SLOVINSKÝM KRASEM K JADRANU NA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapově s doprovodným autobusem
Ubytování v kempech, snídaně
Z Julských Alp až k moři
Horská sedla i údolí, propasti a jeskyně
Průjezd vinařskou oblastí

Na kolo nasedneme v Julských Alpách a dojedeme na něm až k moři. Přestože budeme mít k dobru 1200 výškových metrů, vůbec to neznamená, že nebudeme šlapat i do kopce. A slovinský Kras (který světu pro svoji geologickou jedinečnost věnoval tento název jako obecné označení) ozdobí jízdu k moři krásnými zážitky. Kromě několika světoznámých jeskyní je krajinou turisty dosud neobjevenou a nabízí špičkové cyklistické terény. Po zvlněných vrcholových partiích, zbrázděných hlubokými údolími a bílými skalními ostrohy, se kroutí malebné asfaltky, střídané občas štěrkošotolinovými úseky. Hojné vinice (vinná réva si jako jediná kulturní plodina dokáže vydobýt vodu ukrytou pod skalnatým povrchem) se zde střídají s loučkami, lesními remízky a elegantními porosty jalovců. Z vrcholků kopců zde shlížejí do kraje historická městečka a zapomenuté vesničky. A jako bonbonek na závěr si vychutnáme poklidné dny u moře.

PROGRAM

1.–2. den Noční přejezd do Itálie, vyložení kol v sedle Sella Nevea (1190 m), kolem Predilského jezera (960 m) a přes sedlo Predel (1156 m) do Slovinska, sjezd do kempu (300 m) s koupáním v kaňonu nejkrásnější slovinské řeky Soči; možnost velehorských odboček (asfalt) pod Montaš (do 1600 m) a pro cyklistické nenasyty pod Mangrt (do 2055 m).
3. den Cyklistika v podhůří Julských Alp s možností zdolání sedla Vršič (1611 m), výlet k pramenu Soči či pěší výlet podél řeky přes krásné soutěsky; zájemci mohou na řece Soča absolvovat různé vodní sporty (fakultativně).
4. den Přes hřeben Trnovski Gozd (var. 700, nebo 1000 m) do vinařské Vipavské kotliny (60 km).
5. den Krasem do Koziny - výběr z několika tras (výškově 300 až 500 m), středověké městečko Štanjel, slavný hřebčín Lipica, Škocjanské jeskyně.
6. den Krasem do Chorvatska a Istrií k moři: krásné vesničky, Motovun, městečko opevněné na vrcholku kopce, dojezd k moři do kempu poblíž starého přímořského městečka Novigrad (zde dvě noci).
7. den Koupání či individuální cyklistika v okolí Novigradu, možná návštěva Poreče; průzračná voda a mírně skalnaté pobřeží Istrie jsou vhodné i pro šnorchlování.
8. den Ráno autobusem do Piranu - perly slovinského pobřeží Jadranu, prohlídka starého města a přístavu, přesun do Postojny, možnost prohlídky Postojenské jeskyně, ubytování v kempu.
9.–10. den Závěrečná cykloetapa v krásné lesnaté krajině v okolí Postojny, cestou možnost prohlídky středověkého skalního Predjamského Gradu a další jeskyně Pivka Jama; noční přejezd, příjezd v ranních hodinách.

Termín: 14. 6. – 23. 6. 2019
Počet dní: 10 dní
Aktuální cena: 10 550 Kč
Dětské ceny: 9 590 Kč
Obj. číslo: 11310911

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Doprava: Po celou dobu zájezdu nás bude doprovázet autobus s vlekem, který může být podporou pro zkrácení trasy nebo případnou indispozici.

Noclehy a stravování: Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Je to dáno jeho charakterem - jedná se o etapové putování, což znamená, že se téměř každý den přesouváme. Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje snídaně (za příplatek večeře). Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů. Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze přiobjednat i večeře (viz služba za příplatek) připravované naším kuchařem. Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, zapékané brambory,... vše doplněno o čerstvou zeleninu (ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete si od nás zapůjčit vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.

Povrch a profil: ze dvou třetin asfalt, z jedné třetiny šotolina, profil členitý, ale nenáročný. Díky podpoře autobusu si můžete délku tras zvolit dle své chuti.

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Tábor

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA