ALSASKO NA KOLE - VINNÁ STEZKA

zájezd ADVENTURA Cyklopobyt s podporou autobusu
Doba vinobraní - vhodné pro milovníky vína
Typická hrázděná architektura
Ubytování v hotelu s polopenzí

Alsasko v sobě spojuje to lepší z Francie i z Německa. Jsou zde typické hrázděné domy, místní lidé sice mluví francouzsky, ale rádi a dobře mluví i německy. Taktéž lahodné bílé víno a alsaská kuchyně nám zprostředkuje gastronomický zážitek dle vynikajících receptů obou zemí. Typickým dekorem domů jsou čapí hnízda (čáp je symbolem Alsaska). Vše je čisté a upravené, ale nepřezdobené. Ubytujeme se ve stylovém hotýlku, odkud budeme za podpory autobusu vyrážet na jednodenní výlety.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd do městečka Eguisheim; výlet zvlněným pohořím mezi vinicemi do Rouffachu nebo Cesta pěti hradů (Route des cinq Châteaux), jedno z nejkrásnějších měst Alsaska – Colmar, historické centrum s radnicí a muzeem Unterlinden, dojezd do hotelu (50 km).
3. den Autobusem na horu Sv. Odily - unikátní výhled na okolní krajinu, léčivá studánka, tajemná Pohanská zeď, na kole do kouzelného městečka Obernai, Rosheim s nejstaršími domy v Alsasku a nejkrásnějším románským kostelem, Mohlsheim se středověkým jádrem, ale také kolébka vozů Bugatti (50 km); naložení kol v Traenheimu; fakultativně ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert.
4. den Autobusem na hrad Haut Koenigsbourg (fakultativně prohlídka hradu), vyložení kol a sjezd do Sélestatu, středověká městečka Riquewihr a Ribeauvillé, vinicemi do Hunawihru (opevněný kostel a chovná stanice čápů), zakončení v rodišti Alberta Schweizera – Kaysersbergu (50 km).
5.–6. den Autobusem do sedla Bonhomme (949 m), na kole po hřebenové silničce budované za 1. světové války, mezi lesy a pastvinami Vogéz, dojezd do hotelu (65 km) nebo nejkrásnější cyklostezka jižního Německa – vinařská oblast Kaiserstuhl (46 km), večerní odjezd domů, návrat následující den v brzkých ranních hodinách.

Termín: 24. 9. – 29. 9. 2020
Počet dní: 6 dní
Aktuální cena: 9 110 Kč
Dětské ceny: 8 150 Kč
Obj. číslo: 11136001
Poznámka: Státní svátek 28. 9. Odjezd ve čtvrtek večer, návrat v úterý ráno - pouze 1 den dovolené!

Jednolůžkový pokoj povinný: 1 800 Kč

Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet): 1 000 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 3x hotel***, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 3x polopenze (dvouchodové menu v hotelové restauraci, karafa vody), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby: ochutnávka vín ve vinařství La Cave du Roi Dagobert - asi 10 EUR/os. (ochutnávka 5 druhů vín, 1 láhev 0,7l vína jako dárek), prohlídka hradu Haut Koenigsbourg - při skupině nad 20 osob cena asi 7 EUR/os.

Ubytování: Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil: asfalt, mírně zvlněný profil, u programu 5. dne při variantě do oblasti Vogéz náročnost 2

Velikost skupiny: 25–44

Poznámka: Podrobnosti k povinném příplatku za elektrokola naleznete zde.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA