KORSIKA NA KOLE: NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROV

zájezd ck BONDO

Cykloturistika famózní přírodou
Řekové nazývali Korsiku KALLISTE - nejkrásnější.
Koupání v moři i v kaskádách horských potoků
Neuvěřitelné skalní útesy Calanches chráněné UNESCO
Výšlapy na horská sedla a jízdy podél pobřeží
Nejkorsičtější město Korsiky - Corte


Stravování:
Česká polopenze
Ubytování: Bungalovy / mobil home

Popis zájezdu
Divoká a drsná, ale i hřejivá a přívětivá. Korsika přitahuje nejen svou nádhernou přírodou, ale i svými přímořskými letovisky a historickými městy se stále živými tradicemi. Srdce cyklisty už hoří – vítá nás nejkrásnější ostrov Středomoří
Středně náročná silniční i horská cykloturistika na Korsice patří mezi nejvyhledávanější zájezdy. Museli bychom zde však strávit nejméně měsíc, abychom Korsiku poznali zcela důkladně. Přesto si však troufáme říct, že severní a vnitrozemské trasy, které jsme pro vás vybrali, patří k tomu nejkrásnějšímu, co lze na Korsice spatřit. Při jízdě divokými soutěskami se můžete svlažit ve všudypřítomných horských potocích nebo si odpočinout na plážích blankytně modrého moře. Korsické zpěvy hrdých Korsičanů zní nočními ulicemi Corte i dnes… Navštívíme přístavní městečko Calvi a údolím řeky Fanga dojedeme na kole do Porta. Po cestě nás čeká koupání v průzračných tůních. Uvidíme Calanches de Piana, purpurově červené skalnaté pohoří chráněné programem UNESCO. Dopřejeme si koupání na rajské pláži d’Arone. Přes sedlo Col de Vergio se přesuneme do vnitrozemí, do nejkorsičtějšího města Corte. Odtud nás už čeká soutěska La Restonica a horská plesa Lac de Melo a Laco de Capitelo.

PROGRAM
1. den | ODJEZD DOPOLEDNE Z ČR

Noční přejezd do Itálie.
2. den | PŘÍJEZD NA KORSIKU
Ranním trajektem do Bastie, příjezd do kempu, ubytování, koupání v moři.
3. den | ÚDOLÍ ŘEKY LE FANGO
Přesun s prohlídkou přístavního městečka Calvi do údolí řeky Le Fango, zde koupání v kaskádových tůních a dále západním pobřežím do Porta. Malebné přístavní městečko Calvi, jemuž vévodí obrovská citadela. Údolí Fango je jedním z nejkrásnějších míst na ostrově. Říčka s oblázky plyne mezi hladkými narudlými skalami, nádherné tůně či hrnce s křišťálovou vodou. Porto je námořní přístav, od něhož se tyčí „tisícové“ vrcholy, janovská strážní věž z 2. poloviny 16. století, oblázková pláž. 48 nebo 92 km
4. den | CALANCHE SKÁLY
Po západním pobřeží skalnatým horami Calanche přes malebnou Pianu na rajskou pláž d’Arone, koupání v průzračném moři. Callanches je světoznámá oblast bizardních žulových rudých skal (chráněné UNESCO). Název Calanches vychází z korsického slova calanca - zátoka. Charakteristickým rysem oblasti jsou podivuhodně zvětralé a zvláštně zabarvené skály s majestátními borovicemi. Některé skály připomínají svým tvarem zvířata či figury (psí hlava, medvěd, želva) Piana: malebné městečko s růžovými domky postavenými v kruzích kolem náměstí. Pláž D'Arone je nádherná písečná pláž, kde si budete připadat jako v ráji. 46 km
5. den | COL DE VERGIO
Údolím řeky Porto přes Evizu, pěšky soutězkou Spelunca, do sedla Col de Vergio, cestou městečko Ota s Janovským mostem. Col de Vergio - průsmyk ležící v nadmořské výšce 1 477 m, nejvýše položené silniční sedlo na Korsice. Pěšky se můžeme projít soutěskou Spelunca, jedna z nejznámějších přírodních atrakcí ostrova, několik set metrů hluboká soutěska ve skalách z červené žuly. Při procházce máte možnost vykoupat se v nesčetných tůních a spatřit kamenné mosty z období janovské nadvlády. 46 km nebo 70 km, volitelně pěšky 4 km
6. den | CORTE
Nádherný sjezd z Col de Vergio k jezeru Lac de Calacuccia, trasa pokračuje soutěskou Scala di Santa Regina až do Corte, kde se ubytujeme v posledním kempu. Corte, bývalé hlavní město Korsiky ve které má sídlo korsická univerzita a muzeum korsiky je postavené pod středověkou pevností Citadelle de Corte. Malebné středověké uličky, kde jakoby se zastavil čas, množství restaurací vybízejících návštěvníky k posezení a sklence vína, a když budete mít štěstí uslyšíte i korsické zpěvy mladých korsičanů. 54 km.
7. den | ANGLICKÉ KASKÁDY
Z Corte pojedeme přes Eifelův most krásnými městečky přes Vivario do Vizzavony a stoupáním dosáhneme vrcholové prémie Col de Vizzavona - 1 180 m nad mořem. Zajedeme se podívat na Anglické kaskády, přirodní bazénky a tůně zde vymlela říčka Agnone s nesčetnými vodopády. Stejnou cestou pojedeme zpět, ale ještě odbočíme k říčce Vecchio a vrátime se do Corte. 44 km nebo 77 km
8. den | SOUTĚSKA LA RESTONICA
Z Corte pojedeme soutěskou La Restonica přes kaštanové a borové háje, volitelně pak můžeme jít pěšky až k horským plesům Lac de Melo a Laco de Capitelo. Horské údolí La Restonica, kterým protéká stejnojmenná řeka. Panenská příroda nedaleko města Corte, žulová skaliska porostlá laricijskými borovicemi, průzračně zelená horská bystřina, ledovcová jezera, větší Lac de Melo a menší Lac de Capitello. V údolí se nacházejí také pastevecká stavení, kde je možné si zakoupit např. místní sýry. Foret de la Restonica - les, který je tvořen vzrostlými kaštany a několika druhy borovic kuželovitého tvaru. Na kole 31 km, volitelně pěšky 6 km.
9. den | ALERIE, BASTIA
Odjezd z kempu, cestou návštěva Alerie, římské pevnosti, prohlídka Bastie, večením trajektem do Itálie. Za římské nadvlády byla Aléria, původním názvem Alalia, hlavním městem Korsiky. Byla vybudována u ústí řeky Tavignano. Počátky osídlení kolem 2,5 tisíce let před n. l. Najdeme zde pozůstatky římského sídliště. L’Étang de Diane: Velká slaná laguna nedaleko od Alérie. Na této lesklé vodní ploše jsou rozmístěny nádrže na pěstování ústřic a ryb, které se zde již pěstovali za Římanů.
10. den | PŘÍJEZD
Příjezd do ČR.

Termín: 31.8. - 9.9. 2018
Cena: 16 900,-

UBYTOVÁNÍ
Bungalovy s terasou v kempu, 2 - 3 dvoulůžkové pokoje, obývací pokojík, vybavená kuchyňka, toaleta, sprcha. Ubytování je na dvou místech.

STRAVOVÁNÍ
Česká polopenze, snídaně formou bufetu, teplá večeře o dvou chodech. Svačiny za příplatek. Možnost zakoupení točeného českého piva a kofoly.

OBTÍŽNOST TRAS NA VÝBĚR
Obtížnost č. 2 mírná pro každý den nebo
Obtížnost č. 3 střední nebo
Cyklozájezdu s mohou zúčastnit všichni. Rodiny s většími dětmi nebo začínající cykloturisté s alespoň průměrnou fyzickou kondici.

EXTRA ZÁŽITKY
EUR dle osob
Lodí pod skalami Calanche
Korsické zpěvy v Corte
Hledání tajemného pokladu BONDO

ZA PŘÍPLATEK
4 940 Kč Neobsazené lůžko
2 450 Kč Dvojsedadlo v autobusu
770 Kč Svačiny 7x

DOPRAVA
Autobusem se speciálním přívěsem na kola. První a poslední noc se přejíždí v autobusu.

DOPORUČENÝ TYP KOLA
Trekové, horské, silniční (nutné silnější pláště). Terén převážně po silnici (80%), zpevněná šotolina (20%).

NÁSTUPNÍ MÍSTA
Česká trasa:
kors81: Hradec Králové, Praha, Beroun, Plzeň, Ústí nad Labem
Moravsko - česká trasa:
kors82: Ostrava, Nový Jičín, Olomouc, Brno, Jihlava, Praha, Beroun, Plzeň, Ústí nad Labem

Poznámka:
Změna programu vyhrazena v závislosti na objektivních podmínkách (dopravní zdržení, počasí, úrazy, onemocnění, mimořádné případy aj.) a s ohledem na bezpečnost účastníků. Změna pořadí a dne programu se nepovažuje za změnu programu.

V CENĚ ZÁJEZDU
7x ubytování v bungalov/mobil-home
2x česká polopenze
4x pišingr
Doprava osob, zavazadel a kol
Pojištění storna zájezdu 70 %, max. 12 000 Kč
Služby průvodce
GPS cyklonavigace zapůjčení pro skupinky a mapky cyklotras
Poklad BONDO
Zákonné pojištění CK proti úpadku

V CENĚ NENÍ
vstupné, příplatky, extra placené zážitky

Zájezd najdete na stránkách CK BONDO