KUBA NA KOLE V POHODĚ

zájezd ADVENTURA Cyklotoulky nalehko s podporou autobusu
Hotely nebo ubytování v soukromí
Čtyři dny v pohádkové krajině údolí Vinales
Koloniální Havana a životem kypící Trinidad
Koupání na vyhlášených plážích, tanec, hudba...a kolo
Aktivní dovolená v poklidném tempu

Zažijme Kubu karibsky uvolněně, avšak aktivně a plnohodnotně! Budeme mít dostatek času poznat všechna skrytá zákoutí Vinales - malebné, šťavnatě zelené nejkrásnější oblasti Kuby, smočit svá těla v průzračných teplých vodách Karibiku, obdivovat autentickou krásu bývalých koloniálních měst. Nebudeme nikam spěchat, přizpůsobíme se tempu Kubánců a necháme si dostatek času i na návštěvu proslulých barů, na tanec či ochutnávku místních specialit. Návštěva tabákové výrobny je na Kubě samozřejmostí. Cyklistický program probíhá kompaktně bez dlouhých autobusových přejezdů, některé etapy lze zkrátit, úplně vynechat nebo se svézt doprovodným busem.

PROGRAM

1. den Letecky Praha – Havana.
2. den Prohlídka Havany: hlavní město Karibiku nabité jedinečnou elektrizující atmosférou, koloniální paláce a pevnosti, Muzeum rumu, všudypřítomné pomníky kubánských revolucí, večerní proslulá promenáda Malecón, Floridita – oblíbený bar Ernesta Hemingwaye a kolébka nápoje daiquiri.
3. den Přesun starými kubánskými bouráky (40 km) do provincie Artemisa do městečka San Antonio de los Banos, nazývaného hlavní město kubánského humoru; sestavení kol, krátký cyklovýlet do okolí (10 km) a fakultativně návštěva Muzea humoru.
4. den Na kole do biosférické rezervace Sierra del Rosario s pozoruhodnou bohémskou ekovesničkou Las Terrazas; koupání v osvěžujících kaskádách San Juan, ubytování v neobvyklých chatkách na muřích nožkách (61 km/350 m).
5.–6. den Krajem cukrové třtiny a královských palem odlehlou silničkou lemující severní pobřeží do oblasti La Mulata a ubytování na dvě noci (66 km/900 m); další den na kole k moři a lodičkou na snový karibský ostrůvek Cayo Levisa – celodenní koupání (15 km).
7.–10. den Čtyři dny v úžasné krajině údolí Vinales a pohoří Guaniguanico – cyklovýlety pohádkovou krajinou kuželového krasu (světové centrum pěstování tabáku a výroby nejlepších doutníků): bizarní Mural de la Prehistoria, unikátní vápencové mogoty a malebný venkov, na kole na poloostrov Cayo Jutías; koupání v průzračných teplých vodách Mexického zálivu; návštěva tabákové farmy (290 km/3500 m/4 dny).
11.–13. den Přesun z oblasti Vinales do Trinidadu a ubytování na tři noci v tomto proslulém koloniálním městě s množstvím památek, muzeí, jedinečnou atmosférou a nádhernou polohou na úpatí hor; koupání na pláži Ancón s bílým pískem; na kole do bývalého centra pěstování cukrové třtiny ve Valle de los Indigenos a návštěva proslulého koloniálního cukrovaru včetně cukrové plantáže Manaca Iznaga (30 km).
14.–15. den Poslední nákupy, zabalení kol a přesun na letiště do Havany, odlet a následující den přílet do Prahy.

Termín: 1. 2. – 15. 2. 2020
Počet dní: 15 dní
Aktuální cena: 52 371 Kč
Obj. číslo: 21760001

V ceně zahrnuto: průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Havana–Praha, všechny transfery, doprovodný autobus tzv. camioneta, 2x hotel se skromnou snídaní, 10x ubytování v soukromí kubánských rodin, 1x chatky se snídaní, výlet lodí na Cayo Levisa.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): letecký transport kola – asi 2x100 EUR.

Letenky: Cena zájezdu odpovídá letence se společností Air France s přestupem v Paříži při cestě tam a v Amsterodamu při cestě zpět. Přeprava kola se u této společnosti připlácí částkou 100 EUR za jednu cestu, tedy 200 EUR celkem (platí ke dni tvorby tohoto textu).

Ubytování: Počítáme především s ubytováním v soukromí (10x) v tzv. „casas particulares“ (často interiérově značně originálním), které je povoleno v posledních letech jako jedna z mála forem soukromého podnikání. Ale jenom v malokapacitní formě, takže budeme vždy rozptýleni ve více domech po jednom či maximálně dvou pokojích. Pokoje mají standardně k dispozici sprchu a WC, někdy jsou s klimatizací, někdy pouze s ventilátorem. Pokoje jsou vybaveny dvěma postelemi, často se jedná o dvojlůžka, což je v Latinské Americe obecně běžné ubytování (tzv. matrimonial). Celkem 2x budeme nocovat i v místních hotelech, v tomto případě je součástí ubytování i skromná snídaně. Jednu noc strávíme v bungalovech Las Terrazas. Jedná se o chatičky na kuřích nožkách, jejichž interiér je vybaven skromně, avšak pro naše požadavky je dostačující. Snižený je komfort je zde kompenzován unikátní kulisou tropické zahrady. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil: Na kole ujedeme v základní variantě do 500 km. V průměru se délka denních etap pohybuje kolem 60 km a etapy nejsou technicky náročné. Budeme jezdit většinou po asfaltových silničkách s minimálním provozem. Celá trasa je sjízdná na trekovém kole. Pokud se rozhodnete pro kolo horské, doporučujeme přezout na hladké pláště. Protože lze některé trasy podle aktuální nálady zkrátit nebo úplně vynechat a zároveň budeme mít po celou dobu k dispozici doprovodný autobus, dáváme zájezdu obtížnost 1–2, ačkoliv by celkovou délkou ujetých km patřil spíše do kategorie 2.

Klima: Budeme se pohybovat v náročnějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28–31 °C přes den a 23–25 °C v noci. Během dne může občasně i sprchnout, speciální ochrana proti dešti však není třeba (vyjma např. fotoaparátu).

Průvodce: Tomáš Pivoda

Minimální počet účastníků: 10

Nástupní místa: Praha

Pořadatel: CK Adventura

Očkování: Informace o doporučeném i povinném očkování do jednotlivých zemí najdete na stránce Očkování.

Cestovní pojištění: Nabízíme vám 3 varianty cestovního pojištění UNIQA: základní pojištění léčebných výloh a zavazadel K5Z (24 Kč / 48 Kč / den), nebo balíčky zahrnující pojištění stornopoplatků, úrazu a odpovědnosti: K5SZ se standardním limitem plnění (K5Z + 2,2 % ceny zájezdu) nebo navýšenou prémiovou variantu K10SZ ( 65 Kč/ den + 2,2 % ceny zájezdu). Podrobnosti na stránce Pojištění za příplatek.

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA