MALLORCA NA KOLE: SVĚŽÍ VÍTR

zájezd ck BONDO
Moře, pláže, palmy, pomeranče a cykloturistika
Podél moře i pohořím Sierra de Tramuntana (UNESCO)
Koupání na nejkrásnějších plážích Mallorcy
Celodenní prohlídka Barcelony s památky UNESCO
Slavné Coll de Soller, Cap Blanc
Podzemní jezero s dračí jeskyní
Pomeračový express nebo vodní ráj v El Arenal ?
Vynikající španělská polopenze formou bufetu


Stravování:
Španělská polopenze
Ubytování: Hotel ***

Popis zájezdu
Navštivte nejkrásnější ostrov Španělska, uhrančivou Mallorcu s fascinující přírodou, plážemi, horami a romantickými zálivy. Největší z Baleárských ostrovů ovlivněný kulturou Féničanů, Kartáginců, Římanů, Vandalů, Arabů i Španělů. Nechte se zlákat katalánským temperamentem města Palma de Mallorca, vstupte do Dračí jeskyně za jedním z největších podzemních jezer světa. Prozkoumejte Mallorcu na kole či jen tak lenošte na slunci. Léto uvítáme na Mallorce ! Na Mallorcu jezdí trénovat cyklisté, a to i v zimě, vždyť je tu mnohem tepleji než ve vnitrozemí! Náš květnový a zářijový termín je letní ! Cyklisté sem jezdí trénovat, my to tu pohodově prozkoumáme A my si přidáme průzkum ostrova, jenž se pyšní tolika zajímavostmi. Impozantní gotická katedrála La Seu, druhá největší na světě, nejhezčí městečko na Mallorce – Valldemossa. A samozřejmě pojedeme Coll de Soller – ale profíky předjíždět nebudeme. Nikam nespěcháme, na Tour de France netrénujeme. Cestou si dáme celodenní Barcelonu, co dodat. Historické město Barcelona, máme na něj celý den ! Cestou na Mallorcu budeme mít přestávku právě v Barceloně a hodláme tu strávit celý den, a opravdu to stojí za to, historické památky jako chrám Sagrada Familia, symbol města a mistrovské dílo, nebo UNESCO památky Casa Batlló, Guell Palace patří k tomu, co by měl každý Evropan spatřít.

PROGRAM
1. DEN | Odjezd odpoledne z ČR

Autobusem: noční přejezd do Španělska.
2. DEN | Barcelona
Ráno příjezd autobusu do Barcelony. Celodenní individuální prohlídka hlavního města katalánska Barcelony. Architektonické skvosty Antonia Gaudi zapsané na seznamu památek UNESCO, Sagrada Família, Park Güell, Güell Palace či Casa Batló. Navštívíme slavné tržiště La Boqueria s ovocem, zeleninou, masem, rybami, zmrzlinami a dalšími výrobky z nich. Nebo se podíváme do olympijské vesnice. Nočním trajektem v kajutách na Mallorcu. 16 nebo 19 km
3. DEN | Palma de Mallorca
Ranní připlutí na Mallorcu, ubytování. Odpolední projížďka cyklostezkou podél pláží do hlavního města Mallorcy Palma de Mallorca kde si dáme výbornou zmrzlinu, podíváme se na chrám světla katedrálu La Seu a palác Almudaina, či nejstarší olivovník na Mallorce (800 let) ve starém městě. Typicky mallorská gotická basilika Sant Francesc, místní tržnice a první luxusní hotel na Mallorce (dnes galerie). 32 km Letecky: Odlet letadlem z Prahy (případně Vídeň) do Palmy, z letiště MHD do hotelu, napojení na skupinu.
4. DEN | Puig de Randa
Rovinatou etapou kolem usedlostí a citrusových hájů a farem. Navštívíme ovocné a zeleninové trhy v Llucmajor a můžeme si vystoupat na kopec Puig de Randa s klášterem s nádherným výhledem po okolí Mallorcy a skvělým občerstvením. 56 km
5. DEN | Coll de Soller
Navšívíme UNESCO kulturně chráněné pohoří Serra de Tramuntana na severu Mallorcy. Z Valldemossy, kde pobýval své doby i Frédéric Chopin, se vydáme z kopce do městečka Soller přes chráněnou vesničku Deia a projedeme si nejznámější cyklistickou etapu na Mallorce přes sedlo Coll de Soller. Pro náročnější cyklisty je připravena varianta přes Bunyolu na sedlo Coll d’Honor a Coll d’Orient do vesničky pod zříceninami hradu Alaró. 37 km nebo 59 km
6. DEN | Sant Salvador, Dračí jeskyně
Vnitrozemím Mallorcy se vydáme na nejznámější trhy v Sineu, kde si můžeme krom rozličného oblečení, doplňků a jídla koupit i třeba kozu. Dojedeme pod druhé nejdůležitější poutní místo na Mallorce Sant Salvador a poté si ze shora prohlédneme Mallorcu všemi směry. Den zakončíme v Dračích jeskyních, kde se nachází jedno z největších podzemních jezer na světě. 41 km nebo 62 km
7. DEN | Volný den
Den s volným programem, koupání v moři, volná vyjížďka na kole, návštěva vodního ráje v Arenalu, výlet Pomerančovým expresem do Solleru nebo třeba projížďka na skútru.
8. DEN | Cap de Formentor, Alcúdia
Výlet podél pobřeží do Alcúdie na nejkrásnější pláž na Mallorce, do starého města opevněného hradbami a do přírodní rezervace s pozorováním desítek různých druhů ptactva. Delší trasa vede po nejslavnější silnici na Mallorce na severní mys Cap de Formentor, vysoké strmé a rozeklané útesy nad křišťálově čistým mořem s možností výšlapu na maják Talaia d'Albercutx do Alcúdie na nejhezčí pláž Mallorcy. 38 km nebo 56 km.
9. DEN | Cap Blanc s pomerančovou jízdou
Podél pobřeží k mysu Cap Blanc s majákem, dále půvabné letovisko Cala Pi s úžasnou kamennou pláží patřící mezi nejkrásnější na Mallorce. Pomeračovými sady až do 3000 let staré prehistorické osady Capocorb Vell. 42 km či 58 km.
10. DEN | Plavba do Barcelony, odlet letadlem do Prahy
Autobusem: Ráno odjezd autobusem, denním trajektem do Barcelon, na noc zpět do ČR. Letecky: Z hotelu MHD na letiště, odlet z Palmy do Prahy, případně možnost také Vídeň.
11. DEN | Příjezd do ČR
Příjezd autobusu ve večerních až nočních hodinách.

Termín: 21.5. - 31.5. 2020
Cena: 20 940 Kč


UBYTOVÁNÍ

Hotel***, dvoulůžkové pokoje s koupelnou, toaletou, klimatizací. Součástí hotelu je bazén. Hotel nedaleko od pláže. Hotel střední kategorie v centru letoviska El Arenal, nacházející se jen pár kroků od pláže.
Hlavní předností hotelu je poloha v centru rušného letoviska a současně nedaleko pláž. Volný čas můžete trávit na pláži a zároveň budete mít na dosah všechny atrakce bohatého nočního života této turistické oblasti.

STRAVOVÁNÍ
Španělská / katalánská polopenze, bohaté rauty, snídaně a večeře formou švédských stolů. Na místě možnost dokoupení oběda.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední nebo
Obtížnost č. 4 náročná
Pro každý den je k dispozici lehčí trasa, na výběr pak delší trasy.

EXTRA ZÁŽITKY
Prohlídka Dračí jeskyně 15 EUR
Skútr / den, cca 30 EUR
Pomerančový expres Soller 32 EUR
Pozorování ptactva v parku S‘Albufera
Dobrodružné hledání pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
Jednolůžkový pokoj 3 910 Kč
Extra sedadlo v busu (pořadník) 1 800 Kč
Letecky od 5 500 Kč

V CENĚ ZÁJEZDU JE
7x ubytování v hotelu
7x polopenze + 1x navíc snídaně (autobus)
Doprava osob, zavazadel a kol (vyjma přepravy na letiště a z letiště)
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 0000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky
přeprava z letiště a na letiště v Palmě (6 €)

DOPRAVA
Autobusem: Zájezdový autobus se speciálním přívěsem na kola. První a poslední noc se přejíždí v autobusu. Na ostrov se přejíždí z Barcelony nočním trajektem tam, denním trajktem pak zpět.
Letecky: Letecká přeprava na Mallorcu s napojením na autobus v ubytování. Letecká přeprava je za příplatek, v ceně příplatku je letenka se slevou bez lodního lístku na trajekt, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám. Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to 2 dny před odletem a 1 den po příletu.
Pozn.: Letecká přeprava na vyžádání a na základě dostupnosti letenek.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské. Terén převážně po silnici (90%), šotolina (10%).

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko - česká trasa:
mall91 a mall92: Ostrava, Uničov, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu. Délka zájezdu se může lišit pro jednotlivá nástupní místa v ČR podle času odjezdu / dojezdu. U zájezdu se uvádí maximální délka.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO