VÁNOCE A SILVESTR NA KOLE V KAMBODŽI

zájezd ADVENTURA Štědrý den v Angkor Wat a Silvestr v tropických kulisách
NP Koulen a tajuplné chrámy Angkoru
Odpočinek na plážích Thajského zálivu
Plovoucí vesnice na jezeře Tonle Sap
Mezi lovci krabů v NP Kep
Hotely se snídaní

Kambodža se pravděpodobně každému propojí s tajuplnými chrámy Angkoru, největšího sakrálního areálu na světě. Archeologové ještě ani nestačili objevit všechny stavby a vykutat je z příkrovu džungle. Ale pouze na kole si budeme moci vychutnat také kambodžský venkov. Vesnice a vesničky obydlené nesmírně přátelskými lidmi nás osloví svou malebností, dospělí i děti na nás mávají a zdraví nás, nemůžete odolat se každou chvilku zastavit a koupit si u nich banán nebo kokosový ořech. Samozřejmě nelze vynechat ani odpočinek na plážích Thajského zálivu. Za tímto účelem navštívíme přímořský národní park Kep, kde najdeme jedny z nejkrásnějších pláží v této zemi.

PROGRAM

1. - 2. den Noční let Praha – Phnom Penh s přestupem v Soulu, přílet pozdě v noci, transfer do hotelu a nocleh.
3. den Přejezd do Siem Reap; sestavení kol a první seznámení s Kambodžou; ubytování na 4 noci v hotelu s bazénem a tropickou zahradou.
4. den Výlet na kole k Tonle Sap, největšímu sladkovodnímu jezeru v jihovýchodní Asii: prohlédneme si místní plovoucí vesnice vybudované na lodích a kůlech až deset metrů vysokých, obklopené zaplaveným mangrovým pralesem, který je domovem pro různorodou flóru a faunu; poté navštívíme skupinu chrámů Rolous, které patří mezi nejstarší khmerské památky Angkoru, datující se do 9. století (35 km).
5. den Celodenní výlet na kole džunglí a prohlídka chrámů Angkoru, jednoho ze sedmi divů světa: Angkor Thom městský areál z období 1180-1220; chrám Ta Prohm s gigantickými kořeny stromů, které chrámem prorůstají; Angkor Wat - největší chrámový komplex na světě (40 km).
6. den NP Koulen Mountain: kromě návštěvy "růžového chrámu" Bantey Srei budeme obdivovat i vzácné druhy ptáků a krásy džungle (55 km).
7. den Transfer do Battambangu; prohlídka rustikálního centra města se zajímavou francouzskou a moderní architekturou a odpolední výlet do okolí s projížďkou na „Bamboo Train“ - úzkokolejce s bambusovými plošinami a návštěvou hory Phnom Sampeau s koloniemi netopýrů a makaků (40 km).
8. den Přejezd do Kampong Chhnang: odpoledne návštěva hrnčířských vesnic a zemědělských farem; prohlídka letiště z dob Rudých Kmérů  (40 km).
9. den Celodenní výlet do Oudong: překrásné výhledy na rýžová pole a cukrové palmy; odpoledne jízda vesničkami k hoře Oudong s buddhistickým klášterem a stúpami na vrcholu (55 km); večerní transfer do Phnom Penhu.
10. den Dopolední výlet na Koh Dach, ostrůvek uprostřed Mekongu, který si zachoval původní kambodžskou kulturu a kouzelnou jednoduchost: ženy ručně tkají jemné hedvábí a mniši odění do šafránových oděvů vybírají ranní almužnu; pojedeme po nezpevněných cestách kolem ovocnářských a zelinářských farem a malými vesničkami na konec ostrova; odpoledne individuální prohlídka Phnom Penhu.
11. den Dopoledne věnujeme prohlídce hlavního města Phnom Penhu - navštívíme jak památky dávné minulosti (královský palác a Stříbrnou pagodu) tak i připomínku nedávné brutální historie vlády Rudých Khmérů - prohlédneme si Muzeum genocidyTuol  Sleng a na moment se zastavíme i na místě, které je známé jako vražedná pole; odpoledne transfer do příjemně ospalého městečka Kampot a podvečerní relax v baru na břehu řeky .
12. den Cyklistický výlet v podhůří Elephant Mountains nebo výlet na kajacích; pro cyklistické nenasyty možnost celodenní cyklistiky s výjezdem na vrchol Phnom Bokor (1079 m).
13. - 14. den Dopolední prohlídka Kampotu; odpoledne projížďka podél pobřeží do NP Kep; pláže, podvečerní koupání; ochutnávka krabích specialit; další den fakultativně cyklistický výlet k budhistické jeskyni nebo lodí na Králičí ostrov a celodenní koupání na plážích Thajského zálivu.
15. - 16. den Na kole podél moře: prohlídka salin - odpařovacích lagun na těžbu mořské soli a návštěva vesnic lovců krabů (40 km); odpoledne zabalení kol a podvečerní transfer do Phnom Penhu; noční odlet do Prahy.

Termín: 21. 12. 2017 – 5. 1. 2018
Cena: 54 900 Kč

V ceně zahrnuto: průvodce CK, letenka vč. všech poplatků Praha–Phnom Penh–Praha v ceně 30000 Kč, všechny transfery a přeprava zavazadel,13x hotel se snídaněmi, 4x oběd během cyklovýletů, loď na jezeře Tonle Sap, zpáteční trajekt v Phnom Penhu, vstupné do NP Koulen - 15 USD (po skupinové slevě, standardně 20 USD).

V ceně nezahrnuto (platí se na místě): kambodžské vízum - 30 USD (platí se při vstupu), třídenní vstupné do areálu Angkor Wat - 62 USD, jízdenka na bamboo train - 5 USD

Letenky: Cena zájezdu odpovídá letence se společností Korean Air, která vezme kolo bez příplatku, pokud budete mít pouze jedno zavazadlo (tedy vak nebo krabici s kolem) a vejdete se s ním do limitu 23 kg.

Povrch a profil: Asi polovina etap vede po asfaltu a polovina po šotolinových cestách. Převýšení je minimální.

Poznámka: Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.

Pořadatel: CK Adventura

Travel Asistent pro letecké zájezdy: V ceně tohoto zájezdu je zahrnuta služba Travel Asistent, která vám v případě problémů s letem zajistí bezplatnou asistenční linku a následně po návratu i možnost vyřízení případné finanční kompenzace.