ANGLIE NA KOLE: PO STOPÁCH KRÁLE ARTUŠE

zájezd ck BONDO

Objevíme Camelot - bájný hrad krále Artuše
Mystické Stonehenge komplex menhirů - UNESCO památka
Odpočinem si v anglických parcích
Římské město Bath - římské lázně
Na kole velšský Cardiff, pěšky anglický Londýn
Největší národní park v Anglii - Dartmoor
Největší katedrála v Salisbury
Cykostezkou pobřežím Cornwallu až k hradu Tintagel


Stravování:
Česká polopenze
Ubytování: Karavany v kempu

Popis zájezdu
Po stopách krále Artuše aneb jel jsem Anglií a Walesem
Až spolu navštívíme Stonehenge, možná budete mít pocit déja vu. Jen klid, možná už tu kdysi byla vaše duše. Přijeli sem Led Zeppelin, David Bowie nebo Lou Reed. A přijedete sem i vy: Glastonbury. Divoká, pustá, ale nádherná. Taková je krajina keltského Cornwallu. Třeba narazíte i na své předky. Užijeme si jízdu tajuplnými blaty a vřesovišti Dartmooru, kde sídlil rod Baskervillů. Máte rádi pejsky?
Máte-li rádi anglický humor, na ostrovních cyklostezkách budete možná zklamáni - nikde žádné pošetilé překvapení, všechno funguje, jak má. V Anglii jsou totiž podmínky pro cykloturistiku doslova dokonalé. Země je protkána hustou sítí národních cyklostezek, které vedou nádhernou přírodou, ale především nás komfortně přivedou k nepřebernému množství historických památek. Čekají nás výlety s nenáročnou cykloturistikou po stopách krále Artuše, rozmanité pobřeží keltského Cornwallu a také poklidné projížďky anglickými parky. Navštívíme i dvě hlavní města - velšský Cardiff a anglický Londýn.
Byli tu Britonci, Keltové, Římané, Anglové, Sasové, Vikingové, Normani

PROGRAM
1. den | ODJEZD Z ČR

Autobusem: Odjezd z ČR přes Německo, Belgii do Calais ve Francii. Trajektem do Doveru.
2. den | UBYTOVÁNÍ
Letecky: Odlet letadlem ráno do Londýna, dopoledne připojení k autobusu. Příjezd autobusu do kempu odpoledne. Kemp u moře v Bristolském zálivu, ubytování v karavanech, kousek od pláže, Ubytování po celou dobu zájezdu na jednom místě.
3. den | CARDIFF
Přejedem most přes Bristolský záliv a ocitneme se přímo ve dvojjazyčném Walesu (Cymru). Z Newportu lehkou cyklostezkou na rozjezd, přírodou kolem středověkých hradů Caerphilly Castle (Castell Caerffili) a červeným hradem Castell Coch na kopečku, podél řeky Taff parky až do hlavního města tohoto knížectví Cardiff(Caerdydd) s hradem Cardiff Castle (Castell Caerdydd) přímo v centru a krásnými viktoriánskými pasážemi. Na kole 40 km
4. den | STONEHENGE
Do Avebury s největším megalitickým kruhem v Evropě a na kole přes neolitickou kobku West Kennet Long Barrow a záhadný kopec Silbury Hill ke slavnému Stonehenge (chráněné památky UNESCO). Odtud podél řeky Avon na zelený pahorek Old Sarum se zbytky původního osídlení do města Salisbury se starými anglickými hospůdkami (pub) a katedrálou s největší věží v Británii. Na kole 42 nebo 58 km
5. den | GLASTONBURY
Vyrazíme k pahorku Cadbury Casltle, který, kdo ví, je možná Artušovým bájným Kamelotem. Pak se vydáme do Glastobury a navštívíme romantické ruiny opatství, kde se nachází údajný hrob krále Artuše. Vystoupáme si na vršek Glastonbury Tor neboli mytologický ostrov Avalon. Náš zájem probudí ve Wells úchvatná starobylá katedrála s dvojitým gotickým obloukem, biskupský palác a Vicar’s Close, jedna z nejstarších ulic na světě. Výlet zakončíme ve městě Cheddar známém pro svůj stejnojmenný sýr. Na kole 36 nebo 54 km
6. den | DARTMOOR
Největší národní park v Anglii je Dartmoor. Ze středověkého Tavistocku s místními trhy poputujeme krajem psa Baskervillského s blaty, možná i mlhou a volně se pasoucími poníky a ovečkami. Přes královské vězení v Princetown pak dojedeme do malebné vesničky Postbridge s kamenným mostem ze 13.století a krásnou hospůdkou. Dartmoor projedeme až do konce do Okemhamptonu a cestou se ještě stavíme v jedné z posledních vodou poháněných kováren. Na kole 30 km volitelně 52 km
7. den | TINTAGEL U KELTSKÉHO MOŘE
Do Cornwallu, kraje nejlepšího mléka (a zmrzliny z něj) a místa zrodu po celé Británii slavných Cornish pasties. Z letoviska Bude podél pobřeží Keltského moře přes, údolí, útesy, pláže (koupání) a farmy do rodiště krále Artuše vesničky a hradu Tintagel na útesu. Etapa vede nahoru a dolu, nahoru a dolu, nahoru a dolu, za to je o dost kratší. Na kole 21 km volitelně 50 km.
8. den | BATH
Z kempu pojedeme do univerzitního a průmyslového města Bristol s překrásnou katedrálou a pýchou Británie zaoceánskou lodí ss Great Britain přestavěnou ve špičkové muzeum (stojí za návštěvu). Dále poklidnou cyklostezkou podél bývalé železnice s milým nádražím do Římany postaveného lázeňského města Bath. Živoucí město s gregoriánskou architekturou a původními římskými lázněmi, vše na seznamu památek UNESCO. Na kole 32 nebo 86 km
9. den | LONDÝN
Ráno odjezd autobusu z kempu, příjezd do Londýna kolem poledne. Individuální prohlídka Londýna cca 9 hodin. Hlavní město Velké Británie. S cyklonavigací a mapkou si snadno projdeme vybraný okruh podle svého gusta. S GPSkou pak lehce a snadno.
Královský okruh: Portcullis House a Victoria Embankment, Big Ben a Houses of Parliament, Parliament Square, Westminster Abbey, Buckingham Palace, St James' Palace a St James' Street, Jermyn Street, Piccadilly, a Fortnum, Mason, Piccadilly Circus,Trafalgar Square, Whitehall a Number Ten Downing Street.
Londýnskými mosty: Tower Bridge a Tower of London, kdysi obávané pevnostní vězení, kde jsou nyní uloženy korunovační klenoty,Hays Galleria, Hays Wharf, HMS Belfast, Southwark Cathedral a London Bridge, Winchester Palace a the Clink Prison, Shakespeares Globe, Southwark Bridge a Cannon Street railway Bridge, St Paul's Cathedral, Tate Modern a Millennium Bridge, Blackfriars Bridge, Temple a Templars' Church, Waterloo Bridge, South Bank Centre, London Eye a Hungerford Bridge, Westminster Bridge.
Pěšky 4,5 nebo 7,5 km dle výběru trasy
Autobusem: Odjezd autobusu z Londýna ve večerních hodinách.
Letecky: Z centra Londýna indivuduálně na letiště (metro), odlet z Londýna ve večerních hodinách.
10. den | PŘÍJEZD DO ČR
Autobusem přes noc, trajektem z Doveru do Calais přes Belgii, Německo domů.

Termín: 28.6. - 7.7. 2019
Cena: 18 910 Kč


UBYTOVÁNÍ

Komfortní karavany v kempu. Karavan má dvě dvoulůžkové ložnice, obsazení karavanu je 4 osobami, po 2 osobách v každé ložnici. Karavan má dále společné: obývací místnost s topením a televizí, vybavenou kuchyňku (lednice, vařič, mikrovlnka, nádobí), toaletu, sprchu. Příplatek za neobsazené lůžko pro singl účastníka není povinný, druhé lůžko pak může být obsazeno dalším účastníkem zájezdu stejného pohlaví.
Kemp u moře s pláží v Bristolském zálivu. Ubytování na jednom místě po celou dobu zájezdu.

STRAVOVÁNÍ
Česká polopenze. Snídaně formou samoobsluhy, teplá večeře o dvou chodech. Při přejezdech může být polopenze balená. Svačiny za příplatek.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední
Každý den trasa mírná plus na výběr delší.
Každý den je k dispozici trasa s mírnou obtížností, anebo je možné se vybrat trasy delší podle přání.

EXTRA ZÁŽITKY
L16 / L26 Bath termální lázně
L6 Hrad Tintagel
L12 Caerphilly Castle
L12 Ss Great Britain
L11 Cardiff castle
L12 Stonehenge
L4 Old Sarum
L 12 Explore at-Bristol
L12 Castle Coch
Poklad BONDO

ZA PŘÍPLATEK
4 910 Kč Neobsazené lůžko
1 800 Kč Extra sedadlo v busu
840 Kč Svačiny
od 5 300 Kč Letecky

Poznámka
Cena letecké přepravy aktuálně vyžádání a podle dostupnosti letenek.

V CENĚ ZÁJEZDU JE
7x ubytování
7x polopenze
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 12 000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

DOPRAVA
Autobusem: Zájezdový autobus se speciálním přívěsem na kola. První a poslední noc se přejíždí v autobusu. Na ostrov se přejíždí trajektem.
Letecky: Letecká přeprava do / z Londýna s napojením na autobus. Letecká přeprava je za příplatek, v ceně příplatku je letenka se slevou bez lodního lístku na trajekt, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám. Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to 1 den před odletem a 1 den po příletu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské, silniční (nutné silnější pláště). Terén převážně po silnici (90%), zpevněná šotolina (10%).

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko-česká trasa:
Ostrava, Třešť, Brno, Praha, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO