MAĎARSKO NA KOLE: TERMÁLNÍ LÁZNĚ BUKOVÉ HORY

zájezd ck BONDO

Neomezený vstup do termálních bazénů po celý den
Cyklovýlety národním parkem Bukové hory
Na kole ke světoznámému jeskynímu komplexu Aggtelek
Příjemná posezení v místních sklípcích
Zastavení s prohlídkou Budapešti a vesničky Hollókő


Stravování:
Maďarská polopenze
Ubytování: Bungalovy v kempu

Popis zájezdu
Liduprázdné kopce porostlé nekonečnými listnatými lesy, pěkně vybavené termální lázně i dobré jídlo - to všechno vám dá týdenní cyklodovolená v severním Maďarsku. Z cyklovýletů rovnou do termálního bazénu! A večer do vinného sklípku?
Ubytováni budeme přímo v lázních - termální lázně Bogacs, plavecké, relaxační, termální bazény s volným vstupem k dispozici po celou dobu - po každém cyklovýletu se pak můžeme vyhřát a zrelaxovat v teplé léčivé vodě. Naše cyklovýlety povedou nejčastěji národním parkem Bukové hory sousedícími s lázněmi Bogacs, ale vydáme se i dále, za maďarskými památkami. A to bychom nepoznali Maďarsko, kdybychom neochutnali vyniikající víno, v oblasti Egeru je vyhlášené cuvee Býčí krev neboli Egri bikavér a také nejlepší maďarské klobásy, které zakoupíte na "každém rohu".
UNESCO památky: Aggtelek, Hollókö, Budapešť
Cyklotrasy v okolí Bogácse jsou převážně lehké až mírné, vedou postranními silničkami či cestami Bukových hor. Některé dny jsou v nabídce delší trasy s podporou autobusu.

PROGRAM
1. den | Odjezd


2. den | HOLLÓKÖ, BOGÁCS
Hollókő tradiční a údajně nejkrásnější maďarské vesnice. Chráněná pamítka UNESCO. Vesnice, tak jak ji vidíme dnes, se vyvinula v 17. a 18. století. 65 památkově chráněných domů, zastavíme se tu cestou na zájezd. Přijezd do ubytování v termálních lázních Bogács, večer již koupání v termálním bazénu. Poznámka: Z Brna je odjezd až 2. den zájezdu brzy ráno.
3. den | NÁRODNÍ PARK BUKOVÉ HORY
Náš první cyklovýlet vede z lázní do Bukových hor za zajímavým přírodních úkazem - závrty. Dále pres Repášskou hutu - slovenská vesnice, bývalá sklárna, restaurace s vynikající místními specialitami. 26 km, volitelně 63 km
4. den | MEZŐKŐVESD, ZSÓRI
Přes Noszvaj a Somolyu s neobvyklými včelími úly (nebo keltská pohřebiště ?) ve skalách (Kaptárkő) do lázní s léčivými prameny Zsóri u města Mezőkövesd, koupání. 38 km, volitelně 46 km
5. den | MIŠKOVEC
Autobusem do pohoří Bükk na rozcestí nad Repashutu, na kolech přes Lillafüred lázně do Miškovce kolem hradu Diósgyör do Miskolce Tapolcy, do vyhlášeného jeskynního koupaliště, koupání. 35 km, volitelně 51 km
6. den | AGGTELEK JESKYNĚ
Pojedeme k nejrozsáhlejšímu krasovému systému ve střední Evropě Aggtelek, prohlídka jeskyní Baradla - chráněná pamítka UNESCO. Na kole se pak vydáme do Edelény s krasným zámkem a zámeckou zahradou. 44 km
7. den | EGER
Z Lázní Bogacs se vydáme na kole kolem četných vinic do Egeru. Je zde mnoho památek, Egerský hrad, nádherné proboštské paláce z 18. stol. - Velký (barokní) i Malý (rokokový), minaret ze 16. století postavený za turecké nadvlády, kdy byly rovněž postaveny Egerské lázně. Za zmínku stojí rovněž vynikající Egerská vína. 40 km, volitelně 50 km
8. den | ÚDOLÍM SZALAJKA
Krasovou krajinou Bukových hor. Do údolí Szalajka u Silvásváradu, jízda úzkokolejkou, prohlídka muzea pod širým nebem, Závojový vodopád. Přes rozhlednu Millenniumi zpět do Bogacse. 24 km, volitelně 55 km.
9. den | BUDAPEŠŤ
Na cestě domů zastávka v Budapešti, pěší prohlídka centra, nábřeží Dunaje a Budínské hradní čtvrti - UNESCO památka, odjezd autobusem domů.

Termín: 20.9. - 28.9. 2019
Cena: 11 780 Kč


UBYTOVÁNÍ

Bungalovy zvané Jurta přímo v areálu lázních Bogacs u Egeru. Jednoduše zařízené dvoulůžkové pokoje. Součástí Jurty je vybavená kuchyň a velká společenská místnost, televize, 2 koupelny s toaletami pro 6 pokojů. Po celou dobu zájezdu neomezený vstup do termálních a plaveckých bazénů v místě ubytování.

STRAVOVÁNÍ
Místní maďarská polopenze v restaraci lázeňského komplexu. Pochutnáte si na výborné maďarské kuchyni. Snídaně formou bufetu, večeře tříchodová, polévka, hlavní jídlo a desert nebo salát.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 1 lehká nebo 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední
Každý den je k dispozici trasa s mírnou obtížností, anebo je možné se vybrat trasy delší podle přání.

EXTRA ZÁŽITKY
Návštěva místních sklípků
2 500 HUF Jeskyně Baradla Aggtelek
Eger, Zsori, Miskolc - lázně s léčivými prameny

ZA PŘÍPLATEK
3 850 Kč Neobsazené lůžko
1 800 Kč Extra sedadlo v busu (pořadník)

V CENĚ ZÁJEZDU JE
7x ubytování na dvoulůžkovém pokoji
7x polopenze
2x pišingr
Neomezený vstup do termálních a plaveckých bazénů v místě ubytování
Doprava osob, zavazadel a kol
Základní pojištění léčebných výloh
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

DOPRAVA
Autobusem se speciálním přívěsem na kola. Klimatizace, kávovar, toaleta, video.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské, Terén převážně po silnici (90%), zpevněná šotolina (10%)

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Česko - moravská trasa:
mada91: Ústí nad Labem, Liberec, Praha, Hradec Králové, Svitavy, Olomouc, Brno
mada92: Ústí nad Labem, Litoměřice, Praha, Jihlava, Brno
mada93: Ústí nad Labem, Liberec, Praha, Hradec Králové, Svitavy, Olomouc, Brno

Upozornění:
Z Olomouce a z Brna je odjezd až 2. den zájezdu brzy ráno

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO