KAMBODŽA NA KOLE

zájezd ADVENTURA NP Koulen a tajuplné chrámy Angkoru
Odpočinek na plážích Thajského zálivu
Plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap
Mezi lovci krabů v NP Kep
Hotely a převoz zavazadel

Kambodža se pravděpodobně každému propojí s tajuplnými chrámy Angkoru, největšího sakrálního areálu na světě. Archeologové ještě ani nestačili objevit všechny stavby a vykutat je z příkrovu džungle. Ale pouze na kole si budeme moci vychutnat také kambodžský venkov. Vesnice a vesničky obydlené nesmírně přátelskými lidmi nás osloví svou malebností, dospělí i děti na nás mávají a zdraví nás, nemůžete odolat se každou chvilku zastavit a koupit si u nich banán nebo kokosový ořech. Samozřejmě nelze vynechat ani odpočinek na plážích Thajského zálivu. Za tímto účelem navštívíme přímořský národní park Kep, kde najdeme jedny z nejkrásnějších pláží v této zemi.

PROGRAM

1. - 2. den Letecky Praha - Siem Reap, přílet odpoledne nebo před půlnocí.
3. den Ráno sestavení kol, následuje výlet na kole k Tonle Sap, největšímu sladkovodnímu jezeru v jihovýchodní Asii: nejdříve navštívíme skupinu chrámů Rolous, které patří mezi nejstarší khmerské památky Angkoru, datující se do 9. století; dále si prohlédneme místní plovoucí vesnice vybudované na lodích a kůlech až deset metrů vysokých, obklopené zaplaveným mangrovým pralesem, který je domovem pro různorodou flóru a faunu, včetně makaků živících se kraby (50/70 km).
4. den Celodenní výlet na kole džunglí a prohlídka chrámů Angkoru, jednoho ze sedmi divů světa: Angkor Thom městský areál z období 1180-1220; chrám Ta Prohm s gigantickými kořeny stromů, které chrámem prorůstají; Angkor Wat - největší chrámový komplex na světě (30/40 km).
5. den NP Koulen Mountain: kromě návštěvy "růžového chrámu" Bantey Srei budeme obdivovat i vzácné druhy ptáků a krásy džungle (25-50 km).
6. den Transfer do Battambangu; prohlídka rustikálního centra města se zajímavou koloniální architekturou a odpolední výlet do okolí s návštěvou místních manufaktur a projížďkou na „Bamboo Train“ - úzkokolejce s bambusovými plošinami (40 km).
7. den Přejezd do Kampong Chanang: odpoledne návštěva hrnčířských vesnic a zemědělských farem.
8. den Celodenní výlet do Oudong: překrásné výhledy na rýžová pole a cukrové palmy, návštěva manufaktury s výrobou keramiky; odpoledne jízda vesničkami k hoře Oudong s buddhistickým klášterem a stúpami na vrcholu (55 km); večerní transfer do Phnom Penhu.
9. den Dopolední výlet na Koh Dach, ostrůvek uprostřed Mekongu, který si zachoval původní kambodžskou kulturu a kouzelnou jednoduchost: ženy ručně tkají jemné hedvábí a mniši odění do šafránových oděvů vybírají ranní almužnu; pojedeme po nezpevněných cestách kolem ovocnářských a zelinářských farem a malými vesničkami na konec ostrova.
10. den Dopoledne prohlídka Phnom Penhu - královský palác, muzeum genocidy, Killing Fields; odpoledne transfer do koloniálního městečka Kampot a podvečerní relax.
11. den  Cyklistický výlet v podhůří Elephant Mountains nebo výlet na kajacích po řece s koupáním; pro cyklistické nenasyty možnost celodenní cyklistiky s výjezdem na vrchol Phnom Bokor (1079 m).
12. - 13. den Dopolední prohlídka Kampotu; odpoledne podél pobřeží do NP Kep; pláže, podvečerní koupání; ochutnávka krabích specialit; další den fakultativně cyklistický výlet k buddhistické jeskyni nebo odpočinek na plážích NP Kep.
14. den Na kole podél moře: prohlídka salin - odpařovacích lagun na těžbu mořské soli a návštěva vesnic lovců krabů (40 km); odpoledne zabalení kol a podvečerní transfer do Phnom Penhu; noční odlet.
15. den Let Phnom Penh - Soul - Praha, fakultativně půldenní prohlídka Soulu.

Termín: 17. 11. – 1. 12. 2018
Aktuální cena: 47 904 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Siem Reap a Phnom Penh–Praha, všechny transfery a přeprava zavazadel,12x hotel *** se snídaněmi, loď na jezeře Tonle Sap, zpáteční trajekt v Phnom Penhu, vstupné do NP Koulen

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): kambodžské vízum - 30 USD (platí se při vstupu), třídenní vstupné do areálu Angkor Wat - 62 USD, jízdenka na bamboo train - 5 USD

Letenky: Obvykle létáme s následujícími společnostmi: Korean Air, která vezme kolo bez příplatku, pokud budete mít pouze jedno zavazadlo (tedy vak nebo krabici s kolem) a vejdete se s ním do limitu 23 kg. Cathay Pacific, která vezme kolo bez příplatku, pokud se kolo i vaše zavazadlo vejdou do váhového limitu 30 kg. Na vyžádání lze zařídit letenku s odletem z Vídně - obvykle za příplatek. Kolo můžeme zabalit do kartonové krabice, kterou budeme mít k dispozici ("zplacatělou") i pro zpáteční cestu.

Povrch a profil: Asi polovina etap vede po asfaltu a polovina po šotolinových cestách. Převýšení je minimální.

Poznámka: Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.