KORUTANSKÁ JEZERA

zájezd CYKLOTOUR
Tento kraj nabízí nepřeberné množství přírodních a historických krás, alpské štíty svažující se až k jezerům, která jsou nejteplejší v celé zemi.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. - 2. den: Odjezd ve večerních hodinách, noční přejezd Rakouska. Ráno příjezd do lázeňského města Bad Kleinkirchheim. Etapa přes Feldkirchen k jezeru Ossiacher See. Objezd jezera přes Steinforf a benediktinský klášter Stift Ossiach. Dojezd na ubytování do Ledenitzen u jezera Faakersee.
3. den: Objezd jezera Wörthersee: lázeňský Velden, hlavní město Korutan Klagenfurt (historické centrum, park miniatur Minimundus), přes Reifnitz k poutnímu kostelu Maria Wörth a návrat na ubytování.
4. den: Autobusem s naloženými koly k jezeru Ossiacher See. Složení kol a možnost výjezdu lanovkou i s koly na alpský masiv Gerlitzen (1911 m), který se prudce zvedá téměř od břehu jezera. Na kolech sjezd k jezeru, možnost koupání. Přes okraj Villachu podél Drávy návrat na ubytování.
5. den: K jezeru Faakersee, jehož panorama tvoří zejména vrchol Mittagskogel a hřeben Karavanek. Villach - druhé největší město Korutan, možnost návštěvy centra nebo muzea automobilů případně termálních lázní. Zpět na ubytování podél Drávy, možnost koupání v Silbersee.
6. den: Kolem menších jezírek Rauschelesee a Keutschacher See, možnost výjezdu na Pyramidenkögel - rozhledna s krásným výhledem na jezero Wörthersee. K řece Drávě s výhledy na pohoří Karavanky. Nedaleko městečka Ferlach ukončení etapy, možnost koupání v jezeře. Naložení kol a odjezd do ČR s příjezdem kolem půlnoci.

Cykloetapy mírně zvlněným až kopcovitým terénem po vedlejších asfaltových silnicích a cyklostezkách (asfaltové i šotolinové).
Denní etapy: 75, 78, 25, 40, 36 km

Termín: 11.8. - 16.8.2020
Vaše cena: 7 980 Kč


Stravování: 4x snídaně. Za příplatek 1200 Kč možné doobjednat 4x večeři (3chodové menu se salátovým bufetem).

Ubytování: 4x v hotelu cca 4 km od jezera Faaker See, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, 1lůžkový pokoj za příplatek 250 Kč/noc (omezený počet). Hotel má zahradu s přírodním koupalištěm.

Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno

Země: Rakousko

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR