AKTUÁLNÍ ZPRÁVY
O CYKLISTICE

Pozvánka na výstavu FOR BIKES 29.3. - 31.3. 2019
Přípravy na veletrh FOR BIKES 2019 v plném proudu
(29.3.-31.3.2019)

Jubilejní 10. Ročník největšího cyklistického veletrhu v České republice se uskuteční 29. – 31. 3. 2019 v tradičních prostorách PVA EXPO Letňany. V rámci kulatého výročí chystáme řadu novinek, o kterých Vás budeme průběžně informovat. Již nyní máme přihlášky, nebo potvrzené účasti od známých značek - například Colnago, Giant, Cross, z elektrokol Haibike, Crussis, KTM a další. Jednání probíhají i se zástupci značek, které na veletrhu ještě nebyly. Rozšiřujeme i doprovodný program, který je nedílnou součástí veletrhu. Mimo jiné zde bude vystavovat i většina cestovních kanceláří, které u nás inzerují své zájezdy a kanceláří ze SEZNAMU CESTOVEK S CYKLOZÁJEZDY.

ZDROJ: http://forbikes.czAktuality Cyklisté vítáni www.cyklistevitani.cz - Vydali jsme nový Katalog CYKLISTÉ VÍTÁNI 2018!

Na brněnském veletrhu Regiontour, který proběhl ve dnech 18. - 21. ledna 2018, jsme veřejnosti poprvé představili nový Katalog cykloturistiky v regionech CYKLISTÉ VÍTÁNI 2018.
Tištěný katalog obsahuje informace o dálkových cyklotrasách Greenways a EuroVelo, které vedou přes Českou republiku a seznam certikovaných zařízení Cyklisté vítáni.
Katalog přináší aktuální přehled ubytovacích a stravovacích služeb, kempů a turistických cílů s certifikací Cyklisté vítáni za jednotlivé kraje ČR. Naleznete v něm informace o kapacitě a cenové kategorii téměř 1000 certifikovaných zařízení i jejich kontaktní údaje. V každém takovém zařízení, označeném usmívajícím se bílým kolem na zeleném pozadí, vždy naleznete odstavné místo na kola, nářadí pro základní opravy, lékárničku či informace o zajímavostech a cyklistických trasách v okolí a další služby pro cyklisty.
Katalog je k dostání také na našem e-shopu: http://www.nadacepartnerstvi.cz/Produkty/Publikace-Nadace-Partnerstvi/Katalog-Cykliste-vitani

ZDROJ: http://www.cyklistevitani.cz


Pozvánka na výstavu FOR BIKES 6.4. - 8.4. 2018
Veletrh FOR BIKES PRAHA
(6.4.-8.4.2018)

Zveme Vás na výstavu FOR BIKES. Najdete zde nejen technické novinky z oblasti cyklistiky, nejnovější služby pro cyklisty, ale i nabídku cyklozájezdů do celého světa. Mimo jiné zde bude vystavovat i většina cestovních kanceláří, které u nás inzerují své zájezdy a kanceláří ze SEZNAMU CESTOVEK S CYKLOZÁJEZDY.

ZDROJ: http://forbikes.czChystá se Veletrh DOVOLENÁ v Ostravě i s nabídkou cyklistických zájezdů
(2.-4.3.2018)

Veletrh DOVOLENÁ v Ostravě je zaměřen na pobytové zájezdy, lázeňství a regionální info a turistiku. V neposlední řadě zde ale najdeme i poznávací zájezdy pro milovníky cyklistiky. Navštivte stánky cestovních kanceláří CK Nomád, CK Victoria, CK Kudrna, CK Valaška a další. Další cestovní kanceláře a jejich nabídky cyklozájezdů najdete na www.cyklozajezdy.cz

ZDROJ: http://cerna-louka.cz/Pozvánka na výstavu FOR BIKES 31.3. - 2.4. 2017
Veletrh FOR BIKES PRAHA
(31.3.-2.4.2017)

Zveme Vás na výstavu FOR BIKES. Najdete zde nejen technické novinky z oblasti cyklistiky, nejnovější služby pro cyklisty, ale i nabídku cyklozájezdů do celého světa. Mimo jiné zde bude vystavovat i většina cestovních kanceláří, které u nás inzerují své zájezdy a kanceláří ze SEZNAMU CESTOVEK S CYKLOZÁJEZDY.

ZDROJ: http://forbikes.czDOPORUČUJEME APLIKACI: nakoleipesky.cz
http://www.nakoleipesky.cz/
(8.4.2017)

Aplikaci "nakole i pěšky" lze snadno stáhnout do mobilů. Tato jednoduchá aplikace Vám pomůže zjistit jaké cyklostezky a stezky se nacházejí ve zvolené oblasti. Ať už si dovolenou plánujete nebo se nacházíte přímo na místě, nabídne Vám v dané lokalitě několik tras. Na nich pak mapuje různé body zájmu - místa která stojí za to navštívit, různé atrakce, památky - ale také kde se můžete najíst, přenocovat nebo "okoštovat" dobré vínečko. To vše včetně kontaktů a popisu daných míst. S touto aplikací již nezabloudíte - ukáže Vám, kde se nacházíte a provede Vás stezkou nebo navede na Vámi vybraný bod zájmu. Aplikace je pro Vás samozřejmě zdarma, takže stačí si ji stáhnout do mobilu a využívat jejích služeb. STAŽENÍ APLIKACE

ZDROJ: http://www.nakoleipesky.cz/Cyklozájezdy na veletrhu v Ostravě
Proběhl Veletrh DOVOLENÁ v Ostravě
(3.-5.3.2017)

Veletrh DOVOLENÁ v Ostravě je zaměřen na pobytové zájezdy, lázeňství a regionální info a turistiku. V neposlední řadě zde ale najdeme i poznávací zájezdy pro milovníky cyklistiky. Letos to byla CK Kudrna, CK Nomád, CK Victoria, Vsacantours, CK Valaška a další. Další cestovní kanceláře a jejich nabídky cyklozájezdů najdete na www.cyklozajezdy.cz

ZDROJ: http://cerna-louka.cz/Cyklozájezdy na veletrhu v Praze
Proběhl Veletrh HOLIDAY WORLD PRAHA
(16.-19.2.2017)

Na Veletrhu Holiday World v Praze se letos objevily desítky cesrovních kanceláří se zaměřením na cykloturistiku. Mezi nimi byla i většina kanceláří, které u nás inzerují své zájezdy a kanceláří ze SEZNAMU CESTOVEK S CYKLOZÁJEZDY.Ing. Pavol Žilecký,
Multikriteriální cykloplánovač: Revoluce v plánování nejlepší cyklotrasy?
(08.12.2015 )

Nejlepší IT diplomovou prací roku 2015 v soutěži ACM SPY a cenu veřejnosti získal projekt s názvem Multikriteriální cykloplánování studenta ČVUT Pavola Žileckého. Při plánování nejvhodnější trasy řeší cykloplánovač například i hladinu stresu cyklisty při průjezdu křižovatkou.ZDROJ: https://docs.google.com/document/d/1MuwM5nT4ziD13hbO3Ukz-M5Qh1Yd2TQCZBjHehgerik/edit? , ctusi.infohttp://www.bvv.cz/Martin Šindelář
Veletrh Cestovního ruchu Holiday World
(15.3.2015 )

Veletrh Holiday World v Praze nabídl nepřeberné množství zájezdů cyklistických cestovních kanceláří. Jední se o největší cestovatelský veletrh u nás, spojený v Praze s Gastro veletrhem.
Veletrh Holiday World v Praze: 19. - 22.2.2015
Kromě tohoto veletrhu lze také doporučit veletrhy cestovního ruchu v Brně (GO), na Slovensku (Slovakiatour), v Ostravě, v Pardubicích či Hradci Králové, v Olomouci.ZDROJ: autor, http://www.holidayworld.cz/František Bouchal
Inspirace pro cyklisty - veletrh GO 2015
(01.02.2015 )

Veletrh GO 2015 v Brně byl velkou inspirací pro cyklisty, kteří jezdí nejen po České republice, ale také těch, kteří se chystají v roce 2015 do zahraničí
Veletrh GO/Regiontour: 15. - 18.1.2015
Kromě regionů, které zde představily, co vše mohou nabídnout z pamětihodností i ohledně cyklostezek a dalších služeb, se zde prezentovalo velké množství cestovních kanceláří, zaměřených na cyklozájezdy do celého světa.ZDROJ: autor, http://www.bvv.cz/Kazach Okišev
Stáj Astana má další problém. Dopoval už druhý její cyklista
(19.11.2014)

Kazašský cyklista Viktor Okišev, jenž závodí za třetidivizní stáj Astana Continental, měl pozitivní dopingový test. Vzorek dvacetiletého cyklisty odevzdaný koncem května na asijském šampionátu obsahoval anabolické androgenní steroidy. Okišev tam vyhrál časovku v kategorii jezdců do 23 let. S týmem Astana se tak pojí další dopingový případ.

Tým z elitní World Tour však nejenže leží ve stínu těchto dopingových případů, ale měl rovněž v sezoně velký problém - na EPO byli pozitivně testováni Maxim Iglinskij a jeho bratr Valentin.
Působnost známé kazašské stáje provází potíže s užíváním nedovolených prostředků dlouhodobě. V polovině října kvůli tomu UCI oficiálně požádala licenční komisi, aby kvůli pozitivním dopingovým testům přehodnotila příslušnost kazašského týmu k elitní skupině World Tour.
Slyšení proběhlo 6. listopadu, ale jeho výsledek bude oznámen až před oficiálním oznamováním složení World Tour pro rok 2015.
V letech 2011 a 2012 byl jezdcem Astany český profesionál Roman Kreuziger, jenž v současnosti rovněž čelí podezření z dopingu

Foto: ČTK
Autor: ČTK


ZDROJ: http://www.tyden.cz/rubriky/sport/ostatni-sporty/staj-astana-ma-dalsi-problem-dopoval-uz-druhy-jeji-cyklista_324702.htmlHradec Králové a Kuks spojila cyklostezka za 67 milionů

Hradec Králové a barokní hospital v Kuksu na Trutnovsku od středy spojuje cyklostezka.

AKTUÁLNĚ (11.6.2013)
ZDROJ: http://aktualne.centrum.cz


Výstavba 26 kilometrů dlouhé stezky stála zhruba 67,5 milionu korun, přes 90 procent se podařilo získat z evropských dotací. Informoval o tom mluvčí královéhradeckého hejtmanství Imrich Dioszegi.

Stavba cyklostezky vedoucí podél Labe přes Smiřice, Josefov a Jaroměř začala vloni v červnu. Stavbaři vybudovali kromě 20 kilometrů nové stezky například tunel, kterým cyklisté podjíždějí hlavní silniční tah mezi Jaroměří a Náchodem.

Zbývajících šest kilometrů vede po současných komunikacích. Podle hejtmanství je to jedna z nejdelších souvislých stezek pro cyklisty a bruslaře v Královéhradeckém kraji.

Kontakt: http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/kralovehradecky/clanek.phtml?id=779703


BIKE SRAZ NA VYSOČINĚ

jubilejní 10. ročník Bike srazu se bude konat v létě 2013

O co jde?

léto 2013 PŘIJĎTE NA:
BIKESRAZ NA VYSOČINĚ

Idea našich Bike Srazů je stále stejná. Snažíme se o víkendové setkání lidí, jež horské kolo váže poutem nejpevnějším. Tato bajková setkání se odehrávají na pozadí vyjížděk v místy kruté ale i romantické, člověkem zkrocené, ale i panenské, krásné a ještě krásnější přírodě Českomoravské Vrchoviny. Na své si přijdou i vyznavači lahodných moků při společném večerním bajkovém večeru. Posezení slouží ke sblížení a vůbec všeobecnému potlachu všech účastníků. Hlavním cílem je sraz bajkerů, přátelské svezení a pobavení se. Po světovém poháru MTB Merida Bike Vysočině se jedná o druhou možnost jak poznat zdejší terény. Právě díky tomu, že se nejedná o závod, můžete si vychutnat zdejší terén naplno. Další informace o programu naleznete v propozicích.

Kontakt: bikesraz.turbosnekteam.com/


Noční „JAVORNICE" pátek 19.7.2013 21:00 hod

Pro zkušené cyklisty. Sportovně cykloturistický výlet je vhodný pro zdatné cyklisty. Vede po cyklostezce, silnicích, lesních a polních cestách, včetně 30.-ti brodů, v krásném údolí šípského potoka a Javornice v CHKO Křivoklát v okrese Rakovník.

• propozice nočního cyklovýletu zde ke stažení
• info na facebooku.


Grantový program Nadace Jihočeské cyklostezky 2013

20.12.2012

Autor: Vilém Čekajle Nadace Jihočeské cyklostezky v předchozích letech sama pořádala či ze svého grantového programu podpořila řadu cykloturistických akcí určených pro širokou veřejnost. Akce se konaly na různých místech Jihočeského kraje a setkaly se s velkým zájmem veřejnosti. Počet účastníků se většinou pohyboval mezi 100 – 200 osob všech věkových kategorií.
Popularita těchto akcí a zájem představitelů měst, obcí a mikroregionů tyto akce pořádat a představit tak svoji lokalitu návštěvníkům z řad cyklistické veřejnosti přiměly Správní radu Nadace Jihočeské cyklostezky vyhlásit i pro rok 2013 grantový program, který podpoří konání těchto akcí na různých místech Jihočeského kraje.
Cílem grantového programu je vytvořit nabídku cykloturistických akcí určených pro širokou veřejnost a podpořit tak poznávání zajímavých míst Jihočeského kraje, zdravý životní styl občanů Jihočeského kraje a propagovat jízdu na kole jako šetrnou dopravní alternativu.
Specifickým cílem GP je podpořit uskutečnění cca 10 cykloturistických akcí s výrazně inovativním prvkem tak, aby pokrývaly období od dubna do října 2013. Současně je cílem, aby tyto akce byly rozmístěny rovnoměrně po celém Jihočeském kraji. Snahou programu je podpořit takové akce, které budou kvalitně organizačně zajištěny a které nabídnou účastníkům mimo jiné i poznání historických a přírodních zajímavostí podél trasy. Předpokládaná podpora na jednu takovouto turistickou akci nebude přesahovat 15 000 Kč.
Celková částka, která je pro tuto výzvu grantového programu na rok 2013 k dispozici, činí 100 000 Kč.
Harmonogram realizace grantového programu a jednotlivých podpořených projektů je následující:
ZDROJ: www.jihoceske-cyklostezky.cz


Cyklostezky spolknou 300 milionů

Ústecký kraj dá v příštích letech 287 milionů korun do stavby nových cyklostezek. Před koncem roku rozdělili úředníci dvě velké zakázky na celkem 27, 3 kilometru cyklotras podél Labe a Ploučnice. Peníze chce kraj brát z evropských dotací. Z plánovaných 96 kilometrů Labské stezky je zatím hotových zhruba 55 kilometrů.

Větší balík peněz půjde na tři nesouvislé úseky podél Labe. Mezi Děčínem a Těchlovicemi...
info: www.cyklotoulky.czZPĚT