BRETAŇ A NORMANDIE NA KOLE

zájezd ADVENTURA Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
Ubytování v hotelech se snídaní
Tajemnou krajinou keltských menhirů a křesťanských kalvárií
Divokým pobřežím Atlantiku až na „konec světa“
Kolem kaplí, kostelů a katedrál k Mont St. Michel

Bretaň – mlžná a zádumčivá, ze čtyř pětin obklopená oceánem, země námořníků a jejich vdov, magických menhirů i majestátních křesťanských staveb. Po silničkách vedoucích podél rozeklaného pobřeží dojedeme až na nejzápadnější mys Francie Pointe du Raz, při poledním odpočinku se zastavíme na skrytých písečných plážích či v hospůdce s výhledem na bouřící oceán. Podíváme se do Paulem Gauguinem proslaveného městečka Pont-Aven i do sídla bretaňských vévodů Vannes, navštívíme kamenný zázrak Mont St. Michel. A při tom všem nezapomeneme ochutnávat místní lahůdky – palačinky, ústřice, bretaňské sušenky, cider i skvělé bílé víno muscadet. Variabilní cyklistický program – denní etapy možno prodloužit i zkrátit (za podpory autobusu) v rozmezí 35–70 km a přizpůsobit je chuti i povětrnostním podmínkám.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd kolem poledne, noční přejezd do oblasti Morbihan; odpoledne na kole do Vannes - středověké centrum s hrázděnými domy, květinová zahrada u vévodského paláce, kolem Morbihanské zátoky k zámku Suscinio – letnímu sídlu bretaňských vévodů; koupání na písečných plážích Atlantiku.
3. den Keltské památky na poloostrově Locmariaquer, největší menhirová pole u Carnaku, pláže a ústřicové farmy.
4. den Přesun autobusem přes Pleyben (prohlídka farního dvorce) do přírodního parku Armorique, na kole parkem přes nejvyšší horu parku Ménez-Hom (možnost výjezdu – 330 m. n. m.) do středověkého města Locronan.
5. den Pont l’Abbé a muzeum kraje Bigouden, cyklistika na poloostrově Penmarch, nejvyšší maják v Bretani Eckmühl, nejstarší kalvárie u Notre Dame de Tronoen.
6. den Na kole do nejzápadnějšího bodu Francie Pointe du Raz a mys Pointe du Van, zátoka utonulých Baie des Trépassés.
7. den Přesun autobusem na severní pobřeží Bretaně, ústřicové farmy a trhy v Cancale, středověké město Dol-de-Bretagne, obrovský stojící menhir du Champs Dolent.
8.–9. den Opatství Mont St. Michel; odpoledne odjezd, návrat následující den kolem poledne.

Termín: 13. 7. – 21. 7. 2019
Počet dní: 9 dní
Aktuální cena: 15 350 Kč
Dětské ceny: 14 390 Kč
Obj. číslo: 11131911

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 6x hotel, dvoulůžkový pokoj s příslušenstvím, 6x snídaně, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování: 2x Vannes, 3x Quimper, 1x u Mt. St. Michel. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Povrch a profil: asfalt, některé etapy eventuelně po šotolině, převážně rovinatý až mírně zvlněný profil.

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA