IRSKO NA KOLE

zájezd ADVENTURA Busem nebo letecky a na místě s podporou autobusu
Ubytování v kempech v chatkách s polopenzí
Putování za potomky svatého Patrika
Dovolená pro keltské nadšence i cyklisty všeho druhu
Irská hudba v irských hospodách

Opusťme kontinent a pojeďme na ostrov. Zelená země se spoustou hor, ovcí a útesů dotýkajících se moře, tak vypadá Irsko. Čekají nás úzké asfaltové silničky irského venkova, které si přímo říkají o to, aby je člověk projel na kole. Jenom na kole můžete vychutnat pěšinky vedoucí po strmých skalních útesech nad mořem, projíždět malebné vesničky a fotit keltské kříže na opuštěných hřbitovech. V mystickém klášteře Clonmacnois se ve své fantazii přeneseme o mnoho staletí zpět do doby, kdy svatý Patrik dal Irsku jeho symbol – zelený trojlístek. Tu a tam se zastavíme v irské hospůdce, dáme si Guinness a poslechneme si trochu irské hudby nebo se vykoupeme v Atlantiku. Denně ujedeme od 30 do 100 km (záleží jen na vás).

PROGRAM

1.–2. den Odjezd ráno (autobusová varianta), noční trajekt do Anglie; přejezd k Eastbourne, možnost cyklovýletu v okolí: Seven Sisters, Beachyhead, či návštěva pobřežního letoviska s koupáním; večer odjezd na trajekt do Irska.
3. den Přejezd do NP Wicklow Mountains, ubytování v kempu, cyklovýlet v okolí; připojení letecké varianty.
4. den Na kole z Glendalough do sedla Sally Gap ve Wicklow Mountains (50–70 km).
5. den Prohlídka kláštera Glendalough, pěší výlet v okolí kláštera (The Wicklow way) ve Wicklow Mountains, (den bez kol); pro zájemce dojezd do kempu na kole (30 km).
6. den Autobusem do Doolinu, po cestě návštěva nejstarší irské palírny Kilbeggan distillery a slavného středověkého kláštera Clonmacnois, přejezdový den bez kol.
7. den Fakultativně Aranské ostrovy (Inishmore – Seven Churches, Kilronan) (30km), nebo Mohérské útesy, Ennistimon, Kilfenora (50 km).
8. den Návštěva Galway, menhiry a dolmeny na planině Burren (Poulnabrone Portal Dolmen), variantně Kilfenora (kostel s vysokými kříži) a výhledy na Aranské ostrovy (35–50 km).
9. den Přejezd do NP Killarney a cyklistický výlet po okolí: Muckross Garden, Ross Castle, okolo jezera Muckross a návštěva městečka Killarney (20-50 km).
10. den Cyklistika na poloostrově Dingle: přes nejvyšší silniční sedlo Connor Pass nebo okolo pobřeží - Slea Head Drive a Gallarus Oratory; variantně Stradbally Beach (nejdelší irská pláž), pro zájemce dojezd do kempu (30–100 km).
11. den Na kole po NP Killarney - Ladies View, Moll's Gap´a průsmykem Gap of Dunloe; fakultativně lze trasu zkrátit výletem lodí po jezeře (60–80 km).
12. den Zpět do NP Wicklow, po cestě návštěva magického Rock of Cashel a vesničky Blarney (Blarney Castle), přejezdový den bez kol.
13. den Návrat letecké varianty do Prahy (dle letových řádů), v případě časové rezervy prohlídka města; celý den v Dublinu, fakultativně prohlídka destilerie Jameson nebo pivovaru Guiness, procházka starou čtvrtí v okolí Dublin Castle, nejznámější část v centru města Temple Bar, katedrály Christ church nebo Sv. Patrika; noční přejezd do Anglie trajektem, přejezdový den bez kol.
14.–15. den Po nočním přejezdu do Anglie strávíme cyklistický den v okolí Canterbury a Sandwich; večerním trajektem z Doveru do Calais; návrat následující den v odpoledních hodinách.

Termín: 13. 7. – 27. 7. 2019
Počet dní: 15 dní
Aktuální cena: 24 950 Kč
Dětské ceny: 23 990 Kč
Obj. číslo: 11830912 AUTOBUSEM

Termín: 15. 7. – 25. 7. 2019
Počet dní: 11 dní
Aktuální cena: 32 150 Kč
Dětské ceny: 31 190 Kč
Obj. číslo: 11830913 LETECKY

V ceně zahrnuto: průvodce, zpáteční letenka Praha–Dublin–Praha vč. všech poplatků ve výši 7500 Kč a transferu do kempu (letecká varianta), doprava autobusem s cyklovlekem, zpáteční trajekt do Anglie a do Irska (autobusová varianta), 10x ubytování v chatkách s polopenzí, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Fakultativní služby: výlet lodí na Arranské ostrovy (asi 30 EUR), NP Killarney - zkrácení trasy na kole výletem lodí po jezeře (asi 15 EUR), prohlídka pivovaru Guiness (asi 25 EUR), prohlídka destilerie Jameson (asi 20–30 EUR).

Ubytování: Bydlet budeme na třech místech: 4x Redcross - stylově zařízené chatky, různé složení lůžek, jedna společná místnost, společné sociální zařízení v kempu, je nutné mít s sebou vlastní povlečení, ručník, deku i polštář; 3x Doolin - stylově zařízené podsadové stany, indiánské týpí, Mongolské jurty, různé složení lůžek, jedna společná místnost, společné sociální zařízení v kempu; 3x Killarney - mobilhomy 3 oddělené 2lůž. ložnice s omezeným úložným prostorem, společná obývací místnost s plně vybavenou kuchyňkou (kuchyňská linka, sporák, lednice, nádobí, příbory, talíře, sklenice atd.) a jídelním koutem, společná koupelna (sprcha, umyvadlo, WC); chatky jsou vybaveny polštáři a dekami, ale povlečení a ručníky si prosím vezměte vlastní. V závěru podmínek zájezdu naleznete proklik na fotografie ubytování. Upozorňujeme na omezený počet chatek pro obsazení třemi nebo dvěmi osobami!

Stravování: Po celou dobu pobytu budou podávány snídaně a večeře, na místě připravované naším kuchařem; stravování začíná večeří v den příjezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Povrch a profil: asfalt, variantně možná šotolina, zvlněný profil.

Minimální počet účastníků: 25

Poznámka: Autobusová varianta je delší než letecká, počítá při přejezdu s povinnými 9hod. pauzami řidičů v Anglii na místech, kde bude možné vyjet si na cyklovýlet. Letecká varianta nabízí absolvování programu bez autobusového přejezdu z/do ČR. Jde o individuální cesty bez průvodce CK. Přeprava kol i dalších zavazadel je autobusem se zájezdem, takže vyžaduje jejich dopravení k odjezdu autobusu (2 dny předem) a vyzvednutí při jeho příjezdu.

Nástupní místa: Praha, Beroun, Plzeň Dublin

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA