SKOTSKO NA KOLE: OD HIGHLANDS AŽ PO SKYE

zájezd ck BONDO
Magické údolí GLEN AFRIC
Pohádkové údolí na ostrově SKYE, where the eagles fly
Skotskou vysočinou HIGHLANDS
Navštívíte HIGHLANDS GAMES - skotské tance a hry
Kaledonská jezera LOCH NESS, LOCH OICH, LOCH LOCHY
Národní park CAIRNGORMS
Zavedeme vás na nejlepší místo na piknik v Británii !
Královský zámek BALMORAL
Na závěr prohlídka královského města EDINBURGH


Stravování:
Česká polopenze
Ubytování: Karavany v kempu

Popis zájezdu
Skotsko - to jsou hluboká zelená údolí vklíněná do majestátních hor, nepřístupné starobylé hrady, mokřiny porostlé purpurovým vřesem, zelená krajina posetá bílými ovečkami. Gejzír přírodních krás a jeden z několika posledních koutů divočiny v celé Evropě. V nitru Highland se bude odehrávat většina našeho cykloputování skotskou vysočinou. Nekonečné plochy panenské přírody s jezery, horami a údolími jsou na dosah od skotských měst jako Edinburgh, Glasgow, Inverness, Fort William. Navštívíme ostrov Skye, “Isle of Sky where the Eagles fly”, ostrov, kde se dosud mluví keltskou řečí - gaelštinou. Projedeme se kolem světoznámého jezera ledovcového původu Loch Ness, panenskou přírodu údolí Glen Affric. Navštívíme hlavní město Highlandu Inverness, kde můžeme ochutnat místní gastronomii ve skotských hospůdkách (pověstné haggis). Pojedeme národním parkem Cairngorms, s modravě zbarvenými kameny a unikátní faunou a flórou. Navštívíme velmi oblíbené skotské hry Highland games >>, atletické soutěže, skotské tance, hra na dudy. Perlou historických památek Skotska je Edinburgh. Uvidíte velkolepý Edinburghský hrad, můžete shlédnout Národní skotskou galerii a muzeum, či vyšplhat na Arthurovo sedlo. Edinburgh je město plné mladých lidí, na každém rohu stylová kavárna či hospoda, kde si můžete dát skotskou nebo pivo “na stojáka” či skotskou snídani (smažené fazole, párečky, houby, rajčata a volské oko). Pojeďte tudy. Je to tu překrásné a znějí tu dudy.

PROGRAM
1. DEN | ODJEZD

Autobusem: Odjezd autobusem na noc do Holandska.
2. DEN | AMSTERDAM / CAMBRIDGE
Na cestě zastávka s prohlídkou Amsterdamu a nočním trajektem s přespání m v kajutách (skot01) nebo zastávka v Cambridge s přespáním v hotelu v Anglii (skot02).
3. DEN | HADRIÁNŮV VAL
Na cestě prohlídka Hadriánova římského valu a jeho nejzachovalejší pevnosti Housesteads, příjezd do Skotska, ubytování v Inverness. Letecky: Odlet letadlem ráno do Edinburghu, odpoledne na letišti připojení k autobusu.
4. DEN | GLEN AFFRIC
Mimo civilizaci nejstaršími kaledonskými lesy vede projížďka magickým údolím Glen Affric s jezery, bystřinami, vřesovišti, vodopády a vyhlídkami. Možnost delší trasy MTB. 50 km nebo 67 km
5. DEN | BOJIŠTĚ CULLODEN
Z krásné pláže v Nairns cyklostezkami k hradu Cawdor Castle s nádhernými zahradami k bojišti Culloden, místu posledního skotského vzdoru do Invernessu. Alternativně delší trasa přes pevnost Fort George, stále fungující vojenská základna a pevnost s muzeem skotských bojovníků Highlanderů. 50 km či 65 km
6. DEN | OSTROV SKYE
Projížďka ostrovem Skye s ohromující skalní věží Old Man of Store, útesy Kilt Rock připomínající záhyby skotského kiltu či muzeum dinosaurů. Přes vyvýšeninu Quiraing, do pohádkového údolí Faery Glen a do přístavu Portree. U termínu skot21 Skotské hry v Portree. 43 km nebo 51 km
7. DEN | GREAT GLEN WAY
Lesy nad jezerem Loch Ness a cesta známá jako the Great Glen Way nás povedou okruhem z kempu zčasti lesní cestou s možností si prodloužit trasu až k hradu Urquhart. Jedna z nejkrásnějších přírodních tras, část trasy lehké MTB. 43 km nebo 70 km
8. DEN | LOCH NESS
Krásnou přírodou z Fort Augustus podél světoznámého jezera Loch Ness přes vodopády Foayers do Inverness (hlavní město Highlands). 62 km
9. DEN | CAIRNGORMS
Cyklostezkou národním parkem Cairngorms. Z Newtonmore s Highland Folk museum - skanzenem ze života skotských Highlanderů přes Highland Wildlife Park – park se spoustou původní skotské zvěře, Loch Eilein (jezero s ostrovním hradem, vyhlášeno jako nejlepší místo na piknik v Británii), Loch Garten – jezero s rozmanitým ptactvem. 41 km nebo 70 km
10. DEN | TOMINTOUL
Do horského městečka Tomintoul s krátkou vyjížďkou po okolí v národním parku Cairngorms s možností návštěvy místní palírny whisky Glenlivet, v Tomintoulu Whisky Castle.Volitelně pak jednou z nejkrásnějších MTB tras ve Skotsku podél řeky Avon. Návštěva zámku Ballindalloch se zahradami. U termínu skot20 skotské hry v Tomintoulu. 14 km, 52 km, 59 km nebo 89 km
11. DEN | OKRUH INVERNESS
Projížďka kolem zálivu Beauly Firth (bývají tu delfíni) s návštěvou expozice palírny whisky Glen Ord Distillery (možnost nákupu výtečné skotské Singl Malt Whisky) v Muir of Ord, cestou klášter Beauly Priory a Inverness. 49 km
12. DEN | EDINBURGH
Ráno odjezd autobusu z kempu, dopoledne příjezd do velkolepého historického města - Edinburgh, s památkami UNESCO, hradem skotských králů Edinburgh Castle, královskou mílí táhnoucí se od hradu až ke skotskému parlamentu. Odpočinek v Princes Street Gardens, Scott Monument a nakupování kiltů :-). Autobusem: Odjezd autobusu z Edinburghu u termínu skot01 do Newcastle, na noc trajektem do Amsterdamu, přespání v kajutách, u termínu skot02 do Anglie, přespání v hotelu, dále trajektem na kontinent. Letecky: Po krátké prohlídce města z centra individuálně na letiště (MHD autobus), v odpoledne odlet z Edinburghu do Prahy. Možnost prodloužit prohlídku v Edinburgu s přespáním v hotelu s odletem ráno následující den.
13 - 14. DEN | PŘÍJEZD
Příjezd autobusu na večer až v noci do Čech, po půlnoci na Moravu Vzhledem k měnícím se jízdním řádům trajektové přepravy, může být posunut datum odjezdu a příjezdu zájezdu, stejně tak odlet a přílet u letecké přepravy, o max.1 den. Tato změna nejpozději 2 měsíce před odjezdem.

Termín: 8.7. - 21.7. 2020
Cena: 21 810 Kč


UBYTOVÁNÍ

Karavany v kempu Bunchrew Caravan Park, který se nachází cca 4 km od Invernessu. Karavan má dvě malé dvoulůžkové ložnice, obsazení karavanu je 4 osobami, po 2 osobách v každé ložnici.
Ložnice jsou malé, větší prostor pro pobyt a umístění věcí nabízí prostorný obývák.
Karavan má dále společné: obývací místnost s jídelním stolem, pohovkou, topení (plynový krb) a televize, plně vybavená kuchyňka, lednice, vařič, mikrovlnka, nádobí, dále toaleta se sprchou.
Singl účastníci si mohou zakoupit za příplatek neobsazené lůžko. Příplatek za neobsazené lůžko není povinný, druhé lůžko pak může být obsazeno dalším účastníkem zájezdu stejného pohlaví.
Karavan je možno si zakoupit jen pro sebe, za každé neobsazené lůžko je příplatek, viz ceny příplatků.
Kemp se nachází u moře nedaleko Invernessu, v kempu je malý obchůdek. Nejbližší supermarket je v Invernessu (3 km).
Ubytování na jednom místě po celou dobu zájezdu.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední nebo
Pro každý den mírná nebo střední trasa.

STRAVOVÁNÍ
Česká polopenze. Snídaně formou samoobsluhy, teplá večeře o dvou chodech. Při přejezdech může být polopenze balená. Svačiny za příplatek.

EXTRA ZÁŽITKY
Highland Wildlife Park L14
Highland games L6
Lodí jezero Loch Ness L15
Ochutnávka whiskey v palírně
Skotská restaurace - haggis, scoth pie, skirlie
Hledání řízného pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
Neobsazené lůžko 4 980 Kč
Extra sedadlo v busu (pořadník) 1800 Kč
9x Svačiny 1 170 Kč
Letecky od 4 900 Kč

V CENĚ ZÁJEZDU JE
9x ubytování v karavanu
9x česká polopenze
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky
Mapy cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

DOPRAVA
Autobusem: Zájezdový autobus se speciálním přívěsem na kola. První noc se přejíždí v autobusu. Zpět příjíždí autobus na noc.
Trajektem: Termín skot01 přes kanál La Manche Amsterdam - Newcastle, přespání ve čtyřlůžkových kajutách (druhá a předposlední noc).
Termín skot02 přes kanál La Manche Calais - Dover s přespáním v hotelu čtyřlůžkové pokoje.
Letecky: Letecká přeprava do Edinburghu a zpět s napojením na autobus.
Letecká přeprava je za příplatek, v ceně příplatku je letenka se slevou bez lodního lístku na trajekt, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo.
Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám.
Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to 1 den před odletem a 1 den po příletu.
Leteckou přepravu je možno zajistit na cestě tam dříve nebo na cestě zpět později s přespáním v hotelu v Edinburghu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské. Terén převážně po silnici (80%), šotolina (20%). Části dvou tras jsou MTB, lze vynechat.

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko - česká trasa:
Ostrava, Olomouc, Brno, Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem

Poznámka:
cena příplatku Letecky je aktuálně platná, během nabídky se může v čase měnit.

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu. Délka zájezdu se může lišit pro jednotlivá nástupní místa v ČR podle času odjezdu / dojezdu. U zájezdu se uvádí maximální délka. Vzhledem k měnícím se jízdním řádům trajektové přepravy, může být posunut datum odjezdu a příjezdu zájezdu, stejně tak odlet a přílet u letecké přepravy, o max.1 den. Tato změna nejpozději 2 měsíce před odjezdem.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO