SASKÉ ŠVÝCARSKO NA KOLECH

málo vyhledávaný poklad přímo za humny


zájezd CK VIKEND Do oblasti Labských pískovců pořádá naše CK pěší zájezdy po celou svou existenci, přes 25 let: začalo to Českým Švýcarskem; po letech následovaly zájezdy Saské Švýcarsko I a Saské Švýcarsko II, které před pár lety vystřídaly zájezdy Saské Švýcarsko III a IV.

Napadlo nás do této oblasti připravit vícedenní zájezd pro cyklisty, který by byl přehledem těch nejhezčích zajímavostí – které ovšem je nutné si prohlédnout vždy pěšky – tedy jakási 3-denní kombinace, kdy trasy na kolech budou proloženy – vždy po spoutání kol – vesměs krátkými pěšími odbočkami k zajímavostem, kam se na kolech nelze dostat. Méně zdatní si mohou pak svou zátěž regulovat příp. vynecháním některých zajímavostí (ale snažte se nevynechávat, pěší odbočky nejsou těžké a jsou nesmírně zajímavé).

Nabízíme několik nesamozřejmostí navíc: • celý program v Německu - „a přece doma“, • prakticky celý zájezd po bezpečných cyklostezkách, • pěkný hotel v Děčíně s polopenzí, • výše popsané proložení programu krátkými, úžasnými pěšími vložkami, • během tří dnů získání přehledu o celém Saském Švýcarsku.

Program zájezdu
1.den:
Sraz v 6:00 h. v Praze, ul. Antala Staška, na parkov. u Polikliniky, st.metra Budějovická, nalož.kol, jízda do destinace, příjezd do hranič. vesničky Ostrov. Na kolech Bielatal, stezkou k Ottomühle. Pěšky úžasná trasa bizarními skalami ke Schweizer Mühle, silničkou zpět. Na kole Rosenthal, Cunnersdorf, na parkov. mezi vyhlídky Gohrish a Papststein. Pěšky za pár minut obě vyhlídky, na kolech Luftkurort Gohrish, most přes Labe na smluv. parking v přístavu v Bad Schandau. Celkem na kolech 35 km, převýš. 280 m, pěšky 1,5+2 h. Busem do hotelu
2.den: Stezkou k hranicím, odbočka ke startu jízdy po říčce Křinice/Kirnitzsch úžasnou scenérií na loďkách (5 €). Na kolech podél říčky Kirnitzsch k Thorwalder Brücke, pak k restauraci Zeughaus. Po pauze dál po Zeughausstraße k Liechtenheiner Wasserfall. Pěšky úžasné skaly a jeskyně Kuhstall. Dál trasa až k Ostrau, k Labi a „naše“ parkoviště. Na kolech 35 km (převýš. 260m), pěšky 1,5+2h. Návrat busem
3.den: Busem SRN, parkov. u Langenhennersdorf, trasa do Königsteinu a doleva podél Labe do Luftkurort Rathen. Převoz přes Labe (1,5 €), a na parkoviště v údolí Amseltal. Pěšky nádherná soutěska Schwedenlöcher, dechberoucí vyhlídky Bastei a zřícenina skal. hradu Burg Neurathen (2 €); po cestě ke kolům. Krátký přejezd, kratičký výstup na nádhernou vyhlídku Gamrig. Cyklotrasou na Waltersdorf a kolem stolové hory Lilienstein k Labi, a podél až na parkov. v Bad Schandau. Celkem 40 km na kolech (převýš.malé), pěšky dle vl. volby (2-3h.+1h.). Naložení kol, cesta domů, příjezd do Prahy po 22.hod.

Termín: 19.05.2018 - 21.05.2018
Katalogová cena: 3 900 Kč (do 19.01. sleva 300 Kč)
Aktuální cena: 3 600 Kč
Záloha: 2 000 Kč

Obsah ceny: jízdné vč. přepravy kol na spec. přívěsu, 2x nocleh s polopenzí

Zájezd najdete na stránkách CK VÍKEND