HOLANDSKO NA KOLE: ROVINKAMI ZA VĚTRNÝMI MLÝNY

zájezd ck BONDO

Rovinky, větrné mlýny a chutné sýry
Pohodové cyklovýlety hustou sítí cyklostezek
Budete jezdit jenom po rovině!
Návštěvy holandských sýráren a sýrových trhů
Návštěva burzy květin
Nesčetné větrné mlýny podél cest
Amsterdam - historické a kulturní centrum Holandska


Stravování:
Česká polopenze
Ubytování: Bungalovy v kempu

Popis zájezdu
Holandsko je zemí sýrů, tulipánů, větrných mlýnů, polderů i vodních kanálů... Při našem putování zažijeme atmosféru historkých měst jako Gouda, Delft nebo Alkmaar, poznáme pláže a písečné duny Severního moře, květinová pole, jezera i zelené pastviny. Budeme mít dostatek času, abychom v pohodovém tempu poznali vše typicky holandské. Ať už to jsou sýrové trhy, hráze, úzké a vysoké domky v Amsterdamu, koffieshopy nebo díla holandských mistrů.
Vítr točí mlýny a zrají tu chutné sýry.
Máte-li rádi zájezdy na kole, ale přitom nemusíte těžká stoupání, je pro vás Holandsko ideální země. Rovinatá krajina, ale zejména výborná a hustá síť cyklostezek znamená ráj pro cyklisty. Průměrně najedeme 55 km denně a většinou je možné zkrácení denní trasy (u dlouhých etap vždy), případně zařazení individuální cyklovyjížďky po okolí.
Na lehkých rovinkách nás může potrápit jen bludný Holanďan.

PROGRAM
1. DEN | Odjezd z ČR

2. DEN| Písečnými dunami
Letecky: Odlet letadlem ráno z Prahy, napojení na autobus dopöledne. Odpoledne po ubytování krátká vyjížďka písečnými dunami podél moře po cyklostezce do Noordwik ann Zee, Katwik ann Zee. 31 km na rozjezd.
3. DEN | Větrné mlýny
Pohodová projížďka holandským venkovem, podél vodních kanálů kolem nespočetných mlýnů. Restaurace a třeba i koupíní. Možnost návštěvy Mueza tulipánů. 51 km
4. DEN | Haarlem
Přes písečné duny na pobřeží do letoviska Zaandvort a do Haarlemu. Prohlídka typického holandského města, útulné hospůdky, plavební kanály, otáčecí mosty, historická budova řezníka, krásný mlýn De Adriaan předělaný na muzeum. Možná projížďka městem na lodičkách. 54 km.
5. DEN | Edam – Volendan – Marken
Přes prohlídku květinové burzy v Aalsmeeru navštívíme sýrárnu s ukázkou výroby holandských dřeváků. Zavítáme do rodište slavného sýra do Edamu a přístavního městečka Volendamu s parádní pobřežní promenádou. Na kole pak podél pobřeží dorazíme na ostrov Marken se stejnojmennou vesnicí předělanou na skanzen. Dnes také ochutnáme holandského herinka. 36 km
6. DEN | Leiden – Scheveningen
Veselé univerzitní městečko Leiden, typické cihlové budovy, kavárničky, univerzitní botanické zahrady a jedna z mála vyhlídek - hrad De Burcht. Krásnou přírodní trasou přes Katwijk, po pobřeží na předměstí Haagu Scheveningen, s promenádou, plážemi i zábavním molem. Kousek do Haagu se ještě můžeme podívat na muzeum miniatur Marudoram. 43 km
7. DEN | Gouda
Gouda město proslavené stejnojmenným světoznámým holandským sýrem. Prohlídka chrámu z 16 století, barevné vitráže. Možnost nákupů originálních sýrů a návštěva trhů. Na cestě do kempu projížďka "zeleným srdcem Holandska". 35 km, volitelně 75 km.
8. DEN | Alkmaar
Návštěva tržiště sýrů, atrakce - ukázka historického průběhu trhu. Dobové muezum větrných mlýnů Zaanse Schans. Na kolech národním parkem Zuid-Kennemerland a podél pobřeží písečnými dunami do kempu. 30 km, volitelně 55 km.
9. DEN | Amsterdam
Odjezd a celodenní individuální prohlídka Amsterdamu. Uličky lemované šikmými domy, možnost plavby po kanálech, Rijksmuzeum s obrazy Rembranta, Rembrantův dům, mincovní věž, budova váhy, náměstí Dam, muzeum marihuany, muzeum Anny Frankové, Magna Plaza a další. Letecky: Po prohlídce města odpoledne z centra individuálně na letiště (MHD autobus), v podvečer odlet z Amsterdamu do Prahy.
10. DEN | Příjezd domů

Termín: 28.6. - 7.7. 2019
Cena: 13 810 Kč


UBYTOVÁNÍ

Komfortní velké bungalovy, rozměr 65 m2, v kempu, dva dvoulůžkové pokoje a jeden menší jednolůžkový pokoj. Společné na bungalovu: obývací pokoj s jídelním koutem, televize, bezplatné Wi-Fi, kuchyně varnou deskou, lednice, kávovar, varná konvice a kuchyňské vybavení, toaltea se sprochou. Bungalovy mají malou zahrádku s terasou a zahradním nábytkem. Koupelna se sprchou, umyvadlem, toaletou. Na bungalovu dvě dvoulůžkové ložnice a jedna jednolůžková (vhodné pro singl účastníky). Kemp kousek od moře. Ubytování na jednom místě po celou dobu zájezdu.

Výhoda pro singl účastníky
jednolůžkový pokoj bez příplatku !

STRAVOVÁNÍ
Česká polopenze, snídaně formou samoobsluhy, teplá večeře o dvou chodech. K snídaním podáváme pravé místní holandské sýry. Svačiny za příplatek.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 1 lehká nebo
Obtížnost č. 2 mírná

EXTRA ZÁŽITKY
Návštěva místní sýrárny s ochutnávkou sýrů
Návštěva květinové burzy
Hledání chutného pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
Jednolůžkový pokoj bez příplatku
Extra sedadlo v busu (pořadník) 1 800 Kč
Svačiny 840 Kč
Letecky od 3 600 Kč

Poznámka
Aktuální cena letecké přepravy na vyžádání.

V CENĚ ZÁJEZDU JE
7x ubytování
7x česká polopenze
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 0000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

DOPRAVA
Autobus: Zájezdovým autobusem s klimatizací, kávovar, video, toaleta. Kola v přívěsu.. První a poslední noc se přejíždí v autobusu.
Letecky: Letecká přeprava do Holandska zpět s napojením na autobus. Letecká přeprava je za příplatek, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám. Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to 1 den před odletem a 1 den po příletu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské, silniční.

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko-česká trasa:
hola91: Ostrava, Nový Jičín, Olomouc, Brno, Praha, Litoměřice, Ústí nad Labem
hola92: Ostrava, Nový Jičín, Olomouc, Svitavy, Hradec Králové, Praha, Litoměřice, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO