ŠPANĚLSKÉ PYRENEJE NA KOLE

zájezd ADVENTURA Ubytování v kempech se snídaní
Údolími Aragonie a Katalánska
Horskými sedly přes Andorru do Seo de Urgel
Vhodné pro milovníky horských kol

Pyreneje každého okouzlí půvabem rozkvetlých strání na pozadí zasněžených hřebenů, vůní tymiánu a barevností dozrávajících vinic. Nás, cyklisty, ale osloví zejména serpentinami silniček a horských cest vinoucích se po úbočích hor a údolími podél horských bystřin, které lákají osvěžit se koupelí. Budeme degustovat místní víno Oporto nebo si ve volném dnu zkusíme rafting na místní řece Noguera Pallaresa. Pokud jste ještě nebyli v Andoře, možná se tam budete chtít alespoň na skok mrknout. V závěru tohoto krásného zájezdu nás čeká prohlídka Barcelony – hlavního města Katalánska.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd dopoledne, noční přejezd do Francie; cyklistika a nocleh v Massif Central – kaňon řeky Tarn (42–70 km).
3. den Dopoledne přesun autobusem se zastávkou v Toulouse – vyzvednutí letecké skupiny; dojezd do Španělska do Bielsy – údolí nedaleko Monte Perdido – 3355 m.
4. den Údolím a kaňonem řeky Esery přes sedlo Sahún – 1989 m s následným sjezdem do Castejón de Sos (s vynecháním sedla 90 km po silnici/přes sedlo 60 km – z toho polovina šotolina pro MTB).
5. den Podhorské vesničky Campo a Egea, klášter Santa María de Obarra (z 11. stol.) v kaňonu řeky Isábena; výjezd na Alto de Bonansa – 1380 m, výhledy na Pico Aneto – 3408 m (39 km/64 km).
6. den Z Aragonie do Katalánska – románské kostelíky v údolí Vall de Boí; přes Pont de Suert a dvě sedla do Senterady (40 km).
7. den Údolím řeky Noguera Pallaresa přes centrum vodáckých sportů Sort do Llavorsí; románský klášter Santa Maria (z 9. století) a muzeum soli v Gerri de la Sal (53 km).
8. den Volný den v Llavorsí: nádherné šotoliny pro MTB nad Vall de Llessui nebo pěší túry v NP Aigüestortes i Estany de Sant Maurici – horská vesnice Espot, jezero St. Maurici nebo fakultativně rafting na místní řece Noguerra Pallaresa. 
9. den Výjezd z Llavorsí přes vysokohorská sedla do Andorry (s nádhernými výhledy na okolní horské velikány), následný dlouhý sjezd do románského města LaSeu de Urgell – městečko s olympijským vodním kanálem (80 km MTB/variantně po asfaltu 65 km).
10.–11. den Dvoudenní cyklistika v pohoří Serra del Cadí, horské vesničky výhledy na Pyreneje; přejezd kolem lyžařských středisek, přehrad a skalních měst do opevněného města Solsona, návštěva románského kostelíku s kryptou v Olius (40 km a 65 km).
12. den Solná hora Muntanya de Sal de Cardona, přírodní rezervace Riera de Navel (60 km).
13.–14. den Ráno přejezd busem do Barcelony a celodenní prohlídka města s unikátními Gaudího stavbami a osobitou atmosférou staré přístavní čtvrti; podvečerní odlet letecké skupiny z Barcelony do Prahy, noční přejezd přes Francii a Německo, návrat následující den v pozdních odpoledních/večerních hodinách.

Termín: 14. 7. – 27. 7. 2018
Aktuální cena: 13 430 Kč
Dětská cena: 12 470 Kč

Termín: 16. 7. – 26. 7. 2018
Aktuální cena: 21 590 Kč
Dětská cena: 20 630 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. poplatků Praha–Toulouse/Barcelona–Praha ve výši 8500 Kč, doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem, 11x (resp. 10x letecká varianta) kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.  

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): letecký transport kola – asi 140 EUR letecky (pouze na vyžádání) nebo autobusem z Prahy 2 dny před odletem.  

Fakultativní služby: rafting na řece Noguerra Pallaresa s místní raftovou agenturou – asi 32 EUR/os. (zahrnuje veškeré potřebné vybavení včetně neoprenových obleků, je nutné umět plavat).

Stravování: Kromě snídaní, zahrnutých v ceně zájezdu, si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryby, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet, vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete večeřet v restauraci v kempu nebo vám zapůjčíme vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

Povrch a profil: asfalt i šotolina (nevhodné pro silniční kola), kopcovitý profil.

Poznámka: Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do ČR. Odjezd autobusové varianty 11-171-811 z Prahy v dopoledních hodinách, odlet letecké varianty 11-171-812 do Toulouse bude z Prahy (ranní let v 6:30h se společností KLM - s přestupem v Amsterdamu; odlet zpět z Barcelony přímým spojením do Prahy v podvečerních hodinách). Zde se jedná o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol a velkých zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, vyžaduje tedy jejich dopravení k odjezdu autobusu (2 dny před odletem) a vyzvednutí při jeho příjezdu ve večerních hodinách (1 den po příletu).

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.