známé indické kuchyně. Na závěr si odpočineme ve stínu kokosových palem na bílých plážích Arabského moře a nakoupíme suvenýry v malebném rybářském přístavu Kóčin.

PROGRAM

1. – 2. den Letecky Praha – Madrás, přesun do Puduččéri se zastávkou v Mahábalípuramu: unikátní monolitické skalní chrámy a reliéfy, první ochutnávka indické kuchyně; podvečerní procházka po pobřežní promenádě a odpočinek po cestě; Puduččéri – bývalé hlavní město francouzských držav s impozantními kostely a širokými bulváry.
3. den Dopoledne sestavení kol a zahřívací etapa tropickými lesy do experimentální futuristické osady Auroville, jejímž posláním je podporovat spirituální rozvoj života (35 km).
4. den Zahájení cyklistického putování na jih; první kontakt s indickým venkovem: plantáže banánovníků a cukrové třtiny, barevné hinduistické svatyně, melouny, manga, žakie; v podvečer dojezd do rušného Čidambaramu  (85 km/po rovině). 
5. den Brzká ranní návštěva Natarádžova chrámu zasvěceného tančícímu Šivovi a možnost pozorovat hinduistické ceremonie a obřady nebo dostat požehnání od slona; odpoledne na kole do Pičavaramu krajem rybářských vesnic, jež se postupně vzpamatovávají z ničivé tsunami v roce 2004; fakultativně projížďka lodičkou rozsáhlou sítí kanálů mezi mangrovy (50 km).
6. den Krajinou zavlažovacích kanálů a rýžových políček směřujeme do vnitrozemí; nocleh v Kumbakonamu (63 km).
7. den Noříme se do srdce Tamilnádu, etapa nás provede po nejvýraznějších památkách slavné čólské říše: barevné gópury a obrovské vozy v Kumbakonamu, chrám Airavatešvara v Darasuramu obklopený malebnou zahradou, pro nenasyty zajížďka do Svámimalai – vesnice, která je uctívána jako jeden ze šesti posvátných příbytků Murugana, Šivova syna (53 km).     
8. den Den bez kol: za ranního chládku si prohlédneme Brhadéšvarův chrám v Tándžávuru a zbytek dopoledne strávíme odpočinkem a procházkou po městě; odpoledne se přesuneme buď vlakem, nebo autobusem do předhůří pohoří Západní Ghát. 
9. – 10. den Krajina se začíná měnit, přibylo zeleně i vodních nádrží, atmosféru dokreslují vinice zasazené pod žulovými masivy; cestu lemují stánky s různými druhy tropického ovoce, které svádí k ochutnání; příjemné osvěžení pod posvátnými vodopády Suruli (pozor na opice); závěrečné stoupání odvážně vedenými serpentinami s monumentálními výhledy zpět do údolí (2 dny/152 km/1150 m).
11. den Volný den v oblasti NP Perijár zasazeném uprostřed pohoří Západní Ghát s množstvím fakultativních programů: safari lodí po jezeře a pozorování divoké zvěře, setkání se slony – možnost projížďky, krmení a koupání; návštěva farmy s kořením; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění nebo kathakali – tradiční tanec. 
12. – 13. den Oblastí koření, čaje a kaučukových plantáží sjíždíme do zelené úrodné nížiny při pobřeží Arabského moře; Kumarakom a oblast tzv. backwaters – spleť nekonečných vodních kanálů lemovaných malebnými rybářskými vesničkami s barevnými kostelíky (2 dny/166 km).
14. den Kérala – jedna z nejbohatších a nejmalebnějších oblastí Indie, sítí kanálů a jezer připomínající Benátky; přívozem přes jezero Vembanad; fakultativně návštěva ptačí rezervace Kumarakom; západ slunce nad Arabským mořem (25 km).
15. den Dopolední relaxace u moře, odpoledne na kole podél pobřeží do Kóčinu s možností koupání cestou (60 km).
16. – 17. den Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; k večeři voňavá ryba zabalená v banánovém listu nebo kari z mořských plodů; zabalení kol a následující den letecky návrat do Prahy.

Termín: 3. 2. – 19. 2. 2018
Aktuální cena: 52 900 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha – Madrás a Kóčin – Praha, všechny transfery a přeprava zavazadel, 15x ubytování v hotýlcích nebo lodžích se snídaněmi

V ceně nezahrnuto – upřesnění: indické elektronické turistické vízum – asi 50 USD (platí si každý účastník sám před odletem, viz Víza).

Letenky: Na tento zájezd využíváme zpravidla společnost Emirates, která vezme kolo do letadla bez příplatku, pokud se vejdete do váhového limitu 30 kg.

Víza: Od února 2016 mohou občané ČR nově za určitých podmínek obdržet indické elektronické turistické vízum (dále jen eTV). eTV si musí každý vyřídit sám prostřednictvím webových stránek a úhradu za něj provést přes internet platební kartou. V dostatečném předstihu vám zašleme instrukce a poradíme vám jak si o toto vízum zažádat.

Povrch a profil: Zájezd je vhodný pro horská i trekková kola. Celá trasa zájezdu vede po asfaltových silničkách s minimálním převýšením (kromě dvou etap viz popis jednotlivých bodů programu).

Klima: Budeme se pohybovat v ná­roč­nějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28 °C až 31 °C přes den a 23 °C až 25 °C v noci. Během dne může občasně i sprchnout.

Průvodce: Veronika Siňorová  

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.