PROVENCE NA KOLE KLASICKÁ

zájezd ADVENTURA Etapově s doprovodným mikrobusem
Ubytování v kempech se snídaní
Méně turistická a více autentická Provence
Víno, mořské speciality, levandulová pole
Provensálské fjordy – odpočinek a koupání

Zájezd nadchne jak znalce a ctitele Francie, tak úplné nováčky. Ale především ty, kteří mají raději odlehlejší místa s poklidnou atmosférou mimo hlavní turistické trasy. Projedeme se malebnými vesničkami, kde jako by se po staletí nic nezměnilo, krajinou zářivě zelených vinic a modrofialových levandulových polí, vychutnáme si krásu vápencových masivů. Zcela jistě nám Provence učaruje jako kdysi Paulu Cézannovi a Pablu Picassovi. Na závěr naší cesty sjedeme k moři, do přístavu Cassis s tyrkysovou vodou ve vápencových „fjordech“ – kalankách.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd odpoledne, noční přejezd do antického Vaison-la-Romaine; prohlídka starého města. Okruh podél vápencových skal - tzv. Montmiraillských krajek (max. 60 km).
3. den Pro zdatnější výšlap na poutní horu cyklistů Mont Ventoux (asi 60 km), pro ostatní vyhlídkovou cestou po jeho úbočí (45 km) až do městečka Sault uprostřed levandulových polí.
4. den Soutěskou řeky Nesque, malebné městečko Vénasque, přes listnaté lesy pohoří Vaucluse do Murs (65 km).
5. den Den plný úžasu: cisterciácké opatství Sénanque, středověké město Gordes, kamenný skanzen Les Bories, tajemné prameny ve Fontaine de Vaucluse; okrový lom v Roussillonu, Lacoste – sídlo markýze de Sade, Bonnieux, Pont Julien, Saint Saturnin-les-Apt (70 km).
6. den Okrový lom Colorado – krajina barevných skal u Rustrelu, soutěska Oppedette, středověké Forcalquier mezi masivy Lure a Lubéron (65 km).
7. den Volný den ve Forcalquier; prohlídka města, možnost cyklovýletu do městečka Lurs a ke klášteru Ganagobie (55 km), nebo do oblasti Montagne de Lure (s nejvyšším bodem Signal de Lure, 1826 m – 70 km).
8. den Malebné Manosque, podhůřím nebo po hřebeni Lubéronu, krajem nekonečných vinic a starobylých hradů, návštěva vinného sklípku (60 km).
9. den Krajem Paula Cézanna kolem masivu Ste. Victoire, Aix-en-Provence (60 km).
10. den Přes vápencový masiv Ste. Baume do malebného přístavu Cassis (55 km nebo 88 km).
11. den Odpočinkový den v Cassis, výlet lodí na moři do vápencových "provensálských fjordů" - kalánků. Pro zájemce výšlap na nejvyšší útes Středozemního moře Cap Canaille (399 m).
12.–13. den Volné dopoledne u moře, koupání v tyrkysovém moři; odpoledne odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Termín: 24. 7. – 5. 8. 2018
Aktuální cena: 12 950 Kč
Dětská cena: 11 990 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem, 10x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete večeřet v restauraci v kempu nebo vám zapůjčíme vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

Povrch a profil: asfalt (zájemci mohou využít některé trasy po šotolině), převážně zvlněný až kopcovitý profil.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura