JIŽNÍ ŠVÉDSKO A BORNHOLM NA KOLE

zájezd ADVENTURA Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
Ubytování v chatkách v kempech na 3 místech, polopenze
Rozeklané útesy, rybářská městečka a udírny
Ráj pro děti - trampolíny a hřiště, koupání

Jižní Švédsko okouzlí malebnou, mírně zvlněnou krajinou, posetou červenými domky, větrnými mlýny, jezery, lesy a bohatou, tajemnou historií. Najdeme zde nejzachovalejší skandinávská středověká města, hrady a zámky, ale i menhiry z doby bronzové a runové kameny z doby Vikingů. Prolezeme si dřevěnou mechaniku větrných mlýnů a budeme pozorovat zdymadla Göta-kanálu, průplavu spojujícího s pomocí řek, jezer a umělých kanálů Stockholm s Göteborgem. Užijeme si koupání v moři i v jezerech, vylezeme na majáky a pokocháme se výhledem na mořské pobřeží a ptačí rezervace. Navštívíme také dánský ostrov Bornholm, ráj všech dovolenkových cyklistů, s 200 km cyklostezek. Kempy, ve kterých přespíme, zpravidla leží na břehu jezera či moře nebo v jejich těsné blízkosti. Jsou většinou velice dobře vybaveny, a zejména děti ocení obrovské trampolíny, hřiště a mnoho dalších atrakcí.

PROGRAM

1. den Odjezd v ranních hodinách, přejezd přes Německo do Swinoujscie, odtud trajektem na Bornholm.
2.–3. den Cyklistika po ostrově Bornholm: koupání, rybářská městečka a udírny ryb, neobvyklé opevněné kostely, lesy a větrné mlýny, výlet na hrad Hammershus, západ slunce na útesech; libovolné trasy dle vlastního uvážení po cyklistických stezkách a klidných silničkách (30–80 km denně).
4. den Ranní trajekt na jih Švédska a přejezd na sever k jezeru Vättern, zastávka v lízatkovém městečku Granna, možnost procházky ke skanzenu; přejezdový den bez kol.
5. den Cyklistika malebnou krajinou se zastávkou u runového kamene Rök s nejdelším nápisem, ruiny cisterciáckého kláštera Alvastra, v přírodní rezervaci Omberg, vodní hrad ve Vadsteně (35–45 km).
6. den Cyklistickou stezkou lemující technickou památku Göta–kanál; klášter Vreta Kloster; kaskáda zdymadel Berg u jezera Roxen; návrat autobusem zpět do kempu (35–50 km)
7. den Ranní přejezd autobusem do Linköpingu, návštěva Gamla Stan (staré město), po prohlídce půldenní cyklistika závěrečné části Göta–kanálu do historického městečka Söderköping (25–35 km), odpoledne přejezd na ostrov Öland ?.
8. den Öland: na kole ostrovní krajinou: větrné mlýny, letní královské sídlo Solliden s nádhernými zahradami ve městě Borgholm, starověká kruhová hradiště, skanzen Himmelsberga, Kapelludden - ruina kaple svaté Birgity (40–50 km).
9. den Cyklistika v okolí nejslavnější pláže severního Ölandu jménem Böda Sand, maják Lange Erik, Trollskogen - začarovaný les (30–40 km).
10.–11. den Prohlídka přístavního města Kalmar, vodního zámku a jeho historické části, přesun k menhirům na kultovním místě Ales Stenar, noční trajekt z Ystadu do Swinoujscie, návrat v pozdních odpoledních hodinách.

Termín: 11. 8. – 21. 8. 2018
Aktuální cena: 18 230 Kč
Dětská cena: od 16 310 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, všechny trajekty přes Balt, 9x ubytování ve čtyřlůžkových chatkách skandinávského stylu, 9x snídaně, 8x večeře, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování: Bydlet budeme na třech místech: 3x na ostrově Bornholm v Dánsku (jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu); 3x Vadstena (jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu); 3x na ostrově Öland (společná kuchyňka s jídelním koutem, 2x dvoulůžková ložnice s oddělenými postelemi, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC). Upozorňujeme na omezený počet chatek pro obsazení třemi nebo dvěmi osobami!

Stravování: Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; jídelníček tvoří převážně potraviny nakoupené přímo na místě. Stravování začíná večeří 2. den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Povrch a profil: asfalt, výjimečně šotolina, převážně rovinatý až zvlněný profil.

Nástupní místa: Praha, Ústí nad Labem

Pořadatel: CK Adventura