CHAMPAGNE NA KOLE

zájezd ADVENTURA Cyklopobyt s podporou autobusu
Ubytování v hotelu s polopenzí
Vhodné pro milovníky vína a šampaňského
Korunovační katedrála v Remeši

V kraji Champagne, v povodí řeky Marny, jedné z nejproslulejších vinařských oblastí Francie, vás čekají pohodové cyklotrasy turistickou stezkou Route du Champagne. Centrem výroby šampaňského je kromě Remeše též město Épernay s rozsáhlými sklepy, kde šumivý mok dozrává a z jehož předměstí budeme vyjíždět na jednodenní cyklovýlety.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd v podvečer, přejezd do Faux de Verzy, na kole po trase Verzy, Phare (maják - symbol regionu, výhledy na Pařížskou pánev a Remeš), Ludes, Nogent a vinařství Hautvillers (spolu s Épernay, nejstarším centrem zdejšího vinařství, Dom Perignon), vinice Côtes des Blancs do Épernay (45 km), fakultativní degustace šampaňského v okolí Épernay, ubytování v hotelu.
3. den Autobusem do Château-Thierry, pozůstatky středověkého hradu. Na kole údolím řeky Marny a krajem vinic přes Dormans (památník obětem 1. sv. války), Châtillon-sur-Marne (malebné městečko, nad nímž se tyčí socha papeže Urbana II.) přímo do hotelu (65 km); faktultativní degustace šampaňského ve vinařství Château de Pierry.
4.–5. den Na kole listnatými lesy, podél rybníčků přes Saint-Martin-d´Ablois, Lucy (jeden z nejhezčích zámků v kraji), Etoges (vodní zámek s donjonem) do Vertusu (40 km). Naložení kol, přejezd autobusem do Remeše, podvečerní prohlídka města (korunovační katedrála a palác Tau, Martova brána), odjezd večer, návrat následující (5. den) v ranních/dopoledních hodinách.

Termín: 20. 9. – 24. 9. 2019
Počet dní: 5 dní
Aktuální cena: 8 630 Kč
Dětské ceny: 7 670 Kč
Obj. číslo: 11138911

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 2x hotel***, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 2x polopenze (dvouchodové menu v hotelové restauraci, karafa vody), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby: degustace šampaňského v okolí Épernay – asi 5 EUR (2 druhy šampaňského), degustace šampaňského ve vinařství Château de Pierry – asi 10 EUR (2 druhy šampaňského).

Ubytování: Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil: asfalt, rovinatý až mírně zvlněný profil (u programu 3. dne při odbočkách z údolí řeky Marny náročnost 2).

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA