HOLANDSKO NA KOLE: ROVINKAMI ZA VĚTRNÝMI MLÝNY

zájezd ck BONDO

Rovinky, větrné mlýny a chutné sýry
Pohodové cyklovýlety hustou sítí cyklostezek
Budete jezdit jenom po rovině !
Návštěvy holandských sýráren a sýrových trhů
Návštěva burzy květin
Nesčetné větrné mlýny podél cest
Amsterdam - historické a kulturní centrum Holandska


Stravování:
Česká polopenze
Ubytování: Bungalovy v kempu

Popis zájezdu
Holandsko je zemí sýrů, tulipánů, větrných mlýnů, polderů i vodních kanálů... Při našem putování zažijeme atmosféru historkých měst jako Gouda, Delft nebo Alkmaar, poznáme pláže a písečné duny Severního moře, květinová pole, jezera i zelené pastviny. Budeme mít dostatek času, abychom v pohodovém tempu poznali vše typicky holandské. Ať už to jsou sýrové trhy, hráze, úzké a vysoké domky v Amsterdamu, koffieshopy nebo díla holandských mistrů.
Vítr točí mlýny a zrají tu chutné sýry Máte-li rádi zájezdy na kole, ale přitom nemusíte těžká stoupání, je pro vás Holandsko ideální země. Rovinatá krajina, ale zejména výborná a hustá síť cyklostezek znamená ráj pro cyklisty. Průměrně najedeme 55 km denně a většinou je možné zkrácení denní trasy (u dlouhých etap vždy), případně zařazení individuální cyklovyjížďky po okolí. A na lehkých rovinkách nás může potrápit jen bludný Holanďan

PROGRAM
1. DEN | Odjezd z ČR

2. DEN| Písečnými dunami
Vyjížďka písečnými dunami podél moře po cyklostezce do Noordwik ann Zee, Katwik ann Zee. 31 km na rozjezd.
3. DEN | Větrné mlýny
Pohodová projížďka holandským venkovem, podél vodních kanálů kolem nespočetných mlýnů. Možnost návštěvy Mueza tulipánů. 51 km
4. DEN | Haarlem
Přes písečné duny na Zaandvort do Haarlemu. Prohlídka typického holandské ho města, útulné hospůdky, plavební kanály, otáčecí mosty, historická budova řezníka, prohlídka. Proveniershuis. 54 km.
5. DEN | Edam – Volendan – Marken
Návštěva sýrárny, ukázka výroby dřeváků, prohlídka Edamu a přístavního městečka Volendamu, na kole na ostrov Markenu (skanzen) s ochutnávkou místní speciality herink. 36 km
6. DEN | Leiden – Scheveningen
Veselé univerzitní městečko Leiden, typické cihlové budovy, kavárničky. Krásnou přírodní trasou přes Katwijk ,po pobřeží do Scheveningenu, na cestě větrné mlýny s prohlídkou. 43 km
7. DEN | Gouda
Gouda město proslavené stejnojmenným světoznámým holandským sýrem. Prohlídka chrámu z 16 století, barevné vitráže. Možnost nákupů originálních sýrů. Projížďka krajem farem a kanálů. 35 km, volitelně 75 km.
8. DEN | Alkmaar
Návštěva tržiště sýrů, atrakce - ukázka historického průběhu trhu, na kolech po pobřeží dunami, přejezd přívozem, výletní restaurace Parnasia. 30 km, volitelně 55 km.
9. DEN | Amsterdam
Přes prohlídku květinové burzy v Aalsmeeru do Amsterdamu, uličky lemované šikmými domy, možnost plavby po kanálech, Rijksmuzeum s obrazy Rembranta, Rembrantův dům, mincovní věž, budova váhy, náměstí Dam, muzeum marihuany. Pěší prohlídka
10. DEN | Příjezd domů

Termín: 22.6. - 1.7. 2018
Cena: 12 970,-

UBYTOVÁNÍ
Komfortní velké bungalovy, rozměr 65 m2, s vlastním sociálním zařízením, v kempu, dvoulůžkové pokoje, Obývací pokoj s jídelním koutem, televize, bezplatné Wi-Fi, kuchyně varnou deskou, lednice, kávovar, varná konvice a kuchyňské vybavení. Bungalovy mají malou zahrádku s terasou a zahradním nábytkem. Koupelna se sprchou, umyvadlem, toaletou. Na bungalovu dvě dvoulůžkové ložnice a jedna jednolůžková (vhodné pro singl účastníky). Kemp kousek od moře. Ubytování na jednom místě po celou dobu zájezdu.
Výhoda pro singl účastníky: jednolůžkový pokoj bez příplatku !

STRAVOVÁNÍ
Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Pravé holandské sýry podáváme každý den ! Svačiny za příplatek. Možnost zakoupení točeného českého piva a kofoly.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 1 lehká nebo
Obtížnost č. 2 mírná

EXTRA ZÁŽITKY
Návštěva místní sýrárny s ochutnávkou sýrů
Návštěva květinové burzy
Hledání chutného pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
bez příplatku Jednolůžkový pokoj
1 800 Kč Extra sedadlo v busu (pořadník)
770 Kč Svačiny

DOPRAVA
Zájezdovým autobusem s klimatizací, kávovar, video, toaleta. Kola v přívěsu.. První a poslední noc se přejíždí v autobusu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské, silniční.

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko - Česká trasa: Ostrava, Nový Jičín, Olomouc, Brno, Praha, Litoměřice, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

V CENĚ ZÁJEZDU
7x ubytování
7x česká polopenze
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 0000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO