PORTUGALSKO NA KOLE

zájezd ADVENTURA Busem nebo letecky a na místě s podporou autobusu
Ubytování v kempech se snídaní (polopenzí)
Ochutnávka portského, odpočinek u Atlantiku
Cabo da Roca - nejzápadnější bod Evropy
Šest památek UNESCO

Vydejte se s námi na cestu z Čech až na "konec světa". Portugalsko vás určitě překvapí svým jedinečným přírodním i kulturním bohatstvím. V sedlech kol projedeme národní parky téměř nedotčené civilizací, pokocháme se nádhernými výhledy, na závěr si odpočineme na krásných mořských plážích. Během zájezdu se střídají dny cyklistické a dny přesunové, které si zpestříme návštěvou kulturních a historických památek. Cyklistické etapy mají většinou více variant, aby si každý z vás mohl zvolit náročnost a délku trasy dle sil. V poznávací části zájezdu zavítáme do historických měst s jejich velkolepými katedrálami, vychutnáme si pravé portské v přístavu Porto či poznáme metropoli Lisabon.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd odpoledne a noční přejezd do jižní Francie; podle aktuálního počasí jednodenní cyklo nebo poznávací výlet a další noc přejezd do Španělska.
3.–4. den Leteckou skupinu vyzvedneme v Madridu a následuje přejezd do města Braganca a nocleh; další den cyklovýlet do Parque Natural de Montezinho (kamenné vesničky, korkové duby, jedlé kaštany), okruhy dle chuti (30/80 km).
5. den Přes Vinhais do městečka Chaves (lázně, římské památky) (35/90 km); dojezd autobusem do NP Peneda-Gerés.
6. den Stezkami a silničkami NP Peneda-Gerés kolem milníků starobylé římské cesty s monumentálními výhledy a žulovými skalními věžemi, koupání v přehradním jezeře (45/75 km).
7. den Ke hradu Guimaraes: krajem Minho (45/60 km) nebo z poutního místa Bom Jesus del Monte přes keltské hradiště Citania de Briteiros; dojezd busem do Porta.
8. den Porto - den bez kol; prohlídka města, návštěva přístavních sklípků s ochutnávkou portského vína, dle chuti návštěvy místních hospůdek s příjemným posezením.
9. den Univerzitní město Coimbra, na kole údolím řeky Mondego do NP Buçaco (arboretum) a odtud do lázeňského městečka Luso (65 km).
10. den Kamenná vesnice Piódao a žulové skály pohoří Serra de Acor, horské scenerie a výhledy (50/80 km).
11. den NP Serra da Estrella, okružní cyklovýlet nebo výšlap na nejvyšší horu Portugalska Torre (1993 m), zasloužený sjezd malebným údolím řeky Zezére (3090 km).
12. den Autobusový přejezd se zastávkou v templářském městě Tomar (unikátní klášter a kaple) a klášteře Batalha.
13. den Sintra (zámek a park, cesta s nádhernými výhledy na oceán); sjezd k nejzápadnějšímu bodu Evropy Cabo da Roca (40/60 km) a návštěva Boca de Infermo - přírodní studně na jejímž dně duní mořské vlny.
14. den Lisabon - den bez kol; architektonické skvosty imperiální éry s atmosférou doby zámořských objevů; následně přejezd autobusem k Idanha a Nova.
15.–16. den Archeologická lokalita Idanha a Velha a Montsanto - "nejportugalštější" vesnice Portugalska (60 km); přejezd do Madridu a letecká skupina odlet domů; noční přejezd do Francie.
17.–18. den Den v jižní Francii: dle počasí cyklovýlet nebo poznávací program; v podvečer odjezd, noční přejezd a příjezd následující den odpoledne.

Termín: 14. 9. – 1. 10. 2018 autobusem
Aktuální cena: 19 190 Kč

Termín: 16. 9. – 29. 9. 2018 letecky
Aktuální cena: 26 870 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, zpáteční letenka vč. poplatků ve výši 8500 Kč Praha–MadridPraha, doprava autobusem s cyklovlekem, 13x kemp se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem Zděndou za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce).

Povrch a profil: většinou asfalt, částečně šotolina, zvlněný až kopcovitý profil.

Průvodce: Iveta Bořánková

Poznámka: Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol, příp. i dalších zavazadel, se předpokládá autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu a vyzvednutí při jeho příjezdu, poletíte pouze s příručním (kabinovým) zavazdlem.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň Madrid

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.