Z HORNÍ PROVENCE NA AZUROVÉ POBŘEŽÍ NA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapově s podporou autobusu
Ubytování v kempech se snídaní
Vinohrady, sklípky a levandulová pole
Monumentální kaňony Verdon a Var
Závěrečné koupání v moři u St. Tropez


Horní Provence představuje velkolepost hlubokých skalních kaňonů, dávající vyniknout malebnosti podhorských luk s koberci květin a stády ovcí. Pestrobarevný obraz je zarámovaný až kdesi na vzdáleném obzoru bílými vrcholky Alp. Postupně se budeme spouštět dolů z hor, krajem vinic a levandulových polí se přiblížíme až místům, kudy kráčela historie. Prohlédneme si opevněná města i středověké památky, vykoupeme se v řekách i jezerech a pak ucítíme vůni moře. Azurové pobřeží nám nabídne bizarní koktejl tichých horských vesniček uprostřed vinic, jen kousek vzdálených od rušných přímořských letovisek francouzské Riviéry. A bude jen na vás, zda závěrečné dny strávíte lenošením na pláži, nebo si projedete pověstné křivolaké silničky, po kterých četníci ze St. Tropez honili lumpy.

PROGRAM

1.–3. den Odjezd kolem poledne, noční přejezd do Entrevaux; dva dny v Entrevaux: prohlídka citadely, cyklistika v okolí - Gorges de Daluis (francouzské Colorado) a Gorges de Cians podél řeky Var (40–85 km).
4. den Malebnými silničkami vinoucími se borovými lesy a soutěskou řeky Faye k přehradnímu jezeru Lac de Castillon – možnost koupání (30–55 km).
5. den Typicky provensálské městečko Castellane a kostel Notre Dame du Roc, tyčící se nad městem, horní údolí Verdonu – možnost koupání (40 km).
6. den Po hraně velkého kaňonu Verdon, jednoho z nejhlubších v Evropě, s impozantními výhledy (55 km).
7. den Odpočinkový den u azurového jezera St. Croix, možnost cyklovýletů po okolí - návštěva vesničky Moustiers Sainte Marie, zapůjčení lodiček v kaňonu Verdon.
8. den Levandulová pole v okolí jezera St. Croix, malebné Aups, divoké kaskády a vodopád u Sillans – možnost koupání (40 km).
9. den Skalní hrad v Cotignacu, oblastí růžového vína Cote de Provence se zastávkou v nádherně zachovalém cisterciáckém klášteře Thoronet (50 km).
10. den Opuštěnými silničkami Massif des Maures, lemovanými korkovými duby a jedlými kaštany, do "francouzských Benátek" Port Grimaud (35/75 km).
11.–12. den Den u moře v zátoce u St. Tropez – světově proslulá četnická stanice, středověká citadela, přístav s luxusními jachtami. Odpočinek a koupání; podvečerní odjezd, návrat následující den odpoledne.

Termín: 22. 6. – 3. 7. 2019
Počet dní: 12 dní
Aktuální cena: 12 950 Kč
Dětské ceny: 11 990 Kč
Obj. číslo: 11123911

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 9x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Doprava: Po celou dobu zájezdu nás bude doprovázet autobus s vlekem, který může být podporou pro zkrácení trasy nebo případnou indispozici.

Noclehy a stravování: Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Je to dáno jeho charakterem - jedná se o etapové putování, což znamená, že se téměř každý den přesouváme. Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje snídaně (za příplatek večeře). Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů. Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze přiobjednat i večeře (viz služba za příplatek) připravované naším kuchařem. Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno buď o čerstvou zeleninu (ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete si od nás zapůjčit vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.

Povrch a profil: asfalt (zájemci mohou využít některé trasy po šotolině), převážně zvlněný až kopcovitý profil. Díky podpoře autobusu si můžete délku tras zvolit dle své chuti.

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA