MOSELA A SÁRA NA KOLE

zájezd ck BONDO

Rovinatá moselská cyklostezka
Vyhlášená vinařská oblast - Rýnský ryzlink
Trevír - nejstarší město Německa s památkami UNESCO
Římské a středověké památky
Porta Nigra, římský amfiteátr, středověké hrady
Překrásná města s hrázděnými domy a hrady
Maary – explozivní sopečný kráter
Muzeum vína, hořčičný mlýn, vinotéky s ochutnávkou vín
Vynikající víno, dobré pivo a výborné jídlo


Stravování:
Německá polopenze
Ubytování: Hotel ***

Popis zájezdu
Nejslavnějším místem z Moselské oblasti je město Bernkastel a Weinberg Doctor, z nichž pocházejí nejdražší a nejkvalitnější vína Německa. Bernkastel je město s romantickou středověkou architekturou, ve kterém nalezneme kromě jiného také muzeem hraček a vína, lázeňské domy nebo kurfiřtský hrad Landshut. Významnou turistickou atrakcí je však i město Trevír, které je nejstarším německým městem. Bylo založeno již roku 16 př. n. l. císařem Augustem. Není tedy divu, že se v okolí tohoto města na obou březích řeky nalézají římské pozůstatky a památky. Údolím historických měst a viničních svahů.
Na pohodu s denním přejezdem.
Na četná přání se zájezd koná s denním přejezdem autobusu z Česka do Německa. Jedeme na "pohodu". Čekají Vás etapy po rovině cykostezkami v údolí Sáry a Mosely. Zavedeme Vás do vinařství, kde si můžete nakoupit výborné rýnské víno domů. Ceny jsou víc než přijatelené, kvalita vynikající !

PROGRAM
1. DEN | Odjezd

Denní přejezd do Německa. Ubytování v Triéru. Večerní prohlídka historického města.
2. DEN | Trevír
Cyklostezkou podél řeky Sáry do Saarburgu, nádherné město s nádherným hradem (vyhlídka z věže), potok s mlýny protéká starým městem. Dále do Konzu, na soutok Saary s Moselou. Podél Mosely do Trevíru, nazývaným německým Římem. Nejstarší město Německa s mnoha památkami chráněnými UNESCO. Porta Nigra (Černá brána), římský most a amfiteátr, Konstantinova bazilika, ubytování v hotelu. 34 km, volitelně 56 km
3. DEN | Bernkastel
Opět cyklostezkou údolím řeky Mosely do překrásného města na Mosele - Bernkastelu, města vína. Středověké dvouměstí Bernkastel-Kues vás zaujme malebnými hrázděnými domy. Kurfiřtský hrad Landshut, muzeum vína, proslulá vinotéka, Mikulášův špitál. Ubytování v Traben-Trarbachu na 3 noci, překrásné středověké město s úzkými uličkami. Možnost relaxovat moderních termálních lázních. 69 km, volitelně 93 km
4. DEN | Cyklostezka bývalá železnice Maar
Cyklostezka po bývalé železnici s nejvyšším stoupáním pouhých 3%. Vede přes několik viaduktů a osvětlených tunelů, spousta vyhlídek a piknik placů. Cestou přírodní úkazy Maary – explozivní sopečný kráter s nízkým reliéfem, zpravidla zaplněný vodou (možnosti koupání na cestě). 53 km
5. DEN | Cochem
Přes vinařskou obec Zell, Beilstein s hradní zříceninou Metternich do malebného města Cochem s majestátním hradem, osídleného již Kelty a Římany. Pozůstatky hradu Winneburg, historické budovy krásných hrázděných domů na tržišti s kašnou, barokní radnice a také hořčičný mlýn. 42 km, volitelně 62 km
6. DEN | Koblenz, příjezd do ČR
Odjezd do Koblenzu k soutoku Mosely a Rýna ve známém trojúhelníku „Deutches Eck.“ Koblenz - 2000 let staré město, kostely, zámky, paláce a měšťanské domy. Pěší prohlídka centra města. Pěšky 3 km. Po poledni odjezd domů. Večer příjezd do ČR.
7. DEN | Příjezd ČR
Po půlnoci přijezd do Ostravy.

Termín: 23.7. - 29.7. 2019
Cena: 11 940 Kč


UBYTOVÁNÍ

Rodinný / mládežnický hotel. Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Ubytování na dvou místech, v Tervíru 2 dny a v Traben-Trarbachu 3 dny.

STRAVOVÁNÍ
Německá polopenze, snídaně formou švédských stolů, večeře předkrm, polévka a hlavní jídlo.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední
Terén vede převážně po rovině podél řek. Delší trasy jsou tak lehčí než ve zvlněném terénu. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

EXTRA ZÁŽITKY
Mosela termální bazén, vodní masáže, sauna
Návštěva vinotéky, vinného sklípku
Hledání pokladu BONDO

PŘÍPLATKY
800 Kč Balená svačina k polopenzi (5x)
1 800 Kč Extra sedadlo v busu (pořadník)
2 880 Kč Neob.lůžko / singl pokoj

V CENĚ ZÁJEZDU JE
5x ubytování v rodinném/mládežnickém hotelu
5x polopenze formou rautu snídaně i večeře
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky
Mapy cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

DOPRAVA
Zájezdovým autobusem s klimatizací, kávovar, video. Kola v přívěsu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Silniční, trekové, horské.

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko-česká trasa:
mose91: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Plzeň, Ústí nad Labem, Litoměřice svoz mikrobus

Poznámka
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO