ŘECKO - KYKLADY NA KOLE

zájezd ADVENTURA Letecky a lodními trajekty v menší skupině
Pohodové vyhlídkové trasy nalehko po ostrovech
Penziony a neodolatelně chutná řecká kuchyně
Bílé horské vesničky a rybářská městečka

Kyklady jsou dnes již i cyklisty objevené souostroví uprostřed Egejského moře mezi pevninským Řeckem, Krétou a Tureckem. Ze spousty neopakovatelných zdejších ostrůvků vybíráme ty nejvhodnější pro jarní i podzimní cykloturistiku. Půvabné ostrovy navštívíme mimo úporná letní vedra v mezisezoně, kdy jsou zde ideální podmínky pro cyklistiku ostrovní přírodou. Na 100 % pěkné počasí redukuje zavazadla doslova na nezbytné existenční minimum.

PROGRAM

1. den Přelet Praha - Athény, přesun do Pirea nebo do Rafíny, trajekt na Paros.
2.–4. den Paros a Antiparos – na kole kolem Paru, možnost výjezdu na nejvyšší horu ostrova Profiti Ilias (750 m), klidné vesničky ve vnitrozemí i na pobřeží, hledání tichých pláží, objevování krás menšího, klidnějšího Antiparu.
5.–8. den Naxos - bloudění v rákosových hájích podél nejdelší pláže Kyklad, zelená údolí a zapomenutá sídla ve vnitrozemí, možnost půjčení aut nebo skútrů, pěší výlet až na nejvyšší vrchol Kyklad, horu Zas (1016 m).
9.–10. den Thira (Santorini) - nezapomenutelné vyhlídkové trasy podél 400 m vysoké hrany kráteru zničené sopky, městečko Oia s neopakovatelnou středomořskou atmosférou, možnost výpravy na málo osídlený ostrůvek Thirassia.
11.–13. den Amorgos (ostrov i vyhlídkové pěší turistiky, bez kol) - celodenní hřebenová túra s úžasným výhledem na moře a okolní ostrovy do neuvěřitelně položeného kláštera Chossowiotissa, koupání pod ním, výlety do okolních horských vesniček a koupání na odlehlých plážích.
14.–15. den Přejezd zpět na Santorini, případně na Naxos (dle dostupnosti trajektů), závěrečný večírek a přejezd trajektem do Athén, letecky zpět do Prahy.

Termín: 7. 9. – 21. 9. 2018
Aktuální cena: 27 744 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, letenka vč. všech poplatků Praha–Athény–Praha ve výši 9000 Kč, všechny trajekty mezi ostrovy na turistické palubě, transfer do přístavu a zpět, 13–14x 2lůž. studio nebo hotelový pokoj (dle letových řádů), potřebné mapy.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): poplatek za leteckou přepravu kola (obvykle 50EUR/1 cesta).

Fakultativní služby: lodní výlet kalderou sopky na Santorini (asi 20 EUR), lodní výlet na Délos (asi 50 EUR), zapůjčení kol/skútrů/aut na ostrovech (asi 10/20/40 EUR/den).

Náročnost: Délky tras se budou pohybovat mezi 30–60 km. Na každém ostrově předpokládáme zřízení "základny", odkud budeme hvězdicově vyjíždět na výlety. Na některých ostrovech doporučujeme i jiné, než cyklistické programy.

Povrch a profil: asfaltové a šotolinové cesty, rovinatý i kopcovitý profil (dle ostrova a zvolené varianty programu).

Poznámka: Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Nástupní místa: Praha-Ruzyně Athény

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.