SKOTSKO: VYSOČINOU NA HORSKÉM KOLE MTB

zájezd ck BONDO

SKOTSKÁ JÍZDA HIGHLANDS
Skotská divočina HIGHLANDS
Magické údolí GLEN AFRIC
Sopečná a ledovcová krajina ostrova SKYE
GREAT GLEN a jezero LOCH NESS
Liduprázdná krajina národního parku CAIRNGORMS
Navštívíme skotské hry HIGHLANDS GAMES
Zastavíme se v palírně vhisky
Prohlédneme si HADRIÁNŮV VAL
Spatříme královské město EDINBURGH


Stravování:
Česká polopenze
Ubytování: Karavany v kempu

Popis zájezdu
Skotsko je sen bajkerů a stezky, které si zde můžete vychutnat, patří k té nejlepší horské cyklistice na světě. Skotsko má nádhernou romantickou krajinu. Její rozmanitost přivádí každého v úžas, v každém okamžiku se krajina mění po celé zemi, čím blíže k horám, tím dramatičtěji. Hluboká zelená údolí vklíněná do majestátních hor, mokřiny porostlé purpurovým vřesem, zelená krajina posetá bílými ovečkami. Gejzír přírodních krás a jeden z několika posledních koutů divočiny v celé Evropě. Highlands
Bajkový zářez každého horského cyklisty Začneme vstupní branou na sever Spojeného království Hadriánovým valem a vstoupíme do krajiny skotské Vysočiny. V řídce obydlené oblasti plné holých kopců porostlých vřesem, ale i lesy nezřídka starodávného původu, se ubytujeme v hlavním městě Vysočiny Inverness. Odtud se budeme vydávat na cesty přes lesy, řeky, potoky, jezera, mokřady i vodopády. Navštívíme Skotské hry a podíváme se do liduprázdné krajiny národního parku Cairngorms. Přes údolí Glen Affric se starobylým kaledonským lesem se vydáme k lávovému ostrovu Isle of Skye. Pojedeme ledovcovým údolím jezera Loch Ness a samozřejmě nevynecháme ani palírnu Whisky. Perlou nakonec nám bude královské město Edinburgh s velkolepým hradem. Trasy nás čekají technicky lehké až střední obtížnosti. S horským kolem si vystačíte a některé trasy si můžete ulehčit po silnici podle potřeby. Jedeme na pohodu i výzvu.

PROGRAM
1. DEN | ODJEZD

Autobusem: Odjezd autobusem na noc do Holandska.
2. DEN | AMSTERDAM
Prohlídka přístavního města Amsterdam (Rijksmuzeum s obrazy Rembranta, Rembrantův dům, mincovní věž, budova váhy, náměstí Dam, muzeum marihuany). Nočním trajektem do Británie (15 hodninová plavba v komfortním trajektu, přespání v kajutách).
3. DEN | HADRIAN'S WALL
Na cestě prohlídka Hadriánova římského valu a jeho nejzachovalejší pevnosti Housesteads, příjezd do Skotska, ubytování v Inverness. Letecky: Odlet letadlem ráno do Edinburghu, odpoledne na letišti připojení k autobusu.
4. DEN | HIGHLANDER TRAIL
Den začneme zlehka projížďkou po národním parku Cairngorms a rozjedeme se v bike parku Glenlivet Estate. Poté navštívíme Skotské hry v Tomintoulu – pochod dudáků, hod kládou, sprinty, skotské tance a obchod s whisky Whisky Castle a čeká nás první výzva horské trasy údolím řeky Avon do královského zámku Balmoral, letního sídla britské královské rodiny. 24 nebo 58 km (9 km MTB nebo 37 km MTB)
5. DEN | GLEN AFFRIC
Mimo civilizaci nejstaršími kaledonskými lesy vede projížďka magickým údolím Glen Affric s jezery, bystřinami, vřesovišti, vodopády a vyhlídkami. 50 nebo 67 km (13 nebo 31 km MTB)
6. DEN | ISLE OF SKYE
Zdoláme bahenní cestu řeky Abhuinn an t' Sratha Mhoir a nádherné údolí Sligachan v pohoří Red Cuillin. Stvořen ohněm a vytvarován ledem, tento odlehlý ostrov patří k nejodlehlejším částem Skotska. Projedeme ho liduprázdnými cestami kolem kopců, řek a údolí. 31 km (24 km MTB)
7. DEN | LOCH NESS
Bajková paráda z Fort Augustus podél světoznámého jezera Loch ness s lesy, kopci, sjezdy, pastvinami i vodopády až do Inverness. 73 km (30 km MTB)
8. DEN | GREAT GLEN WAY
Lesy nad kaledonským kanálem a cesta známá jako the Great Glen Way nás provedou z Fort Augustus přes hrad Urquhart a sídlo Loch Ness příšery Nessie do Inverness. 69 km (51 km MTB)
9. DEN | CAIRNGORMS
Po úbočí národního parku Cairngorms. Z Newtonmore s Highland Folk Museum – skanzenem divokých Highlanderů do lesů po Cairngormské smyčce k jezeru Loch Eilein s ostrovním hradem. Anebo ještě dál přes jeden z posledních kaledonských lesů k řece Spey. 34 nebo 64 km (22 nebo 30 km MTB)
10. DEN | SLOCHD SUMMIT
Z Avienmore a z národního parku Cairngorms k sedlu Slochd Summit. Do údolí řeky Dulnain, podél které se svezeme po bajkovce k cyklostezce k bojišti Culloden – místu posledního skotského vzdoru. 54 km (24 km MTB)
11. DEN | LOCH ORRIN
Přehrada na jezeře Orrin a návštěva palírny Glen Ord Distillery v Muir of Ord, možnost nákupu výtečné skotské Singl Malt Whisky, projížďka kolem zálivu Beuly Firth k Inverness. 56 km (25 km MTB)
12. DEN | EDINBURGH
Ráno odjezd autobusu z kempu, dopoledne příjezd do velkolepého historického města - Edinburgh, s památkami UNESCO, hradem skotských králů Edinburgh Castle, královskou mílí táhnoucí se od hradu až ke skotskému parlamentu. Odpočinek v Princes Street Gardens, Scott Monument a nakupování kiltů :-). Autobusem: Odjezd autobusu z Edinburghu do Newcastle, na noc trajektem do Amsterdamu (přespání v kajutách). Letecky: Po prohlídce města odpoledne z centra indivuduálně na letiště (MHD autobus), v podvečer odlet z Edinburghu dop Prahy.
13 - 14. DEN | PŘÍJEZD
Příjezd autobusu na večer až v noci do Čech, po půlnoci na Moravu.

Termín: 11.7. - 24.7. 2018
Cena: 20 910,-

UBYTOVÁNÍ
Komfortní karavany v kempu u moře, dvoulůžkové pokoje. Karavan má vlastní toaletu a sprchu, dvě dvoulůžkové ložnice, obývací pokoj, vybavená kuchyňka, lednice, mikrovlnka, plynový krb, televize. Kemp je u moře nedaleko Invernessu. Ubytování na jednom místě po celou dobu zájezdu.

NÁROČNOST
Č. 2 mírná až č. 3 střední

STRAVOVÁNÍ
Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Svačiny za příplatek. Možnost zakoupení točeného českého piva a kofoly.

EXTRA ZÁŽITKY
L6 Highland games
L120 The Old North Inn - dudák
Ochutnávka whisky v palírně
Skotská restaurace - haggis, scoth pie, skirlie
Hledání řízného pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
5 950 Kč Neobsazené lůžko
1 800 Kč Extra sedadlo v busu (pořadník)
990 Kč Svačiny
4 650 Kč Letecky

Poznámka:
cena příplatku Letecky je aktuálně platná, během nabídky se může v čase měnit.

DOPRAVA
Autobusem: Zájezdový autobus se speciálním přívěsem na kola. První noc se přejíždí v autobusu. Zpět příjíždí autobus na noc.
Trajektem: 15 hodninová plavba přes kanál La Manche v komfortním trajektu, přespání ve čtařlůžkových kajutách (druhá a předposlední noc).
Letecky: Letecká přeprava do Edinburghu a zpět s napojením na autobus. Letecká přeprava je za příplatek, v ceně příplatku je letenka se slevou bez lodního lístku na trajekt, v ceně letenky je malé příruční zavazadlo. Letecká přeprava je bez delegáta, přeprava na / z letiště je individuální (MHD) a účastník si hradí sám. Kola a hlavní zavazadlo se nakládají do autobusu v nástupních místech v ČR, a to 1 den před odletem a 1 den po příletu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Horské kolo se silnějšími plášti a odpružením, bajkové kolo. Terén převážně MTB (65%) a silnice (35%)

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Moravsko - česká trasa: Ostrava, Olomouc, Brno, Praha, Turnov, Liberec, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

V CENĚ ZÁJEZDU
9x ubytování v karavanu
9x česká polopenze
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky
Mapy cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO