OD DOLOMITŮ K MOŘI

zájezd CYKLOTOUR Dolomity - horský masív, kde najdeme neuvěřitelnou pestrost krajiny od horských štítů přes lesy, řeky, typické dolomitské osady, údolí a jezera po známá lyžařská, lázeňská a rekreační střediska. Na kolech projedeme území, kterému vévodí věhlasné skalní štíty, hluboká údolí, průzračná jezera a vinařským krajem dojedeme k plážím na pobřeží Jaderského moře.

PROGRAM

1. - 2. den: Odjezd v podvečer, noční přejezd Rakouska k italskému jezeru Misurina. Etapa po bývalé železnici sjezd do Cortiny d´Ampezzo - populární středisko zimních sportů a dějiště ZOH, Pieve di Cadore - na náměstí palác Cadore s cimbuřím, radnice, socha a rodný dům malíře Tiziana.
3. den: Podél řeky Piavy přes městečka Ospitale di Cadore, Longarone- přehrada Vajont, kolem jezer Santa Croce, Morto, Restello a Negrisiola do města Vittoria Veneto - úzké uličky s podloubími, možnost naložení kol, vinicemi přes Ogliano do Conegliana.
4. den: Conegliano - zbytky hradu z 10. st. se zvonicí na kopci nad městečkem, které je známé také díky bílému vínu Prosecco. Po vedlejších silničkách přes menší městečka Susegana, Nervesa, Villorba do Trevisa - historické město se zachovalými zbytky hradeb a dvěma branami, radnice s palácem, dóm sv. Petra., dojezd do Paese.
5. - 6. den: Průjezd Trevisem a malebnými vesničkami kolem řeky Sile až k pobřeží Jaderského moře do turistického střediska Lido de Jesolo - dlouhé pláže s vysokými budovami hotelů podél moře je nazýváno „italské Miami". Celým letoviskem vede dlouhá promenáda. Možnost koupání. Navečer naložení kol, noční přejezd Itálie a Rakouska s dojezdem v dopoledních hodinách.

Etapy vedou po asfaltových i šotolinových cyklostezkách a vedlejších silnicích. Profil je rovinatý s občasným stoupáním.

Denní etapy: 60, 70/90, 55, 65 km

Termín: 2.7. - 7.7.2019
Vaše cena: 7 180 Kč


Stravování: 3x snídaně

Ubytování: 3x hotely, 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím (v okolí Pieve di Cadore, Conegliano, Paese), příplatek za 1lůžkový pokoj je 540 Kč/noc

Cena zahrnuje: 3x ubytování, 3x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR