FRANCOUZSKÝM STŘEDOHOŘÍM DO PROVENCE NA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapově s doprovodným mikrobusem
Ubytování v kempech se snídaní
NP Auvergne a Cévennes
Krajem vyhaslých sopek a průzračných jezer
Na závěr ochutnávka Provence

Auvergne, ležící v jižní části Francouzského středohoří vděčí za svou jedinečnou podobu sopečné činnosti. Jižněji položené Cévennes jsou jednou z nejméně osídlených částí Francie s divokou květenou a tajuplnou atmosférou. Na naší cestě nás budou fascinovat vyhaslé krátery se sopečnými jezery, zelené svahy a třpytivé vodopády, impozantní kaňony, dlouhé hřebeny a táhlá údolí mezi horami, nádherné daleké rozhledy, pestrobarevné a rozmanité horské květiny. A najdeme tu ještě mnohem víc lákadel, která stojí za to objevit – městečka vystavěná z temného lávového kamene, skvostné románské kostely, minerální voda z horských pramenů a lahodné sýry, kterými je oblast vyhlášená po celé Francii. Poslední část zájezdu nás z temných lesů přivede do slunné Provence. Ochutnáme jedno z nejlepších vín Francie a zaplaveme si pod slavným Pont du Gard.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd odpoledne, noční přejezd ke Clermont-Ferrand; lanovkou, nebo pěší výšlap na kultovní symbol oblasti a sopku Puy de Dôme, zahřívací etapa krajem sopečných jezer, St. Nectaire (termální lázně s více než 40 prameny, ukázka výroby tradičního sýru AOP), (55 km).
3.–4. den Pokračujeme přírodním parkem sopek v Auvergne divokou a téměř neosídlenou krajinou lesů a údolí, ze které ční vyhaslé vulkány; slavný Eiffelův most Viaduc de Garabit (125 km/2 dny).
5. den Srdcem Francouzského středohoří do Le Puy en Velay, pozoruhodného města na sopečných kuželech; večerní procházka nádherně osvětleným historickým centrem (80 km).
6. den Odpočinkový den v Le Puy en Velay. Prohlídka kaple sv. Michala z 10. století a impozantní katedrály, odkud vychází jedna z poutních cest do španělského Santiaga de Compostela; trhy ve středověkých uličkách, restaurace s místními specialitami.
7. den Po cyklostezce vedoucí po staré železniční trati přes benediktinské opatství Monastier sur Gazeille a městečko Langogne k jezeru Naussac (70/80 km).
8. den Náhorní planinou La Margeride mezi pastvinami a podél meandrujících potoků do Mende s nádhernou horskou kulisou (50/75 km).
9. den Přes krasovou oblast Causse de Sauveterre do půvabného Ste. Énimie vklíněného do dramatického kaňonu řeky Tarn, podél ní až do městečka Florac (50 km).
10. den Divokými kaštanovými lesy pohoří Cévennes po slavné vyhlídkové silnici Corniche de Cévennes, mnohakilometrový sjezd do údolí Gardonu a městečka St. Jean-du-Gard (60 km).
11. den Přes záhadnou jeskyni Grotte de Trabuc a Bambuserii, unikátní botanickou zahradu specializovanou na bambus, do Montmirat; návštěva vinného sklípku s ochutnávkou nejen vína, ale i lokálních pochoutek (40 km).
12. den Závěrečná etapa krajem vinic do antického Nîmes s jeho vyhlášenými památkami (aréna, chrámy, fontány) a údolím Gardonu ke slavnému akvaduktu Pont du Gard (60 km).
13.–14. den Muzeum stavby akvaduktu, koupání v kaňonu přímo pod Pont du Gard, fakultativně možnost splutí krásného úseku Gardonu na kánoi; podvečerní odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Termín: 2.8. – 15. 8. 2018
Aktuální cena: 13 430 Kč
Dětská cena: 12 470 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem, 12x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete večeřet v restauraci v kempu nebo vám zapůjčíme vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

Povrch a profil: asfalt, převážně zvlněný až kopcovitý profil.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura