ZAKARPATSKÁ UKRAJINA NA KOLE

zájezd ADVENTURA Hvězdicově na horských kolech s podporou autobusu
Ubytování v hotelu a horské chatě s polopenzí
Koločava - ves Nikoly Šuhaje
Hoverla - nejvyšší hora Ukrajiny
Vyhlídkové trasy po poloninách a cestách Karpat

Kraj nepříliš bohatých, ale pracovitých a hodných lidí zve každého, kdo si chce zajezdit na kole a přitom mít oči otevřené. Láká toho, komu nestačí jen si protáhnout tělo v lesních serpentinách, ale dokáže i posedět u bači, koupit si od něj mléko a sýr a pak poslouchat zvonky ovcí a rozjímat nad tajemnými pralesy na svazích Karpat. Pojedeme oblastí, kterou stále rychlejším tempem zasahuje civilizační pokrok i politické změny v Evropě, ale kde jsme ještě před pár lety mohli bez nadsázky říci, že čas se zde téměř zastavil. Zájezd je určen pro středně vyspělé cyklisty. Zdatnějším individualistům doporučíme trasy, během nichž si určitě přijdou na své. Většinou pojedeme po polních nebo dřevařských cestách, ale i na asfaltu místních silnic bohatě využijeme vlastností horských kol.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd večer, přes Slovensko na Ukrajinu, prohlídka centra Užgorodu a místního skanzenu; večer procházka k vodopádu Šipot.
3. den Bývalá vorařská klauzura na Ozerjance, jezero Ozerce, kde byl poslední předválečný Foglarův skautský tábor; na kolech krajem vorařů k Siněvirskému jezeru: náročnější cestou ze severu, nebo z jihu přes město Mižhirja a sedlo Kamjanka, posezení ve stylové kolibě (50–70 km).
4. den Z Volovce do Svaljavy podél železniční trati na Lvov; cestou řada brodů, téměř neosídleno; alternativně lze vyrazit na okruh po hřebenech s dalekými výhledy: jezero Vito, horská vesnice Volosjanka s pravoslavným kostelem, centrum oblasti město Volovec, přes sedlo Guklivyj zpět do Pilipce; část trasy lze absolvovat stylově vlakem (50–70 km).
5. den Dopolední kulturní program v Koločavě spojený s příjemnými procházkami - ves Nikoly Šuhaje, muzeum Ivana Olbrachta; přejezd busem do Lazeščiny, která tvořila spolu s Jasiňou prvorepublikovou východní výspu země.
6. den Okružní trasa přes Jablonický průsmyk do horského městečka Vorochta, značené trasy pro MTB (40–90 km).
7. den Výjezd do sedla pod Hoverlou, pěší výstup na nejvyšší vrchol Ukrajiny Hoverlu (2061 m); sjezd do Lazezčiny s variantou přes Kvasy (40–60 km).
8. den Okruh v okolí Jasině, podél řeky Čorna Tisa, lyžařská centra Bukovel a Dragobrat, muzeum v Jasině (40–90 Km).
9.–10. den Loučení a odjezd domů, cestou navštěva geografického středu Evropy a prohlídka Mukačeva, v podvečer odjezd, příjezd následující den dopoledne.

Termín: 15. 6. – 24. 6. 2018
Aktuální cena: 12 470 Kč

Termín: 27. 7. – 5. 8. 2018
Aktuální cena: 12 470 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování s polopenzí, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování: 3x hotel, 4x horský srub (2–4lůžkové pokoje). Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Stravování: 7x místní polopenze.

Náročnost: Všechny etapy jsou nalehko, v maximalistických variantách tras spíše obtížnost 3.

Povrch a profil: asfaltové silničky, horské a lesní cesty, občas kamenité nebo bahnité úseky, celkově hornatý terén mnohdy s větším převýšením; doporučujeme horské kolo.

Poznámka: V autobusu pojedeme společně se skupinou pěších turistů, program na místě je zcela nezávislý, ale dá se velmi dobře kombinovat. Se zájezdem pojedou 2 hlavní průvodci, jeden průvodce povede cyklistickou skupinu a druhý skupinu klientů s čistě poznávacím programem.

Nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno

Pořadatel: CK Adventura