UMBRIE - ZELENÉ SRDCE ITÁLIE NA KOLE

zájezd ADVENTURA Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
Ubytování na farmě, bazény, místní polopenze
Poutní místo Assisi, cyklovýlety vinicemi, univerzitní Perugia
Osvěžení v Mramorových vodopádech
Každodenní možnost koupání

Zájezd s vyváženým poměrem cyklistických zážitků i poznávání nás zavede nejen do kraje vynikajícího vína, ale také do míst, která kdysi obývala tajemná civilizace Etrusků. Historie ji zastřela mlhou zapomnění, ale my ji spolu budeme moci poodhalit. Jedná se o oblast Itálie, které se právem říká “zelené srdce” pro svou bohatost lesů, hor a řek. Podíváme se do několika jedinečných center této starodávné kultury a kromě starověkých památek a legend se můžeme nechat unést mystikou Assisi či studentskou atmosférou Perugie. Z dalších středověkých měst typicky posazených na vrcholcích kopců poznáme Todi, Spoleto, Trevi a další malebné vesničky nepostižené ještě masovým turismem. Díky pobytu na farmě, která provozuje kemp, se seznámíme s místní kuchyní i se skvosty zdejších vinařů. V kempu budeme bydlet v krásných apartmánech u velkých bazénů, které nás každodenně osvěží po našlapaných kilometrech. Zájezd je koncipován hvězdicově z jednoho místa v srdci Itálie, u středověkého města Bevagna. Cyklistický program lze zaměnit i za poznávací nebo odpočinkový. Délka cyklistických tras se pohybuje variantně od 30 do 60 km. Kdo chce poznat ještě původní a tradiční Itálii, neměl by “zelené srdce” na svých cestách minout.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd odpoledne, noční přejezd do kempu k Bevagne; odpočinek, koupání, nebo cyklovýlet za vínem do Montefalca – Sokolí hora (0–15 km).
3. den Slavné poutní místo Assisi, návštěva katedrály, návrat do kempu na kole Spoletským údolím vinicemi a farmami (30–60 km).
4. den Návštěva města Spoleto – středověké i antické památky (dóm Sv. Petra z 12.století, papežská pevnost – Rocca Albornoz, akvadukt ze 14.století); návrat cyklostezkou podél řek se zastávkou u pramenů Fonti del Clitunno, kde spočívali i římští panovníci (30–80 km).
5. den Výlet autobusem k Mramorovým vodopádům, které se zapínají a vypínají a koupání v jezeře Piedilucco (překvapí nás alpská krajina v srdci Itálie); ochutnávka vín Sagrantino u Montefalcu, den bez kol.
6. den Návštěva města Perugia (dóm z 15. století, slavná Fontana Maggiore z 13. století, Pisanové); do kempu na kole přes Ipogeo degli Volumni – Etuské hrobky, Torgiano – muzeum vína, degustace, Betonu – středověké město (40 km).
7. den Volný den: individuálně na kole do městečka Bevagna (návštěva středověkých dílen), Montefalco (Sokolí hora – město vína Sagrantino), opevněné vesničky Trevi (terasovité město postavené ve svahu), či Gualdo Cattaneo – opevnění z 15. století (0–40 km), nebo jen relaxace u bazénu na farmě; den volna může být zařazen kdykoli dle počasí.
8. den Návštěva Heraklova městečka Todi s dvojitými hradbami, vysoko položené a s nádhernými výhledy; město, které zastavilo i Hannibala, hostilo Garibaldiho, otevře své brány i nám (30–60 km). 
9.–10. den Relaxace a koupání; odpolední odjezd, návrat následující den v dopoledních hodinách.

Termín: 29. 6. – 8. 7. 2018
státní svátky, pouze 3 dny dovolené!
Aktuální cena: 15 350 Kč
Dětská cena: 14 390 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x apartmán s místní polopenzí, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Povrch a profil: převážně asfalt, ojediněle šotolina, profil zvlněný až kopcovitý

Poznámka: Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura