PROVENCE KŘÍŽEM KRÁŽEM NA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapově s doprovodným mikrobusem
Ubytování v kempech se snídaní
Méně turistická a více autentická Provence
Víno, mořské speciality, levandulová pole
Provensálské fjordy – odpočinek a koupání

Zájezd nadchne jak znalce a ctitele Francie, tak úplné nováčky. Ale především ty, kteří mají raději odlehlejší místa s poklidnou atmosférou mimo hlavní turistické trasy. Projedeme se malebnými vesničkami, kde jako by se po staletí nic nezměnilo, krajinou zářivě zelených vinic a modrofialových levandulových polí, vychutnáme si krásu vápencových masivů. Zcela jistě nám Provence učaruje jako kdysi Paulu Cézannovi a Pablu Picassovi. Na závěr naší cesty sjedeme k moři, do přístavu Cassis s tyrkysovou vodou ve vápencových „fjordech“ – kalankách.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd odpoledne, noční přejezd do antického Vaison-la-Romaine; prohlídka starého města; okruh podél vápencových skal - tzv. Montmiraillských krajek (max. 60 km).
3. den Pro zdatnější výšlap na poutní horu cyklistů Mont Ventoux (asi 60 km), pro ostatní vyhlídkovou cestou po jeho úbočí (45 km) až do městečka Sault uprostřed levandulových polí.
4. den Soutěskou řeky Nesque, malebné městečko Vénasque, přes listnaté lesy pohoří Vaucluse do Murs (65 km).
5. den Den plný úžasu: cisterciácké opatství Sénanque, středověké město Gordes, kamenný skanzen Les Bories, tajemné prameny ve Fontaine de Vaucluse; okrový lom v Roussillonu, Lacoste – sídlo markýze de Sade, Bonnieux, Pont Julien, Saint Saturnin-les-Apt (70 km).
6. den Okrový lom Colorado – krajina barevných skal u Rustrelu, soutěska Oppedette, středověké Forcalquier mezi masivy Lure a Lubéron (65 km).
7. den Volný den ve Forcalquier; prohlídka města, možnost cyklovýletu do městečka Lurs a ke klášteru Ganagobie (55 km), nebo do oblasti Montagne de Lure (s nejvyšším bodem Signal de Lure, 1826 m – 70 km).
8. den Malebné Manosque, podhůřím nebo po hřebeni Lubéronu, krajem nekonečných vinic a starobylých hradů, návštěva vinného sklípku (60 km).
9. den Krajem Paula Cézanna kolem masivu Ste. Victoire, Aix-en-Provence (60 km).
10. den Přes vápencový masiv Ste. Baume do malebného přístavu Cassis (55 km nebo 88 km).
11. den Odpočinkový den v Cassis, výlet lodí na moři do vápencových "provensálských fjordů" - kalánků; pro zájemce výšlap na nejvyšší útes Středozemního moře Cap Canaille (399 m).
12.–13. den Volné dopoledne u moře, koupání v tyrkysovém moři; odpoledne odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Termín: 1. 7. – 13. 7. 2019
Počet dní: 13 dní
Aktuální cena: 14 390 Kč
Dětské ceny: 13 430 Kč
Obj. číslo: 11122911

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 10x kemp (ve vlastních stanech) se snídaní, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Doprava: Po celou dobu zájezdu nás bude doprovázet autobus s vlekem, který může být podporou pro zkrácení trasy nebo případnou indispozici.

Noclehy a stravování: Tento zájezd patří mezi několik posledních evropských zájezdů s ubytováním v kempech ve vlastních stanech. Je to dáno jeho charakterem - jedná se o etapové putování, což znamená, že se téměř každý den přesouváme. Bonusem těchto zájezdů je doprovodný tým, který zajišťuje snídaně (za příplatek večeře). Samozřejmostí je také minibar v podobě teplých i chlazených nápojů. Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze přiobjednat i večeře (viz služba za příplatek) připravované naším kuchařem. Jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory, ratatouille, specialita jihozápadní Francie cassoulet,... vše doplněno buď o čerstvou zeleninu (ovoce). Pokud této nabídky nevyužijete, můžete si od nás zapůjčit vařič. Zároveň budou každý den k dispozici v dostatečném množství nábytkové sady (lavice + stoly) pro zvýšení kultury stolování a především vašeho pohodlí. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie soupravy doprovodného týmu, vleku a stravování.

Povrch a profil: asfalt (zájemci mohou využít některé trasy po šotolině), převážně zvlněný až kopcovitý profil. Díky podpoře autobusu si můžete délku tras zvolit dle své chuti.

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA