ŠPANĚLSKO - ANDALUSIE NA KOLE 2019

zájezd ADVENTURA Busem nebo letecky a na místě s podporou autobusu
Ubytování v kempech se snídaní (polopenzí)
Země slunce, koridy a andaluských koní
Křižovatka arabské, židovské a křesťanské kultury

Pojeďte s námi na jih Španělska, odvěké křižovatky fénické, římské, vizigótské, arabské, židovské i křesťanské kultury. Ochutnáme sherry i víno z Malagy, tapas, šunku, sýry i plody moře. Projedeme háje olivovníků, borové lesy, ospalé bílé vesničky v sousedství horských velikánů, pulzující historická města, pohádková sídla maurských vládců. Z Gibraltaru možná dohlédneme do Afriky…Naše cyklistické putování zakončíme na prosluněných plážích Středozemního moře. Okusíme poklidné tempo Andalusanů a jejich umění radovat se ze života. Andalusie uzavírá naši evropskou cyklistickou sezonu – prodlužte si s námi léto!

PROGRAM

1.–2. den Po poledni odjezd z Prahy do jižní Francie; podle aktuálního počasí cyklo nebo poznávací program a další noc přejezd do Španělska.
3.–4. den Leteckou skupinu vyzvedneme v Madridu, přejezd do kempu u města Úbeda, ubytování; další den okruh olivovými háji přes renesanční skvosty Úbeda a Baeza (45–65 km).
5. den Cyklovýlet horskými scenériemi provincie Jaén přes přírodní park Sierra Magina (50–80 km).
6. den Cyklistika v severním podhůří Sierra Nevady, pro nadšence s možností výšlapu po nejvyšší silnici Evropy až do výšky 3398 m na Pico Veleta (60 - 80 km).
7. den Den bez kol, ale s úžasným poznávacím programem: starobylá Granada, městská čtvrť Albaicín, fakultativně jedinečný arabský sídelní palác Alhambra.
8. den Okruh oblastí Las Alpujarras, bílé vesničky jižní části Sierra Nevada v podhůří nejvyšší pevninské hory Španělska Mulhacén s fakultativní možností výjezdu až pod vrchol (60-80 km).
9. den Přejezd do Rondy, odpoledne prohlídka elegantní, historické Rondy, bílého města rozděleného hlubokou propastí řeky Tajo (den bez kol).
10. den Na kole přes Olveru a kuriózní Setenil, skrz tunely a přes mosty, horskou scenérií na trase bývalé železniční trati po Vía Verde de la Sierra (60-80 km).
11. den Těžké rozhodování mezi dvěma rozdílnými programy: prohlídka Gibraltaru nebo cyklistika v okolí Rondy - Sierra de Grazalema (50–80 km).
12. den Cyklopřejezd přes sedlo Puerto del Viente (1062 m) v pohoří Serrania de Ronda (75 km) do Ardales.
13 den Na kole soutěskou Garganta del Chorro s královskými chodníčky do přírodního parku Torcal de Antequera (asi 55 km).
14. den Z přírodního parku El Torcal, plného bizarních skalních útvarů, do přímořského letoviska Málaga (asi 65 km).
15. den Přejezdový a odpočinkový den: Málaga - prohlídka historického centra, případně koupání v moři; večer odlet letecké varianty a následně noční přejezd do Francie.
16.–17. den Den v jižní Francii: dle počasí cyklovýlet nebo poznávací program; noční přejezd do Prahy, příjezd odpoledne.

Termín: 13. 9. – 29. 9. 2019 autobusem
Aktuální cena: 19 190 Kč

Termín: 15. 9. – 28. 9. 2019 letecky
Aktuální cena: 26 870 Kč

Upozornění: Termíny a ceny jsou orientační a budou upřesněny v říjnu 2018!

V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. poplatků Praha–Madrid/Málaga–Praha ve výši 7000 Kč, doprava autobusem s cyklovlekem, 12x kemp se snídaní (u autobusové varianty 13x), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): letecký transport kola (asi 150 EUR letecky - pouze na vyžádání nebo autobusem zdarma).

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce).

Povrch a profil: asfalt a šotolina cyklostezek, zvlněný až kopcovitý profil.

Poznámka: Autobusová varianta je delší než letecká, počítá při přejezdu s povinnými 9hod. pauzami řidičů ve Francii (pravděpodobně na pobřeží Středozemního moře, kde se nabízí i pěkné cyklistické trasy). Odjezd je plánován okolo poledne, odlet o dva dny později. Letecká varianta nabízí absolvování programu bez dlouhého autobusového přejezdu z/do Česka. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Účastníci s leteckou dopravou si k odjezdu autobusu dopraví kola a hlavní zavazadla, tedy poletí jen s malým příručním zavazadlem.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň Madrid

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.