CYKLOTOULKY KRAJEM BORDEAUX 2019

zájezd ADVENTURA Varianta letecky a na místě za podpory autobusu
Cyklovýlety hvězdicově z jednoho místa
Ubytování v hotelu s polopenzí
Ochutnávka proslulých vín
Atlantik: nejvyšší písečná duna v Evropě

Bordeaux, zřejmě nejslavnější vinařská oblast na světě, se pyšní především skvělým červeným vínem. Právě zde se na popud Napoleona III. v roce 1855 zrodila jednotná klasifikace vín, dodnes uznávaná po celém světě. V průběhu zájezdu se i my pokusíme proniknout do tajů enologie, naučíme se rozpoznat Cabernet-Sauvignon od Merlotu, pojmenovat specifika jednotlivých oblastí a ochutnáme i méně známá bílá vína. Vedle vyhlášeného vinařského průmyslu se však toto významné přístavní město pyšní i bohatou historií, jež po sobě zanechala množství památek. Celé historické centrum Bordeaux bylo v roce 2007 zapsáno na seznam světového dědictví UNESCO. Na kolech prozkoumáme také velmi rozmanité krajiny okolí.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd odpoledne, noční přejezd do Francie; kolem poledne příjezd do Bordeaux, vyzvednutí letecké skupiny; ubytování.
3. den Na kole přes Blanquefort s pevností z 11. století a množstvím châteaux, dále oblastí Haut-Médoc až do městečka Saint-Laurent-Médoc, prohlídka vinařství spojená s degustací; návrat na kole nebo autobusem (45–85 km).
4. den Na kole k mysu Cap-Ferret, ochutnávka ústřic; možnost koupání v Atlantiku na krásných písečných plážích s výhledem na nejvyšší písečnou dunu v Evropě – Dune du Pilat (107 m); návrat autobusem (70 km).
5. den Přírodní rezervací landeských borovicových lesů k nejvyšší písečné duně v Evropě Dune du Pilat (107 m), jež se silou oceánu se neustále zvětšuje a zasypává pevninu; možnost trasy přes přímořské městečko Arcachon, nebo mezi biscarrosskými jezery; návrat autobusem (50–70 km).
6. den Autobusem do historického města Marmande, na řece Garonne ležícího hlavního města rajčat, odtud na kole přes malebnou bastidu v Eymetu, zastávka na ochutnávku botrytických vín v Monbazillacu a dále do Bergeraku, na Dordogne ležícího města slavného rytíře Cyrana; návrat autobusem (60 km).
7. den Autobusem do vesničky Saint-Émilion, mekky všech vinařů – návštěva monolitického chrámu a poustevny svatého Émiliona; na kole okolními vinicemi přes Castillon-la-Bataille (u něhož Francouzi v roce 1453 zvítězili nad Angličany a ukončili tím stoletou válku); dále k Château de Montaigne (sídlo nejvýznamnější osobnosti spojené s městem Bordeaux – renesančního filosofa Michela de Montaigne); možnost prodloužení trasy přes další vinařskou oblast Pomerol (40–50 km).
8.–9. den Na kole do Bordeaux - prohlídka Musée du vin a historického centra: vodní zrcadlo na Place de la Bourse, obří busta na Place de la Comédie, obelisk a sochy želv českého sochaře Ivana Theimera na Place de la Victoire, nejdelší pěší ulice v Evropě Rue Sainte-Catherine, katedrála Saint-André a bazilika Saint-Michel, věž Pey-Berland; odpoledne odlet letecké skupiny domů, noční přejezd, návrat následující den kolem poledne.

Termín: 14. 9. – 22. 9. 2019
autobusem, ceny a termín jsou orientační a budou upřesněny v říjnu 2018
Aktuální cena: 17 270 Kč
Dětská cena: 16 310 Kč

Termín: 15. 9. – 21. 9. 2019
letecky, ceny a termín jsou orientační a budou upřesněny v říjnu 2018
Aktuální cena: 24 950 Kč
Dětská cena: 23 990 Kč

Upozornění: Ceny a termíny jsou orientační a budou upřesněny v říjnu 2018!

V ceně zahrnuto: průvodce, u letecké varianty zpáteční letenka vč. všech poplatků ve výši 8000 Kč Praha–Bordeaux/Bordeaux–Praha, doprava autobusem s cyklovlekem, 6x hotel, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím, 6x polopenze, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): letecký transport kola - asi 140 EUR letecky (pouze na vyžádání) nebo autobusem z Prahy den před odletem.

Ubytování: 6x hotel v okolí Bordeaux. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil: asfalt, převážně zvlněný profil (podél pobřeží rovinaté, zpevněné cesty).

Poznámka: Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do ČR. Odjezd autobusové varianty 11-132-901 je plánován v odpoledních hodinách, odlet letecké varianty 11-132-902 v ranních hodinách - zde se jedná o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol, případně i dalších zavazadel se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.