SARDINIE - SMARAGDOVÝ OSTROV NA KOLE

zájezd ADVENTURA Cyklopobyt u moře s podporou autobusu
Apartmány s kuchyňkou, i pro necyklisty
Alghero a Neptunova jeskyně, Castelsardo, Arzachena a prehistorické památky
Ostrov Asinara a souostroví La Maddalena
Moře všech odstínů modré a zelené, divoké skalní fantazie a nekonečné bílé pískové pláže, zátoky a útesy
Busem nebo letecky

Sardínie – druhý největší středomořský ostrov nabízí překrásnou kombinaci moře, zvlněné krajiny, bílých písků, gurmánských dobrot a výjimečné historie. Krajina je poseta tisíci nuraghe (kamenné stavby) svědčícími o tom, že lidé si zdejší příjemné klima užívají již po tisíciletí. Sardinie má něco pro každého. Ten, kdo si chce odpočinout u moře, je sváděn stovkami pláží všech velikostí a tvarů a nepřestává být okouzlen tolika odstíny modré a tyrkysové, kolik si ani neuměl představit. Ten, kdo se s námi bude vydávat na cyklistická dobrodružství, si bude užívat toulky po mírně hornaté krajině, projíždět se podél mořských útesů a za příjemného mořského vánku se vystavovat slunci a slaným osvěžením. Bydlíme v Isola Rossa, v pohodlných apartmánech v malém rybářském městečku, odkud vyjíždíme hvězdicovitě do okolí. Navštívíme úchvatnou Neptunovu jeskyni odhalenou v útesu, historická města (Alghero, Castelsardo, Arzachena), která si dnes už jen užívají starou slávu a současný klid a pohodu. Trajekty přeplujeme na souostroví Maddalena, kde budou dokonalé italské silnice víceméně už jen pro nás. Uvidíme, kde si užíval Garibaldi, když už ho přestalo bavit bojovat a kde si dnes užívá ta nejbohatší smetánka světa. Ocitneme se na místech, která byla po staletí izolována a dnes se chlubí endemickou faunou – Isola Asinara. A tak jako všude v Itálii, i na Sardínii budeme ochutnávat, rozplývat se a žasnout nad chutností, čerstvostí a bohatostí místní kuchyně. Sardíníe je pro mnohé láska na první pohled... láska, která zůstává...

PROGRAM

1.–2. den Odjezd večer (autobusová varianta), noční přejezd, v případě časové rezervy prohlídka Pisy? (Náměstí zázraků, šikmá věž); Livorno, noční trajekt na Sardinii (lůžko v kajutě za příplatek).
3. den Odlet z Prahy do Olbie (letecká varianta), transfer z letiště do apartmánů v rybářském městečku Isola Rossa, připojení k autobusové variantě; ubytování a odpočinek na plážích v okolí.
4. den Cyklistika na Capo Caccia s návštěvou Neptunovy jeskyně, možnost vyjížďky v přírodní rezervaci Porto Conte, prohlídka katalánského města Algheros možností koupání na jeho dlouhých plážích (30–50 km).
5. den Z Palau (přístav, letovisko) trajektem na ostrovy La Maddalena (okruh v NP, růžové skalní útvary, pláže); na kole po hrázi na ostrov Caprera – Garibaldiho usedlost, piniové lesy a opuštěné vojenské základny (30–60 km).
6. den Nuraghe Santu Antine – jedna z nejzachovalejších a nejmonumentálnějších památek prehistorických obyvatel Sardinie, St. Trinita di Saccargia – klenot románského slohu, Monte d'Accoddi – starověký zikkurat zahalený tajemstvím a cestou zpět prohlídka skalního města Castelsarda; fakultativně potápěčský ponor se zaškolením s instruktorem okolo ostrova Isola Rossa s kompletním vybavením, úžasným podmořským světem a viditelností 25 m (den bez kol).
7. den Příjemná cyklistika sardinským vnitrozemím: Arzachena – jedno z center nuragické kultury, pravěká svatyně Malchittu, dolmen Coddu Vecchiu, nekropole Li Muri, hrobka obrů Li Loghi, možnost návštěvy poloostrova Isuledda – ráj windsurfařů (40–60 km), možnost projížďky po Costa Smeralda – místa milionářů; překrásná skalní vyhlídka Capo d Orso.
8. den Individuální cyklistika v okolí dlouhých písčitých pláží Badesi či Costa Paradiso, nebo náročnější výlety za Trinita d'Agultu (30–80 km) či procházka přes machie k pláži Marinedda.
9. den Autobus nás doveze s koly do přístavu, trajekt na ostrov Asinara; celodenní výlet do přírodní rezervace na ostrově Asinara (nedávno zpřístupněné vojenské území, nyní útočiště želv a bílých oslíků) večer návrat na pevninu (Sardinii) k busu nebo výlet k azurové pláži u Stintina (40–70 km).
10.–11. den Transfer na letiště do Olbie (letecká varianta), odlet do Prahy; autobusová varianta odpolední návštěva Porto Aranci, přilehlých pláží s možností výstupu na skalní vyhlídku, noční trajekt na pevninu (lůžko v kajutě za příplatek), příjezd následující den ve večerních hodinách.

Termín: 21. 9. – 1. 10. 2020
Počet dní: 11 dní (autobusem)
Aktuální cena: 14 390 Kč
Dětské ceny: 13 430 Kč
Obj. číslo: 11270012
Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj povinný 3 900 Kč; lůžko ve 4lůžkové kajutě (obě cesty) 1 000 Kč; povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč

Termín: 23. 9. – 30. 9. 2020
Počet dní: 8 dní (letecky)
Aktuální cena: 22 070 Kč
Dětské ceny: 21 110 Kč
Obj. číslo: 11270013
Služby za příplatek: jednolůžkový pokoj povinný 3 900 Kč; povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, u letecké varianty zpáteční letenka (pouze s příručním zavazadlem) vč. všech poplatků ve výši 8000 Kč Praha–Olbia/Olbia–Praha a transferu do hotelu a zpět, doprava autobusem s cyklovlekem, trajekt na Sardinii a zpět, 7x apartmán, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby: Trajekt na souostroví La Maddalena (od 5 EUR/os.), loď na ostrov Asinara (asi 21 EUR/os.), potápěčský ponor "Intro Dive" (cca 3 m) okolo ostrova Isola Rossa se zaškolením instruktorem a kompletním vybavením (asi 70 EUR/os.).

Ubytování: apartmány jsou typu TRILO (dvě samostatné ložnice a společný obývák s kuchyňským koutem), je nutné mít s sebou vlastní povlečení nebo je možné si na místě zapůjčit povlečení za 15 EUR/týden/os. (nutné nahlásit předem). V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Stravování: individuální stravování.

Povrch a profil: převážně asfalt, mírně zvlněný profil.

Velikost skupiny: 25–44 účastníků.

Poznámka: Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (2 dny předem) a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň, Olbia

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA