SKOTSKO NA KOLE: OD HIGHLAND AŽ PO SKYE

zájezd ck BONDO

Magické údolí GLEN AFRIC
Pohádkové údolí na ostrově SKYE, where the eagles fly
Skotskou vysočinou HIGHLANDS
Navštívíte HIGHLANDS GAMES - skotské tance a hry
Kaledonská jezera LOCH NESS, LOCH OICH, LOCH LOCHY
Národní park CAIRNGORMS
Zavedeme vás na nejlepší místo na piknik v Británii !
Královský zámek BALMORAL
Na závěr prohlídka královského města EDINBURGH


Stravování:
Česká polopenze
Ubytování: Karavany v kempu

Popis zájezdu
Skotsko - to jsou hluboká zelená údolí vklíněná do majestátních hor, nepřístupné starobylé hrady, mokřiny porostlé purpurovým vřesem, zelená krajina posetá bílými ovečkami. Gejzír přírodních krás a jeden z několika posledních koutů divočiny v celé Evropě.
V nitru Highland se bude odehrávat většina našeho cykloputování skotskou vysočinou. Nekonečné plochy panenské přírody s jezery, horami a údolími jsou na dosah od skotských měst jako Edinburgh, Glasgow, Inverness, Fort William. Navštívíme ostrov Skye, “Isle of Sky where the Eagles fly”, ostrov, kde se dosud mluví keltskou řečí - gaelštinou. Projedeme se kolem světoznámého jezera ledovcového původu Loch Ness, panenskou přírodu údolí Glen Affric. Navštívíme hlavní město Highlandu Inverness, kde můžeme ochutnat místní gastronomii ve skotských hospůdkách (pověstné haggis). Pojedeme národním parkem Cairngorms, s modravě zbarvenými kameny a unikátní faunou a flórou. Navštívíme velmi oblíbené skotské hry Highland games >>, atletické soutěže, skotské tance, hra na dudy. Perlou historických památek Skotska je Edinburgh. Uvidíte velkolepý Edinburghský hrad, můžete shlédnout Národní skotskou galerii a muzeum, či vyšplhat na Arthurovo sedlo. Edinburgh je město plné mladých lidí, na každém rohu stylová kavárna či hospoda, kde si můžete dát skotskou nebo pivo “na stojáka” či skotskou snídani (smažené fazole, párečky, houby, rajčata a volské oko). Pojeďte tudy. Je to tu překrásné a znějí tu dudy.

PROGRAM
1. DEN | ODJEZD

Autobusem: Odjezd autobusem na noc do Holandska.
2. DEN | AMSTERDAM
Prohlídka přístavního města Amsterdam (Rijksmuzeum s obrazy Rembranta, Rembrantův dům, mincovní věž, budova váhy, náměstí Dam, muzeum marihuany). Nočním trajektem do Británie (15 hodninová plavba v komfortním trajektu, přespání v kajutách).
3. DEN | HADRIÁNŮV VAL
Na cestě prohlídka Hadriánova římského valu a jeho nejzachovalejší pevnosti Housesteads, příjezd do Skotska, ubytování v Inverness. Letecky: Odlet letadlem ráno do Edinburghu, odpoledne na letišti připojení k autobusu.
4. DEN | GLEN AFFRIC
Mimo civilizaci nejstaršími kaledonskými lesy vede projížďka magickým údolím Glen Affric s jezery, bystřinami, vřesovišti, vodopády a vyhlídkami. Možnost delší trasy MTB. 50 km nebo 67 km
5. DEN | BOJIŠTĚ CULLODEN
Z krásné pláže v Nairns cyklostezkami k hradu Cawdor Castle s nádhernými zahradami k bojišti Culloden, místu posledního skotského vzdoru do Invernessu. Alternativně delší trasa přes pevnost Fort George, stále fungující vojenská základna a pevnost s muzeem skotských bojovníků Highlanderů. 50 km či 65 km
6. DEN | OSTROV SKYE
Projížďka ostrovem Skye s ohromující skalní věží Old Man of Store, útesy Kilt Rock připomínající záhyby skotského kiltu či muzeum dinosaurů. Přes vyvýšeninu Quiraing do přístavu Uig a do pohádkového údolí Faery Glen. 43 km nebo 51 km
7. DEN | FORT WILLIAM
Kaledonským kanálem, soustavou plavebních komor Neptune’s Staircas cyklostezkou podél jezera Loch Lochy do Fort William, nad nímž se tyčí nejvyšší hora Velké Británie Ben Nevis a kde se v muzeu nachází jedny z nejstarších skotských dud. Alternativně delší trasa prohlídka vodopádů Steall waterfalls jedněch z nejvyšších ve Skotsku ledovcovým údolím Glen Nevis. 54 km nebo 76 km
8. DEN | LOCH NESS
Krásnou přírodou přes Inverness (hlavní město Highlands) podél světoznámého jezera Loch Ness do Fort Augustus s možností hodinové vyhlídkové plavby po jezeře Loch Ness. 59 km
9. DEN | CAIRNGORMS
Cyklostezkou národním parkem Cairngorms. Z Newtonmore s Highland Folk museum - skanzenem ze života skotských Highlanderů přes Highland Wildlife Park – park se spoustou původní skotské zvěře, Loch Eilein (jezero s ostrovním hradem, vyhlášeno jako nejlepší místo na piknik v Británii), Loch Garten – jezero s rozmanitým ptactvem. 41 km nebo 70 km
10. DEN | HIGHLAND GAMES
Skotské hry v malém podhorském městečku Tomintoul s krátkou vyjížďkou po okolí v národním parku Cairngorms s možností návštěvy místní palírny whisky. Pochod dudáků, hod kládou, sprinty, skotské tance a obchod s whisky Whisky Castle. Odpoledne zámek Balmoral, letní sídlo britské královské rodiny (prohlídka). Volitelně pak jednou z nejkrásnějších MTB tras ve Skotsku z Tomintoul k zámku Balmoral. 14 km, 33 km nebo + MTB 35 km.
11. DEN | OKRUH INVERNESS
Projížďka kolem zálivu Beauly Firth (bývají tu delfíni) s návštěvou expozice palírny whisky Glen Ord Distillery (možnost nákupu výtečné skotské Singl Malt Whisky) v Muir of Ord, cestou klášter Beauly Priory a Inverness. 49 km
12. DEN | EDINBURGH
Ráno odjezd autobusu z kempu, dopoledne příjezd do velkolepého historického města - Edinburgh, s památkami UNESCO, hradem skotských králů Edinburgh Castle, královskou mílí táhnoucí se od hradu až ke skotskému parlamentu. Odpočinek v Princes Street Gardens, Scott Monument a nakupování kiltů :-). Autobusem: Odjezd autobusu z Edinburghu do Newcastle, na noc trajektem do Amsterdamu (přespání v kajutách). Letecky: Po prohlídce města odpoledne z centra indivuduálně na letiště (MHD autobus), v podvečer odlet z Edinburghu dop Prahy.
13 - 14. DEN | PŘÍJEZD
Příjezd autobusu na večer až v noci do Čech, po půlnoci na Moravu

Termín: 11.7. - 24.7. 2018
Cena: 20 910,-

UBYTOVÁNÍ
Komfortní karavany v kempu u moře, dvoulůžkové pokoje. Karavan má vlastní toaletu a sprchu, dvě dvoulůžkové ložnice, obývací pokoj, vybavená kuchyňka, lednice, mikrovlnka, plynový krb, televize. Kemp je u moře nedaleko Invernessu. Ubytování na jednom místě po celou dobu zájezdu.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední nebo
Pro každý den mírná nebo střední trasa.

STRAVOVÁNÍ
Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Svačiny za příplatek. Možnost zakoupení točeného českého piva a kofoly.

EXTRA ZÁŽITKY
L14 Highland Wildlife Park
L6 Highland games
L15 Lodí jezero Loch Ness
L120 The Old North Inn - dudák
Ochutnávka whiskey v palírně
Skotská restaurace - haggis, scoth pie, skirlie
Hledání řízného pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
5 950 Kč Neobsazené lůžko
1 800 Kč Extra sedadlo v busu (pořadník)
990 Kč Svačiny
4 650 Kč Letecky

Poznámka:
cena příplatku Letecky je aktuálně platná, během nabídky se může v čase měnit.

DOPRAVA
Autobusem: Zájezdový autobus se speciálním přívěsem na kola. První noc se přejíždí v autobusu. Zpět příjíždí autobus na noc.
Trajektem: 15 hodninová plavba přes kanál La Manche v komfortním trajektu, přespání ve čtařlůžkových kajutách (druhá a předposlední noc).
Letecky: Letecká přeprava do Edinburghu a zpět s napojením na autobus. Letecká přeprava je za příplatek, v ceně příplatku je letenka se slevou bez lodního lístku na trajekt, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám. Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to 1 den před odletem a 1 den po příletu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské. Terén převážně po silnici (80%), šotolina (20%).

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko - česká trasa: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Turnov, Liberec, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

V CENĚ ZÁJEZDU
9x ubytování v karavanu
9x česká polopenze
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky
Mapy cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO