TAUERNSKÁ CYKLOSTEZKA

zájezd ck BONDO
Pojedeme po jedné z nejznáměších cyklostezek
Tauernská cyklostezka
Mezi horami, přesto po rovině
Soutěska Liechtensteinklamm
Krimmelské vodopády
Dojedeme až do slavného Mozartova Salzburku


Stravování:
Rakouská polopenze
Ubytování: Penzion

Popis zájezdu
Vrcholy Vysokých Taur v rakouských Alpách vytvářejí nádhernou scenérii pro pohodové výlety po rovinatých cyklostezkách, kterých v Rakousku najdete bezpočet. Z 200 km dlouhého masívu Vysokých Taur jsme pro vás vybrali trasy těmi nejhezčími údolími. Jak jsou Taury Vysoké, tak jsou zážitky hluboké. Vysoké Taury jsou nejdelší a nejmohutnější horský systém rakouské části Východních Alp. Tvoří tak jakousi páteř Rakouských Alp. Hřeben s celkovou délkou 200 km nemá v celých Východních Alpách konkurenci. Celá oblast je bohatě zaledněna. Etapy jsou opravdu pohodové a houpou se víceméně po rovině nebo mírně padají z kopce. Trasy vedou četnými údolími Vysokých Taur a s podporou autobusu si projedeme ta nejkrásnější místa. Pohybovat se budeme převážně podél řeky Salzach. Kdo však chce, může si odskočit z údolí do kopců a dát si pořádně do těla, cyklotrasy máme pro všechny. Údolí pro pohodáře, Taury pro borce a haury Většinou se držíme zelené tabulky „Tauernradweg“. Začínáme pěší prohlídkou Krimmelských vodopádů, jedněch z největších v Evropě. Pojedeme cyklostezkou údolím Ahrntal podél řeky Krimmler Ache. V Mittersilu můžeme navštívit muzeum obchodní cesty napříč Vysokými Taurami. Cyklostezky nás zavedou do starého keltského městečka Hallein. Jméno městu a řece Salzach dala sůl (keltsky hall, německy Salz), jejíž těžba patřila po staletí k největším bohatstvím regionu. Sůl zde těžili již Keltové před 2500 lety. Řeka Salzach nás dovede k Salcburku, jednomu z nejvýznamnějších měst Rakouska, obklopenému horami Mönchsberg, Kapuzinerberg a Gaisberg. V jeho centru a okolí je vybudována síť cyklostezek o celkové délce 135 kilometrů. V Salzburku navštívíme Getreidegasse - výkladní skříň města s měšťanskými domy z 15. až 18. století, kde se nachází i rodný dům W. A. Mozarta.

PROGRAM
1. DEN | Odjezd z ČR

Přejezd na noc do Rakouska
2. DEN | Kamenné moře Steinernes Meer
Přesun busem do Rakouska. Na kole podél řeky Saalach, která si razí cestu „Kamenným mořem“ (Steinernes Meer) přes alpská městečka Lofer a Saalfelden do Kaprunu.
3. DEN | Krimmelské vodopády
Busem ke Krimmelským vodopádům, z kopce a po rovině širokým údolím Pinzgautal podél hlavního hřebene Vysokých Taur do Mittersilu, delší etapa kolem Zellerského jezera.
4. DEN | Soutěska Liechtensteinklamm
Po cyklostezce podél hřebene Vysokých Taur a řeky Salzach k soutěsce Liechtensteinklamm s prohlídkou a přes St. Johan do Bischofshofenu, delší trasa přes Dienten pod masivem Hochkonig.
5. DEN | Přes Hallein do Salzburku
Od hradu Hohenwerfen mezi vápencovými masívy Tennengebirge a Hagengebirge do sedla Pass Lueg přes města Golling a Hallein do historického centra Salzburku, po prohlídce návrat do ČR.

Termín: 15.7. - 19.7. 2020
Cena: 8 540 Kč


UBYTOVÁNÍ

Gasthof Oberwirt v Niedernsillu. Dvou, tří a čtyřlůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Gasthof leží v oblasti Kaprun - Zell am See, v centru Niedernsillu.
Stezky a terény pro kola a in-line přímo od hotelu, koupaliště zdarma 300m, sportovní a dětský areál. V hotelu je česky mluvící personál. Další vybavení penzionu: restaurace, jídelna, dětský koutek a herna. Zábava a herny pro dospělé - billiard, flipper, stolní fotbal, šipky, fotoplay apod.
Terasy s posezením, sklepní rustikální bar pro večerní party, sauna, solárium, bezplatné parkoviště, úschovna kol.

STRAVOVÁNÍ
Polopenze v poskytovaná penzionem. Snídaně formou bufetu, večeře o třech chodech.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední nebo

EXTRA ZÁŽITKY
Hledání sladkého pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
Neobsazené lůžko / singl pokoj 3 450 Kč
Extra sedadlo v busu (pořadník) 1 800 Kč

V CENĚ ZÁJEZDU JE
3x ubytování dvoulůžkové pokoje
3x rakouská polopenze
Doprava osob, zavazadel a kol
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč

V CENĚ ZÁJEZDU NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

DOPRAVA
Autobusem se speciálním přívěsem na kola. První a poslední noc se přejíždí v autobusu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské, silniční (nutné silnější pláště). Terén převážně po silnici (90%), zpevněná šotolina (10%).

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Česká trasa:
Ústí nad Labem, Liberec, Turnov, Mladá Boleslav, Praha, Beroun, Plzeň

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO