JIŽNÍ ŠVÉDSKO A BORNHOLM NA KOLE

zájezd ADVENTURA Hvězdicové cyklovýlety s podporou autobusu
Ubytování v chatkách v kempech na 3 místech, polopenze
Rozeklané útesy, rybářská městečka a historické udírny
Ráj pro děti - trampolíny a hřiště, koupání

Jižní Švédsko okouzlí malebnou, mírně zvlněnou krajinou, posetou červenými domky, větrnými mlýny, jezery, lesy a bohatou, tajemnou historií. Najdeme zde nejzachovalejší skandinávská středověká města, hrady a zámky, ale i menhiry z doby bronzové a runové kameny z doby Vikingů. Prolezeme si dřevěnou mechaniku větrných mlýnů a budeme pozorovat zdymadla Göta-kanálu, průplavu spojujícího s pomocí řek, jezer a umělých kanálů Stockholm s Göteborgem. Užijeme si koupání v moři i v jezerech, vylezeme na majáky a pokocháme se výhledem na mořské pobřeží a ptačí rezervace. Navštívíme také dánský ostrov Bornholm, ráj všech dovolenkových cyklistů, s 200 km cyklostezek. Chatky, ve kterých budeme bydlet vždy 3 noci, zpravidla leží na břehu jezera či moře nebo v jejich těsné blízkosti. Kempy jsou velice dobře vybaveny společným zázemím a zejména děti ocení obrovské trampolíny, hřiště a mnoho dalších atrakcí.

PROGRAM

1. den Odjezd v ranních hodinách, přejezd na sever do Swinoujscie, odtud trajektem na Bornholm; ubytování v chatkách na 3 noci.
2.–3. den Cyklistika po ostrově Bornholm: koupání, rybářská městečka a udírny ryb, neobvyklé opevněné kostely, lesy a větrné mlýny, výlet na hrad Hammershus, západ slunce na útesech; libovolné trasy dle vlastního uvážení po cyklistických stezkách a klidných silničkách (30–80 km denně).
4. den Ranní trajekt na jih Švédska a přejezd na sever k jezeru Vättern, zastávka v lízatkovém městečku Granna, možnost procházky ke skanzenu; přejezdový den bez kol; ubytování v chatkách na 3 noci.
5. den Cyklistika malebnou krajinou se zastávkou u runového kamene Rök s nejdelším nápisem, ruiny cisterciáckého kláštera Alvastra, v přírodní rezervaci Omberg, vodní hrad ve Vadsteně (35–45 km).
6. den Cyklistickou stezkou lemující technickou památku Göta–kanál; klášter Vreta Kloster; kaskáda zdymadel Berg u jezera Roxen; návrat autobusem zpět do kempu (35–50 km).
7. den Ranní přejezd autobusem do Linköpingu, návštěva Gamla Stan (staré město), po prohlídce půldenní cyklistika závěrečné části Göta–kanálu do historického městečka Söderköping (25–35 km), odpoledne přejezd na ostrov Öland; ubytování v chatkách na 3 noci.
8. den Öland: na kole ostrovní krajinou: větrné mlýny, letní královské sídlo Solliden s nádhernými zahradami ve městě Borgholm, starověká kruhová hradiště, skanzen Himmelsberga, Kapelludden - ruina kaple svaté Birgity (40–50 km).
9. den Cyklistika v okolí nejslavnější pláže severního Ölandu jménem Böda Sand, maják Lange Erik, Trollskogen - začarovaný les (30–40 km).
10.–11. den Prohlídka přístavního města Kalmar, vodního zámku a jeho historické části, přesun k menhirům na kultovním místě Ales Stenar, noční trajekt z Ystadu do Swinoujscie, návrat v pozdních odpoledních hodinách.

Termín: 10. 8. – 20. 8. 2019
Počet dní: 11 dní
Aktuální cena: 18 230 Kč
Dětské ceny: od 16 310 Kč
Obj. číslo: 11710902

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, všechny trajekty přes Balt, 9x ubytování ve čtyřlůžkových chatkách skandinávského stylu, 9x snídaně, 8x večeře, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování: Bydlet budeme na třech místech: 3x na ostrově Bornholm v Dánsku - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x Vadstena - jedna společná místnost, 2x palanda, kuchyňský kout, společné sociální zařízení v kempu; 3x na ostrově Öland - 2x dvoulůžková ložnice nebo 3x dvoulůžková ložnice s oddělenými nebo společnými postelemi, společná kuchyňka s jídelním koutem, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); chatky jsou vybaveny polštáři a dekami, ale povlečení a ručníky si prosím vezměte vlastní, případně je možné si jej zapůjčit na recepci za úplatu; ve většině kempů jsou k dispozici pro děti trampolíny a dětská hřistě, někdy i bazén. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Upozorňujeme na omezený počet chatek pro obsazení třemi nebo dvěmi osobami!

Stravování: Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; stravování začíná večeří 2. den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Povrch a profil: asfalt, výjimečně šotolina, převážně rovinatý až zvlněný profil.

Minimální počet účastníků: 25

Nástupní místa: Praha, Ústí nad Labem

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA