CYKLOSTEZKY NEZIDERSKÉHO JEZERA

zájezd ADVENTURA Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
Ubytování v apartmánových domech u termálních lázní, polopenze
Zámek Fertöd – maďarské Versailles
Neomezený vstup do termálů v ceně zájezdu
Ideální pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi


Výlet je určen především těm, kdo si chtějí vychutnat nejen krásu přírody, ale i atmosféru vesniček vinařské oblasti na rozhraní Rakouska a Maďarska. Svět živočichů a rostlin je jedinečný vlivem unikátních klimatických podmínek v okolí 35 km dlouhého nížinného stepního jezera. V jarním termínu budeme pozorovat ptáky (hnízdí jich zde více než 300 druhů) a na konci léta budeme ochutnávat víno, a především skvělý burčák! Základní denní cykloetapy obnášejí 25–50 km, pro nejmenší lze vymyslet trasy kratší, ale pro zájemce je možné vymyslet i náročnější! V Hegykö jsou skvělé termální lázně, v nichž po celém dni na kole báječně zotavíme tělo i duši.

PROGRAM

1. den Odjezd ráno, odpoledne ubytování v městečku Hegykö v Maďarsku; cyklovýlet po okolí, návštěva překrásných zahrad letního sídla rodiny Esterházy – zámku Fertöd, návšteva soukromého muzea nádražních svítidel – Fertőszéplak.
2. den Východní břeh Neziderského jezera?, cyklistika v proslulém ptačím ráji NP Seewinkel, rozhledny, městečka Podersdorf, Illmitz s větrným mlýnem a působivým majákem; piknik na molu u jezera (50–60 km).
3. den Západní břeh jezera, mezi vinicemi přes městečka Mörbisch, St. Margarethen (přírodní divadlo v lomu, farní kostel, kostnice); Oslip (muzeum moderních skulptur v přírodě) a Rust (do 45 km).
4. den Vinicemi a převážně lesem na kole z Hegykö přes muzeum mašinek v Nagycenku (Széchenyiho zámek, lipová alej), po cestě možnost návštěvy vinného sklepa, a nakonec oběd nebo prohlídka historického centra města Šopron (30 km), odpoledne odjezd, příjezd v pozdních večerních hodinách.

Termín: 7. 5. – 10. 5. 2020
Počet dní: 4 dny
Aktuální cena: 6 780 Kč
Dětská cena od: 5 422 Kč
Obj. číslo: 11870011
Jednolůžkový pokoj povinný: 2 100 Kč
Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet): 1 000 Kč

Termín: 25. 9. – 28. 9. 2020
Počet dní: 4 dny
Aktuální cena: 6 710 Kč
Dětská cena od: 5 366 Kč
Obj. číslo: 11870012

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 3x penzion (2lůž. pokoje v apartmánových domech), polopenze, neomezený vstup do termálních lázní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování: Apartmánový dům má dvě samostatné ložnice a společný obývací pokoj, kuchyňský kout a společné sociální zařízení. Trojlůžkové pokoje je možné zajistit jako pokoje s přistýlkou ve společné obývací místnosti. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Stravování: Snídaně jsou zajištěny v rámci ubytování, večeře pak budou zajištěny v restauraci výběrem z menu speciálně sestaveném pro naši skupinu.

Povrch a profil: asfalt, variantně šotolina, rovinatý, místy zvlněný profil.

Velikost skupiny: 25–44 účastníků.

Poznámka: 2. a 3. den popojedeme z místa ubytování asi 20km autobusem, odkud vyrazíme na cyklistický program. Obvyklý návrat autobusu do Hegykö je kolem 16. hodiny, aby bylo možno stihnout koupel v termálech. Samozřejmě je možný individuální návrat na kolech.

Nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA