NÁRODNÍ PARKY ČERNÉ HORY NA KOLE

zájezd ADVENTURA Etapová cyklistika nalehko s podporou autobusu i hvězdicové cyklovýlety
Ubytování v hotelech a chatách se stravováním
Sedm různých pohoří, nejhlubší kaňon Evropy
Pravoslavné i muslimské památky
Středomořský přístav Kotor, dalmatské pobřeží

Rozlohou nevelká Černá Hora je pestrou mozaikou, kterou projedeme křížem krážem. Užijeme si rozbitý asfalt zapomenutých silniček i horské nezpevněné cesty křižující dramatickou krajinu černohorského vnitrozemí. Ze sedel kol se budeme kochat vápencovými štíty majestátních vrcholků, pestrobarevnými horskými loukami s pasoucími se stády ovcí, pralesy mohutných stromů i hlubokými kaňony s bystrými řekami. Navštívíme zapomenuté pravoslavné kostelíky a kláštery, kde se zastavil čas, vykoupeme se v horských jezerech, ochutnáme černohorská vína, na salaších domácí sýr a pálenku i právem vyhlášený pršut. Na jeden den nakoukneme „přes čáru“ do Albánie a krátce také vyrazíme k pobřeží Jadranu a vychutnáme si nejen sjezd do boky Kotorské, s leteckými výhledy na pobřeží, ale také slanou vůni, háje pokroucených olivovníků a čerstvé dary moře. Na závěr zájezdu se pak vydáme do nejnavštěvovanějšího z černohorských pohoří, do Durmitoru. Zde se ubytujeme na tři noci a můžeme se vydat na pěší horskou túru, na královskou okružní etapu nebo na některou z kratších cyklistických etap.

PROGRAM

1.–2. den Odjezd dopoledne, ráno příjezd do muslimského městečka Gusinje (2 noci); ruzné varianty cyklistiky - výlet do albánské vesnice Vermosh a do sedla Lepushë v NP Theth, projížďka kolem Plavského jezera, k vývěrům Alipašini izvori a další možnosti (nejnáročnější varianta 60 km).
3. den Cyklistika dolinou Grbaja (20 km) a pěší výstup na Voljušnici, nebo jiné varianty cyklistiky.
4. den Přejezd autobusem k Biogradskému jezeru, cyklistika v pohoří Bjelasica – NP Biogradska gora, nocleh v sedle Trešnjevik (50 km).
5. den Ze sedla Trešnjevik v pohoří Komovi kaňonem Lijeve rijeky (70 km), přejezd autobusem do historického města Cetinje.
6. den NP Lovćen, výjezd na Jezerski vrh, Njegošovo mauzoleum, ochutnávka vyhlášeného pršutu, sýru a pálenky ve vesnici Njeguši; sjezd do města Kotor vyhlídkovou silnicí s úchvatnými "leteckými" pohledy na boku Kotorskou ?(57 km), koupání v Jadranu či procházka starým centrem; večerní přejezd do údolí řeky Komarnica ke kaňonu Nevidio (2 noci).
7. den Moračka planina – okružní cyklistika v malebně tvarované oblasti travnatých horských luk a skalních vápencových hřebenů s výškou kolem 2000 m, Kapetanovo jezero, sjezd do Šavniku (variantní trasy 40–60 km).
8. den Podhůřím NP Durmitor přes Riblje, Vražje a Zminijske jezero do horského městečka Žabljak (variantní trasy 40–55 km) (3 noci).
9. den NP Durmitor: okružní etapa přes tři horská sedla a Sušický kaňon s výhledy na nejvyšší vrcholy (80 km); nebo kratší etapy v okolí Žabljaku a řeky Tary.
10. den Přes planinu Sinjavina k Zminičko jezeru nebo k nejhlubšímu evropskému kaňonu řeky Tary, vyhlídka Ćurevac (variantní trasy 40–60 km); fakultativně rafting na Taře.
11.–12. den Procházka kolem Černého jezera, nebo individuální program před odjezdem; polední odjezd domů, návrat následující den odpoledne.

Termín: 19. 6. – 30. 6. 2020
Počet dní: 12 dní
Aktuální cena: 16 310 Kč
Obj. číslo: 11390005

Služby za příplatek: Povinný příplatek za elektrokolo (omezený počet) 1 000 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce, doprava autobusem s cyklovlekem, 9x hotel/horská chata, 5x polopenze, 4x snídaně, vstupné do NP, potřebné mapy, pojištění léčebných výloh a stornopoplatků.

Ubytování: 2x hotel a 7x horské chaty, ve 2–5lůžkových pokojích.

Stravování: Místní balkánská polopenze tam kde je to vhodné vzhledem k programu, pouze snídaně tam kde je možné a dobré ochutnat místní speciality. Stravování začíná snídaní třetí den zájezdu a končí snídaní v den odjezdu.

Povrch a profil: Asfaltové, částečně šotolinové cesty, převýšení 500–1400 výškových metrů, doporučujeme horské kolo nebo trekingové se širšími terénními plášti; variantně pěší výstupy s denním převýšením od 300 do 1000 m, časová náročnost 4–8 hodin.

Velikost skupiny: 25–44 účastníků.

Poznámka: V autobuse společně jedou zájezdy do Albánie a Černé Hory, program obou zájezdů je úplně nezávislý.

Nástupní místa: Praha, Jihlava, Brno

Pořadatel: CK Adventura

Zájezd najdete na stránkách CK ADVENTURA