ZAKARPATSKÁ UKRAJINA NA KOLE

zájezd ADVENTURA Hvězdicově na horských kolech s podporou autobusu
Ubytování v penzionech s polopenzí
Koločava - ves Nikoly Šuhaje
Hoverla - nejvyšší hora Ukrajiny
Vyhlídkové trasy po poloninách a horských cestách Karpat

Kraj nepříliš bohatých, ale pracovitých a hodných lidí zve každého, kdo si chce zajezdit na kole a přitom mít oči otevřené. Láká toho, komu nestačí jen si protáhnout tělo v lesních serpentinách, ale dokáže i posedět u bači, koupit si od něj mléko a sýr a pak poslouchat zvonky ovcí a rozjímat nad tajemnými pralesy na svazích Karpat. Pojedeme oblastí, kterou stále rychlejším tempem zasahuje civilizační pokrok i politické změny v Evropě, ale kde jsme ještě před pár lety mohli bez nadsázky říci, že čas se zde téměř zastavil. Většinou pojedeme po polních nebo dřevařských cestách, ale i na asfaltu místních silnic bohatě využijeme vlastností horských kol.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd večer, dopoledne prohlídka centra Užgorodu a fakultativně místního skanzenu a hradu (pouze v případě hladkého přechodu hranic); ubytování na 3 noci v oblasti Siněvirské poloniny; večer projížďka k vodopádu Šipot.
3. den Bývalá vorařská klauzura na Ozerjance, jezero Ozerce, kde byl poslední předválečný Foglarův skautský tábor; na kolech krajem vorařů k Siněvirskému jezeru až do malebné horské vesničky Sloboda (50–70 km).
4. den Z Volovce do Svaljavy podél železniční trati na Lvov; cestou řada brodů, téměř neosídleno; alternativně lze vyrazit na okruh po hřebenech s dalekými výhledy: jezero Vito, horská vesnice Volosjanka s pravoslavným kostelem, centrum oblasti město Volovec, přes sedlo Guklivyj zpět do Pilipce; část trasy lze absolvovat stylově vlakem (50–70 km).
5. den Ráno busem do Koločavy - ves Nikoly Šuhaje, fakultativně procházka skanzenem lidové architektury, oběd ve stylové restauraci v bývalé četnické stanici, na kole údolím řeky Těrebly nebo Mokrianky (60–90 km); v podvečer přejezd busem do Lazeščiny, která tvořila spolu s Jasiňou prvorepublikovou východní výspu země.
6. den Na kole do Jablonického průsmyku a odtud vyhlídkovou cestou po poloninách až do Vorochty a dále hřebenovkou zakončenou jízdou po sjezdovce (40–60 km).
7. den Výjezd do sedla pod Hoverlou, pěší výstup na nejvyšší vrchol Ukrajiny Hoverlu (2061 m) nebo ne tolik turisticky frekventovaný Petroš (2023 m); návrat do Lazezčiny stejnou cestou nebo variantně přes Kvasy (40–60 km).
8. den Okruh v okolí Jasině, podél řeky Čorna Tisa, lyžařská centra Bukovel a Dragobrat, muzeum v Jasině (40–60 Km).
9.–10. den Loučení a odjezd domů, cestou navštěva geografického středu Evropy a krátká prohlídka Mukačeva; v podvečer odjezd, příjezd následující den ráno.

Termín: 9. 8. – 18. 8. 2019
Počet dní: 10 dní
Aktuální cena: 13 430 Kč
Obj. číslo: 11570903

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 7x ubytování s polopenzí, potřebné mapy, vstup do NP Hoverla, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování: na dvou místech, 3x nedaleko Volovce, 4x v Lazeščině nedaleko Jasině; k dispozici jsou 2–4lůžkové pokoje převážně s vlastním příslušenstvím; na přání lze doobjedat saunu.

Stravování: 7x bohatá místní polopenze.

Povrch a profil: asfaltové silničky, horské a lesní cesty, občas kamenité nebo bahnité úseky, celkově hornatý terén mnohdy s větším převýšením; doporučujeme horské kolo. V maximalistických variantách tras spíše obtížnost 3.

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno, Olomouc Valašské Meziříčí

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA