KYPR NA KOLE

zájezd ADVENTURA Hlavní město ostrova Nicosia a přístavní Kyrenia
Trodos – nevyšší pohoří ostrova (1952 m)
Neposkvrněný poloostrov Karpas
Famózní pláže východního pobřeží
Ubytování v hotelech se snídaněmi, doprovodné vozidlo

Když se řekne Kypr, vybaví se většině lidí Kyperská republika – moderní evropská země, jež se nachází v jižní části ostrova a patří mezi nejoblíbenější turistické destinace. Existuje však ještě jeden Kypr – ten turecký... Severokyperská turecká republika není příliš známá, z politického hlediska se Evropa tváří, jako by neexistovala. Severní Kypr mnozí nazývají i poslední oázou panenského Středomoří či evropským Karibikem. Na kole se podíváme do známějších i zcela odlehlých a turismem nepoznamenaných koutů severního Kypru. Naší „základnou“ bude hotel v Laptě poblíž Kyrenie, kam se v průběhu zájezdu budeme vracet. Ubytováni budeme v hotelech se snídaněmi, občas i s večeřemi. K několika delším transferům využijeme místní autobus, v ostatních případech bude k dispozici doprovodné vozidlo na bagáž, takže absolvujeme všechny trasy nalehko.

PROGRAM

1. den Odlet do Nicosie, transfer do hotelu v Laptě u Kyrenie, sestavení kol a odpočinek u moře nebo projížďka v okolí, večer společná úvodní večeře.
2. den Transfer do pohoří Trodos, ubytování, odpolední projížďka v okolí (asi 30 km).
3. den Celodenní cyklistika v pohoří Trodos s možností výjezdu na nejvyšší vrchol ostrova Olympos (1952 m) (50–80 km, dle chuti), případně lze využít i pěších stezek.
4. den Po snídani na kole sjezd z hor na severní pobřeží, přes přechod Zodhia do turecké části ostrova do Karavostasi, zapadákova s pozůstatky bývalého těžebního přístavu, koupání a odpočinek (asi 65 km).
5. den Na kole do hotelu v Laptě s možnou zajížďkou na polostrov Kormakitis, kde jsou nejblíže turecké břehy a kde žije etnicky a nábožensky vzácná komunita maronitů (asi 55–75 km).
6. den Variantní cyklistika okolo Kyrenie, nejhezčího přístavu na Kypru, včetně její návštěvy; panoramatické výlety k augustiánskému opatství Bellapais ve vesničce plné zeleně a  ke stromu zahálky (asi 45 km), nebo k troskám pohádkového hradu sv. Hillariona, jenž inspisroval i Walta Disneye (asi 35 km), případně odpočinkový program u moře.
7. den Celodenní výlet do Nicosie, do hlavní města rozděleného ostrova (prohlídka obou částí, Selimova mešita, starý bazar, uličky starého města...) (obě cesty asi 90 km, lze připlatit zpáteční transfer).
8. den Na kole po pobřeží z Lapty do Kaplice s vyhlídkami na moře a možností koupání (asi 75 km).
9. den Ráno na kole k zachovalému hradu Kantara (asi 10 km), a poté po pobřeží i vnitrozemím na hranice nejméně obydlené oblasti na poloostrově Karpas, do městečka Dipkarpaz (dalších 60 km).
10. den Variantní výlet na kole po kyperském ráji, kde stále vedle sebe žijí Turci i Řekové jako sousedé, s mnoha dosud nedotknutými, famózními plážemi a bohatou faunou i flórou až po Zafer Burnu, nejvýchodnější mys ostrova (asi 15–60 km).
11. den Na kole do rybářského městečka Bogaz, vyhlášeného svými skvělými plážemi a jedinečnou atmosférou, která učarovala bezpočtu návštěvníků (asi 45 km).
12. den Celodenní výlet na kole do středověké Famagusty (benátské hradby, Othellova věž, mešita Laly Mustafy Paši...), obklopené hradbami, kde se mísí křesťanské a orientální vlivy a antické Salamis (jedna z nejdůležitěších archeologických lokalit na ostrově) (asi 45 km).
13. den Volný den, relaxace na pláži, nákup suvenýrů či návštěva některé rybí restaurace, případně individuální cyklistika dle libosti.
14. den Ráno transfer autobusem z Bogazu do hotelu v Laptě, případná krátká vyjížďka v okolí aneb co jsme ještě neviděli v okolí Kyrenie, zabalení kol do letadla a večer společná večeře v Kyrenii.
15. den Transfer na letiště a odlet domů (dle letových řádů).

Termín: 28. 4. – 12. 5. 2018
Aktuální cena: 33 853 Kč

Termín: 14. 10. – 28. 10. 2018
Aktuální cena: 33 504 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce CK, převoz zavazadel, letenka vč. všech poplatků Praha – Kypr – Praha, 4 transfery včetně kol a zavazadel autobusem, 14x ubytování v hotelu se snídaní, 4x večeře, potřebné mapy.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): Letecký transport kola asi 2x30 EUR (oba směry).

Fakultativní služby: vstupy, ostatní stravování (v místě ubytování bude vždy nabídnuta možnost dokoupení večeře v hotelu v ceně 12–17 EUR).

Nástupní místa: Praha

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.