AZUROVÉ POBŘEŽÍ NA KOLE

zájezd ADVENTURA
Cyklopobyt u moře, výlety do hor s podporou autobusu
Ideální pro cyklisty pohodáře
Písečné i oblázkové pláže, odpočinek a koupání
Festivalové Cannes, Knížecí palác v Monaku
Ubytování v mobilhomech, polopenze

Azurové pobřeží je místo plné kontrastů, místo, kde se setkává průzračné tyrkysové moře s horami, kde městům plným přepychu, luxusních přístavů a výstavních ulic tiše konkurují kamenné vesničky skryté ve skalách, kde barevnost a živost měst, hluk a pestrost trhů ostře kontrastuje s divokostí a klidem horské přírody. To vše pod oblohou, kde slunce svítí 3000 hodin ročně. Díky příjemnému klimatu objevil tento kraj Stephen Liegard, dal mu jméno a přitáhl sem život. Jasné světlo sem přilákalo mnoho malířů, např. Picassa, Matisse a Chagalla, světoznámé hotely hostily řadu významných osobností. A o turisty tu není nouze ani dnes.
Na našich výletech navštívíme města zvučných jmen, vydáme se do hor, objevíme tichou krásu vesnic vklíněných ve skalách a projedeme se panenskou přírodou přímořských Alp. Náš kemp se nachází v Anthéor (Saint-Raphaël) – na pobřeží masivu Esterel mezi Fréjus a Cannes, 50 m od písečné pláže. Odsud budeme vyrážet na naše (cyklo)výlety za podpory autobusu, blízkost moře využijeme k rannímu a večernímu koupání či k celodennímu lenošení na pláži. Budeme střídat cyklistické dny s dny poznávacími. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit. Výlety uvedené v následujícím pořadí v itineráři mohou být nabízeny (příp. kombinovány) v jiném pořadí – podle počasí, aktuálních kulturních akcí a dalších okolností.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den Odjezd večer, noční přejezd do Francie; příjezd do městečka Anthéor, ubytování, odpočinek a koupání.
3. den Na kole do nádherného masivu Esterel – pohoří červených skal, borovic a eukalyptů, koupání (25–38 km).
4. den Autobusem do středověkého Antibes – města, jemuž dominuje pevnost Fort Carré a chlubí se největším jachetním přístavem v Evropě. Návštěva festivalového Cannes – středověká čtvrť Le Suquet; fakultativní výlet lodí na Lérinské ostrovy – Ste. Marguerite (ukrývající tajemství muže se železnou maskou) nebo St. Honorat (patřící jednomu z nejslavnějších klášterů v Evropě).
5. den Autobusem k orlímu hnízdu Gourdon, na kole soutěskou Gorges du Loup, květinové bonbóny v Pont-du-Loup, horská vesnička proslavená fialkami Tourrettes-sur-Loup; středověké město Vence a Matissova kaple; malebné St. Paul de Vence (39–53 km).
6. den Volný den, odpočinek a koupání; pro zájemce na kole či vlakem do Saint-Raphaël a antického a středověkého města Fréjus s typickým trhem (35–65 km), případně individuální cyklistika v okolí kempu.
7. den Autobusem do Nice – promenáda Angličanů a staré město s květinovým trhem, Andělský útes a vodopád, muzeum Matisse a Chagalla.
8. den Autobusem do Grasse – prohlídka parfumerie; na kole přes horské vesničky a soutěskou říčky Siagnole k jezeru St. Cassien (33–66 km).
9.–10. den Ranní odjezd domů, cestou 9 hodinová pauza v Monaku – druhé nejmenší zemi na světě: Knížecí palác, kasino Monte Carlo, fakultativně návštěva Oceánografického muzea a Exotické zahrady s komplexem jeskyní Grottes de l'Observatoire; vpodvečer odjezd, návrat následující den odpoledne.

Termín: 6. 9. – 15. 9. 2024
Počet dní: 10 dní
Aktuální cena: 19 800 Kč
Dětské ceny:
do 15 let 18 800 Kč
do 6 let 13 900 Kč
Obj. číslo: 11013402


Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj povinný 5 400 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 700 Kč
Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.
V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x mobilhome s polopenzí, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků
Fakultativní služby: Výlet lodí na Lérinské ostrovy – asi 16 a 17 EUR.
Ubytování: Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem). V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování.Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1x manželská postel + 1x 2 oddělená lůžka, povlečení vlastní); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); úložné prostory, zahradní nábytek. Vybavenost kempu: bazén, hřiště (dětské, na pétanque), obchody (menší supermarket, suvenýry), restaurace (snack bar, pizza) aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 200 m. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.).
Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme. S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat.
Stravování: Po celou dobu pobytu budou podávány večeře a snídaně připravované naším kuchařem; jídelníček tvoří čerstvé potraviny nakoupené přímo na místě; stravování začíná večeří v den příjezdu, končí snídaní v den odjezdu.
Povrch a profil: Asfalt, některé etapy po šotolině (např. v Esterelu doporučujeme horské, resp. trekingové kolo), mírně zvlněný profil, příležitostně menší stoupání.
Klima: Příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 25–30 °C ve stínu, slunečno; teplota moře asi 18–22 °C.
Velikost skupiny: 25–44 účastníků.
Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru CYKLOZÁJEZDY S AUTOBUSOVOU DOPRAVOU – OBECNÉ INFORMACE 2023. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA