Z HORNÍ PROVENCE NA AZUROVÉ POBŘEŽÍ NA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapově s doprovodným mikrobusem
Ubytování v kempech se snídaní
Vinohrady, sklípky a levandulová pole
Monumentální kaňony Verdon a Var
Závěrečné koupání v moři u St. Tropez

Horní Provence představuje velkolepost hlubokých skalních kaňonů, dávající vyniknout malebnosti podhorských luk s koberci květin a stády ovcí. Pestrobarevný obraz je zarámovaný až kdesi na vzdáleném obzoru bílými vrcholky Alp. Postupně se budeme spouštět dolů z hor, krajem vinic a levandulových polí se přiblížíme až místům, kudy kráčela historie. Prohlédneme si opevněná města i středověké památky, vykoupeme se v řekách i jezerech a pak ucítíme vůni moře. Azurové pobřeží nám nabídne bizarní koktejl tichých horských vesniček uprostřed vinic, jen kousek vzdálených od rušných přímořských letovisek francouzské Riviéry. A bude jen na vás, zda závěrečné dny strávíte lenošením na pláži, nebo si projedete pověstné křivolaké silničky, po kterých četníci ze St. Tropez honili lumpy.

PROGRAM

1.– 3. den Odjezd kolem poledne, noční přejezd do Entrevaux; dva dny v Entrevaux: prohlídka citadely, cyklistika v okolí - Gorges de Daluis (francouzské Colorado) a Gorges de Cians podél řeky Var (40–85 km).
4. den Malebnými silničkami vinoucími se borovými lesy a soutěskou řeky Faye k přehradnímu jezeru Lac de Castillon – možnost koupání (30–55 km).
5. den Typicky provensálské městečko Castellane a kostel Notre Dame du Roc, tyčící se nad městem, horní údolí Verdonu – možnost koupání (40 km).
6. den Po hraně velkého kaňonu Verdon, jednoho z nejhlubších v Evropě, s impozantními výhledy (55 km).
7. den Odpočinkový den u azurového jezera St. Croix, možnost cyklovýletů po okolí - návštěva vesničky Moustiers Sainte Marie, zapůjčení lodiček v kaňonu Verdon.
8. den Levandulová pole v okolí jezera St. Croix, malebné Aups, divoké kaskády a vodopád u Sillans – možnost koupání (40 km).
9. den Skalní hrad v Cotignacu, oblastí růžového vína Cte de Provence se zastávkou v nádherně zachovalém cisterciáckém klášteře Thoronet (50 km).
10. den Opuštěnými silničkami Massif des Maures, lemovanými korkovými duby a jedlými kaštany, do "francouzských Benátek" Port Grimaud (35/75 km).
11.–12. den Den u moře v zátoce u St. Tropez – světově proslulá četnická stanice, středověká citadela, přístav s luxusními jachtami. Odpočinek a koupání; podvečerní odjezd, návrat následující den odpoledne.

Termín: 27. 6. – 8. 7. 2018
Státní svátky, pouze 6 dní dovolené!
Aktuální cena: 10 550 Kč
Dětská cena: 9 590 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem, 9x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete večeřet v restauraci v kempu nebo vám zapůjčíme vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

Povrch a profil: asfalt (zájemci mohou využít některé trasy po šotolině), převážně zvlněný až kopcovitý profil.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura