ENNSKÁ CYKLOSTEZKA

zájezd ck BONDO
Kulisou Dachsteinu, NízkýchTaur a Grimmingu
Národním parkem Gesäuse
Klášter v Admontu, barokní zámek Trautenfels
Sommer karta v ceně - lanovky Dachstein, Planai
Lanovkou na Dachstein, lanovkou na Planai
Výstup k vodopádům Wilde Wasser


Stravování:
Rakouská polopenze
Ubytování: Hotel ***

Popis zájezdu
Ennská cyklostezka patří k cyklistickým trasám s nejkrásnější krajinou. Od horního toku vede cyklostezka podél řeky Enns stále dolů jen mírně zvlněnou krajinou. Impozantní horstva, romantická údolí, šumivé divoké potoky, zasněné vesnice a historická města provázejí cyklistu na cestě jedinečnou přírodní kulisou mezi Dachsteinem a Nízkými Taurami, Solnou komorou, pohořími Gesäuse a Reichraminger Hintergebirge. Minimálně kopcovitá trasa však nabízí velké množství atraktivních odboček do malebných bočních dolin i sportovním jezdcům. Útulné, vybrané a certifi kované hostince podél trasy se starají o tělesné blaho stravou zaměřenou speciálně na cyklisty, ale i typickými místními pochoutkami. Znáte od Rolling Stones písničku Angie? Takhle něžně nazývají Rakušané svoji krásnou řeku Enns. Ennská cyklostezka začíná v nadmořské výšce 1 200 metrů v salcburské oblasti Flachau-Winkel na úpatí Nízkých Taur. Pro první etapu jsou typická působivá panoramata hor, romantická jezera jako stvořená ke koupání a řeka Enns, která na počátku své cesty plyne ještě klidně. Jako obzvláště půvabný se projevuje kontrast mezi drsným, světlým masívem Dachsteinu na levé straně a tmavým krystalickým kamenem Nízkých Taur na straně pravé. Přes města Altenmarkt a Radstadt cesta pokračuje do dějiště světového poháru horských kol – města Schladmingu. Trasa vede kolem impozantního masivu Grimmingu, přes romantický zámek Trautenfels, až k benediktinskému klášteru Admont u vstupu do národního parku „Gesäuse“. V romantické soutěsce Gesäuse, nejúžasnější části řeky Enns, si řeka s hukotem razí svoji cestu národním parkem Gesäuse. Obzvláště atraktivní krajinou vede alternativní trasa Ennské cyklostezky – Admont – Hieflau – Altenmarkt , kde naše putování Ennskou cyklostezkou zakončíme. Šumění divoké řeky se řekne das Sausen. A podle něj se celý park jmenuje Gesäuse.

PROGRAM
1. DEN | Odjezd z ČR


2. DEN | Schladming
Od horního toku Ensse, z Flachau, se svezeme na kole jedinečnou přírodní kulisou mezi Dachsteinem a Nízkými Taurami do horského střediska Schladming. Celá etapa vede po značené cyklostezce Ennsradweg. Ubytování ve Schladmingu. 39 km Odpoledne jak každý další den ve Schladmingu možnost zajít do bazénu, venkovní i vnitřní bazény, vstupné v ceně.
3. DEN | Admont
Poputujeme kolem impozantního masivu Grimmingu, přes romantický zámek Trautenfels (zde končí kratší etapa) až k benediktinskému klášteru v Admontu. Celá etapa vede po značené cyklostezce Ennsradweg. 41 km nebo volitelně 81 km Možnost návštěvy bazénu ve Schladmigu, vstup v ceně zájezdu. Vodní atrakce (vnitřní i otevřený bazén).
4. DEN | Wilde Wasser
Do údolí Untertal nad Schladmig - pěší výstup kolem vodopádů Wilde Wasser - žebříky, schody a závěsný most k jezeru Riesachsee a sestup pohodlnou cestou zpět na parkoviště, pak na kole sjezd údolím do Schladmingu. Pěšky: 3 - 4 hod. Kolo: 17 km Možnost jet lanovkou na Planai, lanovka v ceně zájezdu.
5. DEN | Soutěska Gesäuse
Prosmýkneme se romantickou soutěskou národního parku Gesäuse, která je doslova pastvou pro všechny smysly, a nejúžasnější části údolí řeky Enns, do krásného městečka Eisenerz. Odtud výšlam do Ramsau, poslední noc ubytování v horách. 40 nebo 60 km
6. DEN | Mooslandl u Altenmarkt
Závěrečná trasa nás provede atraktivní krajinou Ennské cyklostezky z Ramsau přes Hieflau do Mooslandl (směr Altenmarkt bei Sankt Gallen, kde naše putování podél Enns ukončíme. Odjezd autobusem domů. 26 km

Termín: 31.7. - 5.8. 2020
Cena: 11 640 Kč (enns01d)
Cena: 9 940 Kč (enns01c)


UBYTOVÁNÍ

Ubytování budeme v hotelu ve Schladmigu (3 noci) a 1 noc v Eisenerz Ramsau.
Hotel: dvoulůžkové pokoje (enns01d) nebo čtyřlůžkové pokoje (enns01c) s vlastním sociálním zařízením.

STRAVOVÁNÍ
Místní polopenze poskytovaná hotelem, snídaně formou bufetu, večeře o dvou chodech.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední
Každá den mírná. Terén převážně silnice.

SOMMER KARTA
V ceně zájezdu, obsahuje mj:
vybrané lanovky (na Planai aj.)
vstup do bazénu ve Schladmingu

EXTRA ZÁŽITKY
Hledání pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
Neobsazené lůžko / singl pokoj 2 150 Kč
Extra sedadlo v busu (pořadník) 1 800 Kč

V CENĚ ZÁJEZDU JE
4x ubytování
4x rakouská polopenze
Sommer karta
Doprava osob, zavazadel a kol
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

DOPRAVA
Autobusem se speciálním přívěsem na kola.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské, silniční (nutné silnější pláště). Terén převážně po silnici (90%), zpevněná šotolina (10%).

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko - česká trasa:
Ostrava, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu. Délka zájezdu se může lišit pro jednotlivá nástupní místa v ČR podle času odjezdu / dojezdu. U zájezdu se uvádí maximální délka.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO