GASKOŇSKO A PÉRIGORD NA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapově s doprovodným mikrobusem
Ubytování v kempech se snídaní
Krajem vinic, lanýžů, slunečnic, řek, hradů a zámků
Zakončení u Středozemního moře

Ne náhodou se na tomto zájezdu setkávají téměř výlučně "labužníci" Francie. Ano, kdo jede do Francie poprvé, neodolá takovým lákadlům, jako je Bretaň nebo Provence. Teprve při další návštěvě zatoužíte podívat se i do méně známých, ale o to příjemnějších měst a městeček, ochutnat nejen nejlepší vína Francie, ale i takové lahůdky, jako jsou lanýže, kachní játra, sušené švestky či armaňak. V kraji tří mušketýrů budeme moci obdivovat odvahu stavitelů středověkých hradů i gotických katedrál, pokochat se malebností opevněných vesnic a navštívit města zvučných jmen, jako je Bergerac či Condom. Až nás už budou z cyklistiky bolet nohy i jiné části těla, přesuneme se ke Středozemnímu moři, kde naši cestu zakončíme relaxací a koupáním v moři.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd dopoledne, noční přejezd do oblasti jižně od Tulle – městečko Meyssac; cyklovýlet po okolí dle chuti; koupání v řece Dordogne; návštěva Beaulieu-sur-Dordogne (0–50 km).
3. den Přejezd na severozápad k povodí řeky Vezére; Collonges-la-Rouge, možnost koupání v jezeře Lac du Causse; malebný Terrasson (40–70 km).
4. den Krajem Périgord mezi řekami Vezére a Dordogne, pohádkový Sarlat, skalní hrady Roque Gageac a Beynac (75 km).
5. den Odpočinkový den v oblasti obývané od doby kamenné, kde získal své jméno člověk kromaňonský - v okolí mnoho jeskyní s prehistorickými malbami a nálezy (okružní trasa dle chuti), opatství Cadouin, koupání v řece Dordogne.
6. den Krajem rozlehlých vinic, návštěva zámku Monbazillac s ochutnávkou "plesnivého" vína, večerní Bergerac (70 km).
7. den Nejlepší vinohrady Francie v okolí překrásného středověkého města St. Émilion, Castillon la-Bataille (80 km).
8. den Opevněnými hrázděnými vesničkami do středověkého městečka Eymet (65 km).
9. den Zvlněnou krajinou švestkových sadů do Granges – ochutnávka lahůdek v unikátním muzeu švestek (60 km).
10. den Vodní mlýn v Barbaste, středověké město Nérac, město Condom en Armagnac, degustace armaňaku v rodinné destilerii (60 km).
11. den Opevněná vesnice Fourcés, kaple Panny Marie cyklistické, na kole dojezd po cyklostezce (bývalém železničním náspu) do La Bastide d´Armagnac (65 km).
12. den Přesun autobusem ke Středozemnímu moři.
13.–14. den Volný den u Středozemního moře, možnost výletu podél pláží; odjezd v podvečer, návrat následující den odpoledne.

Termín: 2. 8. – 15. 8. 2018
Aktuální cena: 13 430 Kč
Dětská cena: 12 470 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem, 11x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete večeřet v restauraci v kempu nebo vám zapůjčíme vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

Povrch a profil: asfalt, převážně zvlněný profil.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura