FRANCOUZSKO-KATALÁNSKÉ PŘÍMOŘÍ NA KOLE

zájezd ADVENTURA
Cyklopobyt u moře, každodenní výlety s podporou autobusu - i pro necyklisty
Ideální pro rodiny s dětmi a cyklisty pohodáře
Kvalitní víno a katalánská kuchyně
Salvador Dalí a jeho muzeum ve Figueres
Písečné pláže, odpočinek a koupání
Ubytování v mobilhomech, snídaně

Pobytová základna u moře v Canet-Plage je ideálně položená tak, že nám jednodenní výlety umožní ochutnat ze všech přírodních i kulturně-historických esencí Francie i Katalánska. Pláž je písečná, vhodná ke koupání pro děti, vstup do vody je mírný. Z tohoto příjemného místa vyrážíme s podporou autobusu na (cyklo)výlety do okolí. Blízkost moře samozřejmě využijeme k rannímu a podvečernímu koupání a během odpočinkového dne i k celodennímu lenošení na pláži. Cyklistické výlety jsou připraveny tak, že jejich kratší varianty zvládnou i zdatnější děti od 7 let.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1.–2. den Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; odpoledne příjezd do Canet-Plage, ubytování, odpočinek a koupání; prohlídka přístavu a městečka.
3. den Autobusem do vinařského kraje Corbiéres, okruh na kole ke katarským hradům Peyrepertuse a Quéribus a úchvatným kaňonem řeky Galamus (asi 35 km); krásné koupání v kaskádách říčky Verdouble – přírodní akvapark.
4. den Nejzachovalejší opevněné město v Evropě Carcassonne – komplex staveb světového významu, dvojité hradby s 52 věžemi - prohlídka města; po cyklostezce podél Canal du Midi (15–40 km).
5. den Volný den bez kol, odpočinek a koupání, podvečerní výlet autobusem do Perpignanu (Palác mallorských králů, katedrála Saint-Jean, vstupní brána Le Castillet).
6. den Na kole nebo autobusem podél pobřeží do malebného městečka Collioure: templářský hrad, fauvistické obrazy (Henri Matisse) a vyjíďka s výhledy na moře k majáku Cap Béar; podpora autobusu na cestě zpět (17–55 km); možné prodloužení až do vinařského Banyuls-sur Mer (+16 km).
7. den Dopolední výlet autobusem do španělského Figueres - fakultativně návštěva muzea Salvadora Dalího; odpoledne volný program – koupání.
8. den Autobusem do Prades, na kole k opatství St. Michel de Cuxa (9. stol.) a St. Martin du Canigou (10. stol.), pevnost Fort Libéria ve městě Villefranche de Conflent, individuálně možnost prohlídky jeskyně Grande Canalettes (asi 35 km).
9.–10. den Rozloučení s mořem; odpoledne odjezd domů, návrat následující den kolem poledne.

Termín: 30. 6. – 9. 7. 2023
Počet dní: 10 dní
Aktuální cena: od 17 270 Kč
Dětská cena do 15 let: od 16 310 Kč
Dětská cena do 6 let: od 12 086 Kč
Obj. číslo: 11017301


Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj povinný 5 400 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 700 Kč
Pro osoby starší 65 let nabízíme slevu.
Připojištění karantény Covid-19 260 Kč
V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x mobilhome se snídaní, všechny výlety uvedené v programu, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.
Fakultativní služby: Muzeum Salvadora Dalího – asi 12 EUR/os. (cena při skupině).
Ubytování: Bydlet budeme v kempu u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem) ve stínu vzrostlých stromů. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování.Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (manželská postel + 2 oddělené postele; vlastní povlečení); společná vybavená kuchyňka (sporák, lednice, mikrovlnka, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem a lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení (či na spaní např. pro děti); společná koupelna (sprcha, umyvadlo), WC oddělené; úložné prostory, zahradní nábytek. Vybavenost kempu: 3 bazény, tobogány, dětské hřiště, multifunkční sportoviště (tenis, fotbal, házená, stolní tenis, volejbal, pétanque aj. s možností zapůjčení některých sportovních pomůcek). Přímo v kempu obchůdky, restaurace, snack bary aj. Vzdálenost našich mobilhomů od moře je asi 300 m.Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os.). Při obsazení lůžka u kuchyňky sleva 3000 Kč. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
S umístěním vám rádi poradí v naší prodejní kanceláři, speciální požadavky na ubytování je nutné konzultovat.
Stravování: Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně, na místě připravované naším personálem. Pro přípravu večeří můžete využít kuchyňku v mobilhomu nebo navštívit restauraci přímo v kempu.
Povrch a profil: asfalt, některé etapy event. po šotolině, převážně zvlněný profil (etapa 3. a 8. dne – stoupání a následně delší sjezd), rovinatý profil (etapa 4. dne).
Klima: příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 25–30 °C ve stínu, slunečno; teplota moře asi 18–28 °C.
Velikost skupiny: 25–44
Nástupní místa:Praha, Beroun, Plzeň
Připojištění karantény Covid-19: Společně s pojišťovnou UNIQA vám nabízíme cestovní připojištění, které kryje náklady na ubytování i náhradní dopravu v případě karantény v zahraničí. Zároveň rozšiřuje i pojištění storen o případ, kdy nebudete vpuštěni do dopravního prostředku s ohledem na zdravotní rizika související s onemocněním Covid-19. Připojištění můžete objednat jako doplňkovou službu od 26 Kč/den (Evropa) či od 125 Kč/den (svět). Podrobnosti naleznete v letáku.
Pokyny k autobusovým zájezdům na kole: Potřebné informace o vybavení a organizaci najdete v souboru CYKLO BUSEM Vseobecne pokyny 2022.pdf. Informace o službách a cestovním komfortu pak na stránce: Všechny zájezdy – dělení dle cestovního komfortu / cena zahrnuje.
Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA