ŠVÝCARSKO NA KOLE

zájezd ADVENTURA Cyklopobyt s podporou autobusu, lanovek či zubaček
Ubytování v hostelu se snídaní
Ideální pro MTB cyklisty, kteří milují hory a přírodu
Vyhlídková cesta vlakem po trati Bernina expresu
Tradiční lidová architektura a vyhlášené horské lázně St. Moritz

Horní Engadin, tedy údolí řeky Innu kolem Sv. Mořice, je nejslunečnější částí Švýcarska, kde slunce svítí v průměru 322 dní v roce. Mluví se tu německy, italsky a rétorománsky. V okolí Svatého Mořice se nachází stovky kilometrů cyklistických tras a trailů a oblast tak patří ke špičkovým destinacím pro horskou cyklistiku ve Švýcarsku i v Evropě a to nejen díky vyhlášeným Corviglia trails. Dobře značené trasy vedoucí kolem ledovcových jezer přes sedla do bočních údolí od Innu nabízejí jen pár týdnů v roce možnost projet se tu na kole horskými pastvinami po cestách i pěšinách, kde by čeští ochranáři jízdu na kole jen stěží povolili. Na své si přijdou milovníci horské květeny, zahlédnout můžete kromě několika druhů hořců, protěže a oměje, také sviště, kamzíky či kozorožce. Pojedeme Švýcarským národním parkem, biosférickou rezervací v údolí Müstair až ke klášteru (památka UNESCO) ve stejnojmenném městečku. Švýcarská preciznost je znát nejen v dobrém značení, ale také na perfektně udržovaných horských cestách i pěšinách. Pro ty, kteří si chtějí ušetřit stoupání, je k dispozici řada lanovek a zubaček a také vlaků. Jednou z vyhlídkových železničních tratí Bernina expresu (památka UNESCO) se známým kruhovým viaduktem u Brusia se svezeme ze Sv. Mořice do Tirana. Při cestě navštívíme místa, kam bychom se s kolem nedostali – vyhlídku do údolí Poschiava, kamenné kotle či vrchol Diavolezzy. Ubytováni budeme v hostelu ve Sv. Mořici, vyhlášeném luxusním horském středisku, odkud se dá vyjíždět přímo na trasy na kole i autobusem. V blízkosti možnost přírodního koupání v horských jezerech. Cyklistické dny proložíme výletem vlakem, případně poznáváním některých míst pěšky. Cyklističtí labužníci si jednotlivé trasy mohou samozřejmě prodloužit a zvolit některý z delších okruhů přes horská sedla.

PROGRAM

1.–2. den Večerní odjezd, noční přejezd do Švýcarska; příjezd do Sv. Mořice (1800 m) výlet k ledovci Roseg (27 km/480 m); možnost koupání v horském jezeře; večer ubytování.
3. den Na kole ze Sv. Mořice přes údolí Bever k jezeru Suvretta (46 km/1390 m nebo jen 700 m pokud pojedete lanovkou).
4. den Vyhlídková cesta vlakem Rhétské dráhy po trati Bernina expresu? s množstvím tunelů a viaduktů mj. přes kruhový viadukt u Brusia údolím Poschiavo do italského Tirana se zastávkami u kamenných kotlů; prohlídka Sv. Mořice, proslulého zimního střediska na břehu Lej da San Murezzan (Moritzer See) (den bez kol).
5. den Autobusem do sedla Bernina (2330 m) – sjezd k ledovci Monteratsch a do Pontresiny (30 km), pro cyklistické nenasyty případně velký okruh přes italské Livigno (70 km/1450 m).
6. den Autobusem do Pass dal Fuorn (2115 m), na kole biosférickou rezervací Val Müstair přes horské vesničky s domy zdobenými sgrafity (23 km/320 m); městečko Müstair? se starým benediktinským klášterem.
7. den Na kole Innskou stezkou průjezd Horním Engadinem ze Sv. Mořice do Zernez (39 km/350 m); možnost prohlídky Domu přírody Švýcarského národního parku; po poledni odjezd, návrat v nočních hodinách.

Termín: 24. 8. – 30. 8. 2020
Počet dní: 7 dní
Aktuální cena: 12 470 Kč
Dětské ceny: 11 510 Kč
Obj. číslo: 11933002

Služby za příplatek: Dvojlůžkový pokoj (osoba/pobyt) 3 300 Kč za osobu Obsazení 4lůž. pokoje 3mi osobami 2 300 Kč za osobu Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 5x ubytování v hostelu se snídaní, jízdné na místní dopravu (městské busy), lanovky a vlaky (včetně Bernina expresu), potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby: příplatek za kolo v lanovce/zubačce (asi 6 CHF).

Ubytování: Bydlet budeme v hostelu ve 4lůž. a 2lůž. pokojích s palandami a umyvadlem (společné sociální zařízení a WC na chodbě). Vlastní povlečení není třeba, ručníky ano. Kuchyňka, lednička ani rychlovarná konvice bohužel není k dispozici. Vybavenost hostelu: kolárna, recepce/bar, lounge s TV, Wi-fi zdarma.

Stravování: Snídaně je v ceně ubytování formou bufetu. V místě možnost 4-chodové večeře (18,50CHF). Asi 15 min pěšky obchody (supermarkety, suvenýry) a restaurace (pizza) aj.

Povrch a profil: převážně kvalitní šotolinová cesta, občas asfalt, kopcovitý profil. Pro méně zdatné cyklisty máme každý den lehčí variantu případně s dopomocí lanovky.

Doporučené kolo: horské kolo, zkušený cyklista i na trekovém kole s vhodnými plášti

Velikost skupiny: 25–44 účastníků.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA