SILVESTR NA KOLE NA ITALSKO - FRANCOUZSKÉ RIVIÉŘE

zájezd ADVENTURA Cyklopobyt u moře na Květinové riviéře, výlety s podporou autobusu
Ubytování v mobilhomech se snídaní
Festivalové Sanremo, knížectví Monako, Monte Carlo
Vyjížďky po cyklostezkách i do horských vesniček

Riviéra je naprosto specifickým a výjimečným koutem Itálie a Francie. Jde o oblast tzv. věčného jara, kraj teplomilné vegetace obklopený vysokými horami, díky kterým je zde i v zimě mírné klima. Výhody a krásu tohoto koutu Evropy si uvědomili i mnohé slavné osobnosti a boháči, kteří si zde postavili domy a užívají si příjemné přímořské atmosféry po celý rok. Krajem vede nově otevřená cyklostezka podél moře, postavená na trase bývalé železnice. Z ní občas odbočíme i na výlety do horských městeček a bočních údolí. Budeme bydlet v příjemném kempu plném exotické flóry přímo u moře v západní části italského města Sanremo, které je nejznámějším a nejvyhledávanějším letoviskem Květinové riviéry (Riviera dei Fiori).

PROGRAM

1.–2. den Odjezd večer, noční přejezd do Itálie k Sanremu, ležícímu nedaleko hranic s Francií; příjezd do kempu, ubytování, odpočinek; v podvečer návštěva Sanrema.
3. den Ráno autobusem do Dolceacqua, krásný most vznášející se nad řekou Nervia a za ním mohutná hradní zřícena, odtud na kole údolím řeky Torrente Nervia do typického horského městečka Ligurie Pigna, s historickým centrem, které obklopuje síť úzkých uliček, překlenutých oblouky a propojenými schodišti; sjezd zpět do Dolceacqua a degustace místních speciálních vín (asi 25 km), variantně dojezd do kempu (asi +19 km).
4. den Ráno autobusem do Monaka, druhé nejmenší země na světě, Monte Carlo, fakultativně návštěva Oceánografického muzea, Knížecího paláce, nebo Exotické zahrady s komplexem jeskyní Grottes de l’Observatoire; návrat autobusem do kempu (den bez kol).
5. den Pobřežní cyklostezkou na kole až do San Lorenzo al Mare (pobřežní městečko s promenádou s palmami) a zpět do Sanrema (asi 25 km jedna cesta, pláže), zajížďka do vesnice Bussana Vecchia (kdysi poničena zemětřesením, v současnosti sídlo mnoha umělců) (+9 km).
6. den Autobusem návštěva francouzského malebného městěčka Éze se zahradou sukulentů na jejím vrcholu a rozhledem po celém azurovém pobřeží, prohlídka parfumerie Fragonard (výroba a prodej francouzských parfémů), návštěva skvostné Rotschildovy vily s rozsáhlými zahradami plnými exotických rostlin nebo individuálně procházka po poloostrově Saint-Jean-Cap-Ferrat (den bez kol).
7. den Autobusem do Imperie, prohlídka města, odtud na kole do San Lorenzo al Mare; stoupání olivovými háji do vesničky Cipressa s krásnými výhledy na moře a pobřeží; sjezd do Santo Stefano (asi 18 km) a odtud autobusem zpět do kempu, variantně dojezd do kempu (asi +13 km); večer s překvapením, půlnoční přípitek s výhledem na ohňostroj a přivítání nového roku na pláži.
8.–9. den Novoroční procházka po pláži, relaxace či trhy v Sanremu; pro zájemce novoroční výšlap do městečka Seborga, které z recese vyhlásilo nezávislost na Itálii (40 km), podvečerní odjezd, návrat následující den dopoledne.

Termín: 25. 12. 2018 – 2. 1. 2019
Počet dní: 9 dní
Aktuální cena: 14 490 Kč
Dětské ceny: 13 490 Kč
Obj. číslo: 11293905

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 6x mobilhome se snídaní, všechny výlety uvedené v programu, potřebné mapy, silvestrovské překvapení, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): vstupné do památkových a jiných objektů, degustace vína.

Ubytování: Bydlet budeme v malebném kempu plném tropických rostlin u moře ve 4lůž. mobilhomech (což je něco mezi chatičkou a trvale parkovaným velkým karavanem). V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Vybavení mobilhomu: 2 oddělené 2lůž. ložnice (1x manželská postel + 1x oddělená lůžka); společná kuchyňka (kuchyňská linka, sporák, mikrovlnná trouba, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) s jídelním koutem/lůžkem menšího rozměru, vhodným na sezení (či na spaní např. pro děti). Při obsazení tohoto 5tého lůžka v kuchyňce sleva 2000 Kč - pouze na vyžádání; společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); součástí kempu je stylová restaurace (menu asi 15 EUR), ve vzdálenosti asi 300 m je supermarket otevřený 24h denně. Po příjezdu do kempu je nutné složit kauci 100 EUR/1 mobilhome (resp. 25 EUR/os. – možno pouze garantovat kreditní kartou) a zapůjčit si magnetickou kartu s kreditem 50 EUR, tato částka se při nevyčerpání vrací. Karta slouží ke vstupu do bazénu, na pláž a platí se s ní v restauraci. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Stravování: Kromě snídaní zahrnutých v ceně zájezdu si lze na místě přiobjednat i večeře připravované naším kuchařem za cenu 4–6 EUR/os./večeři. Kuchař vám vždy ráno oznámí, co bude vařit a vy si v případě zájmu uděláte objednávku (jedná se vždy o čerstvé, na místě zakoupené potraviny – např. kuřecí, vepřové maso, ryba, krevety, zapékané brambory,... vše doplněno o čerstvou zeleninu nebo ovoce).

Povrch a profil: asfalt, zvlněný, místy kopcovitý profil.

Klima: příjemně stálé přímořské podnebí, denní teploty 12–18 °C, slunečno, chladnější rána a večery.

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA