SPREEWALD NA KOLE

zájezd ck BONDO

Cyklostezky po rovině lužními lesy Spreewaldu
Gurkenradweg- okurková cyklostezka
Výlety lodičkami rameny Sprévy romantickou krajinou
Tradiční německá pohostinnost, místní pochoutky
Proslulé Spreewaldské okurky - nakoupíte si domů
Chotěbuz - kulturní centrum dolnolužických Srbů
Ubytování v lázeňském městečku Burg
Bohatá německá polopenze hotelu
Místní pivo a chléb, pivní zahrádka


Stravování:
Německá polopenze
Ubytování: Hotel ***

Popis zájezdu
Lužními lesy podél Sprévy
Spreewald je lesnatá oblast jihovýchodně od Berlína v Dolní Lužici v Německu v Barniborsku, bohatá říčními kanály a podmáčenými loukami. V oblasti Spreewaldu žijí doposud také Lužičtí Srbové. Krajina v Spreewaldu byla formována v době ledové, na jejímž konci došlo ke vzniku říčních ramen Sprévy. Přirozené i umělé říční kanály mají celkovou délku 970 km. Žije tu přibližně 18 000 živočišných a rostlinných druhů.
Gurkenradweg - okurková cyklostezka
Gurkenradweg vede skrze biosférickou rezervaci UNESCO Spreewald, malebné potoky a romantické vesnice, stejně jako četné památky, na 260 km cyklostezek ! Restaurace podél trasy Vás zvou na přestávku, abyste ochutnali vybrané Spreewaldské speciality.
Spreewaldské okurky
Se Sprewaldem jsou neodmyslitelně spojeny spreewaldské okurky. Ochutnejte okurky nakldádné na mnoho způsobů, nakupte si tuto specialitu domů. Ale odkud přesně pocházejí okurky a jak se vyrábějí? Projeďte se na kole po Gurkenradweg a najdete odpovědi na tyto a další otázky!

PROGRAM
1. DEN | Příjezd

Individuální příjezd a individuální program (lodičky) do ubytování v hotelu, večeře.
2. DEN | Lübbenau brána Spreewaldu
Čeká nás okružní značená cyklostezka po Gurkenradweg do srdce Spreewaldu Lübbenau. Přes lázeňské městečko Burg se vydáme k Bismarckově rozhledně, dále k jezeru Byhleguher (možnost koupání) a pokračujeme na Straupitz s větrným mlýnem. Dojedeme do brány Spreewladu - Lübbenau, historické centrum, zámek, největší přístavní zařízení pro výlety na lodích v celém Spreewaldu. 79 km, volitelně 49 km
3. DEN | Chotěbuz
Po cyklostezce Gurkenradweg se vydáme směrem na Burgu a dále do Cottbusu (Chotěbuz), kulturního centra dolnolužických Srbů. Chotěbuzský hrad, historické náměstí s Altmarktem, Grodkovská věž. Z Chotěbuzi nás okurková cyklostezka vede podél řek a rybníků do města kaprů Peitz, historické centrum, pevnost. Trasa nás zavede dál do Dissenu, v okolí možná spatříme čápy, jedno z nejnavštěvovanějších míst v Braniborsku. 69 km, volitelně 48 km
4. DEN | Lübben
Přesuneme se do Lübbenu a odsud na kole podél jezer na Schleipzig, dále do Krasnick - zde možnost navštívit atrakci Tropické ostrovy Amazónie, dále pokračujeme do Golssenu, zdobené domy, zámek a zpět do Lübbenu, ostrovní hrad Lübben, Lübbener háj - přírodní rezervace starých zbytkových nížinných lesů. 73 km, volitelně 38 km
5. DEN | Lodičky po Sprévě, odjezd
V poslední den odjezdu dopoledne doporučujeme individuální plavbu na lodičkách po ramenech Sprévy, překrásné lesy, romantická plavba mezi loukami, mokřady, řada občerstvení a samozřejmě nakládané okurky za každou zatáčkou :-). Alternativně na kole na slovanské hradiště (18 km). Odpoledne odjezd domů. 18 km

Termín: 4.9. - 8.9. 2019
Cena: 9 510 Kč


UBYTOVÁNÍ

Rodinný hotel Spreewald Seerose v Burgu, v centru Spreewaldu. Pivní zahrádka, k hotelu patří malý pivovar Karbat. Útulné pokoje. Součastí hotelu je restaurace. Velmi příjemný personál. Dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Jednolůžkový pokoj za příplatek.

PŘÍPLATKY
1 940 Kč Jednolůžkový pokoj

STRAVOVÁNÍ
Vynikající německá polopenze. Snídaně i večeře formou švédských stolů. Pestrý výběr: maso, zelenina, saláty, vybrané pokrmy, sladké, slané, vše v množství dle potřeby. Gurmánský zážitek !

V CENĚ ZÁJEZDU JE
4x ubytování v hotelu***
4x polopenze formou rautu snídaně i večeře
2x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky
Mapy cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 1 lehká
Obtížnost č. 2 mírná
Volitelně i delší trasy.
Terén vede převážně po rovině podél ramen a kanálů řeky Sprévy. Vhodné i pro rodiny s dětmi.

EXTRA ZÁŽITKY
Výlety lodí po Sprévě
Nakládané spreewaldské okurky
Hledání pokladu BONDO

DOPRAVA
Vlastní přeprava.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské.

Poznámka
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO