KORSIKA KŘÍŽEM KRÁŽEM MA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapově s doprovodným autobusem
Ubytování v kempech se snídaní
Okruh celým ostrovem, ideální klima pro cyklistiku
Skalnaté hory, horská sedla i písečné pláže
Přírodní krásy a památky UNESCO

Náročnější z našich dvou cyklistických zájezdů na tento krásný ostrov je určený zdatnějším cyklistům. Projedeme skutečně celý ostrov, včetně mnoha perliček a postranních cest, a podíváme se i do míst, kam většina návštěvníků Korsiky vůbec nezavítá. Čeká nás cyklistika podél nádherného západního pobřeží, etapy v horách, ale i chvíle odpočinku na korsických plážích. Program je zároveň obohacen o možnosti pěší turistiky různé obtížnosti.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd dopoledne, přejezd přes Německo do Itálie, ranní trajekt do korsické Bastie, přesun do kempu, první koupání v moři.
3. den Na kole kolem Cap Corse do přístavu St. Florent; krásné rozeklané pobřeží na západní straně poloostrova, pláže s černým pískem a vinařská oblast Patrimonio; na severním cípu výhled u větrných mlýnů Mattei; seznámení s typickými prvky korsické krajiny – osaměle stojící rodinné hrobky a janovské strážní věže (55–85 km).
4. den Cyklistický přejezd nejsušší části Korsiky – Desert des Agriates, a krajem Balagne do Algajoly; výhled na nejvyšší horu Korsiky Monte Cinto; kemp v rozlehlém eukalyptusovém háji (55–95 km).
5. den Na kole přes město Calvi (údajné rodiště Kryštofa Columba) a poté po málo frekventované pobřežní silnici (95 km) nebo přes nejvýše položené silniční sedlo Korsiky Col de Vergio (1477 m n.m.) a borovicové lesy do Porta (35–70 km).
6. den Odpočinkové cykloetapy spojené s koupáním (25–50 km); osvěžení v kaňonu Spelunca, či výstup na skalnatý vrchol Capu d´Orto; alternativně volný den v Portu.
7. den Na kole přes Calanche (skály z oranžové žuly) na pláže u Sagone, odpoledne přejezd do hor.
8. den Cyklistika přes Col de Sorba po vyhlídkových silničkách v okolí Vezzani, Ghisoni a Vivario, soutěskami Strette a Inghezza (70 km); pro zkušené vysokohorské turisty túra na vrchol Monte d´Oro (2389 m).
9. den Cyklistický přesun přes dvě horská sedla, městečko Bastellica, kde se narodil Sampiero Corso; podél přehrady Prunelli do Porticcia (85 km).
10. den Po pobřeží nebo horami do Propriana, cestou megality Filitosa (60–70 km).
11. den Horským krajem Alta Rocca (výjezd na Col de St. Eustache, horská městečka Aullene, Zoza, Sainte-Lucie-de-Tallano) nebo přes tajemné město Sartene k megalitům na platu Cauria, koupání na plážích Golfe de Valinco (40–80 km).
12. den Autobusem do „bílé perly“ Korsiky - města Bonifacio - pyšně se tyčícího na bílých útesech; fakultativní výlet lodí pod útesy; busem do horského střediska Zonza; možný přesun na kole (40 km).
13. den Nádhernou horskou krajinou po asfaltu i šotolině na planině l’Ospedale, románský kostel San Giovanni; pěšky k vodopádu Piscia di Gallu (45–80 km).
14. den Na kole přes sedlo Col de Bavella do Solenzary, cestou koupání v kaskádách Polischellu a v řece Solenzara, odpočinek na pláži (45 km).
15.–16. den Přejezd autobusem do Bastie, prohlídka města; odpolední/podvečerní trajekt na pevninu do Itálie, noční přesun přes Itálii a Německo, návrat následující den kolem poledne/odpoledne.

Termín: 18. 8. – 2. 9. 2018
Aktuální cena: 16 790 Kč
Dětská cena: 15 830 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, na místě doprovodný mikrobus s vlekem, trajekt na Korsiku a zpět, 13x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, výškové profily tras, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby: výlet lodičkou pod skalní útesy v Bonifaciu (hodinový okruh asi 17,5 EUR/os., skupinové slevy).

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete večeřet v restauraci v kempu nebo vám zapůjčíme vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí.

Povrch a profil: asfalt i šotolina, kopcovitý profil.

Průvodce: Jarda Lhota a Katka Lhotová – specialisté na Francii.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura