ELBA

zájezd CYKLOTOUR
Opět se vracíme na jeden z nejmalebnějších ostrovů ve Středozemí, který svým návštěvníkům nenabízí pouhé koupání v průzračném moři, ale také krásnou přírodu, kulturní a historické památky, z nichž největším lákadlem jsou ty, které jsou spojené s elbským vyhnanstvím vojevůdce Napoleona.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. - 2. den: Odjezd v podvečer, přejezd SRN, Rakouska a Itálie. Trajektem z Piombina do Portoferraia, hlavního města ostrova Elba. Přejezd na ubytování.
3. den: Severovýchodní část ostrova - Porto Azzurro, Rio Marina - městečko se strážní věží, Rio nell´Elba - bývalé hornické město, nejsevernější výběžek ostrova městečko Cavo, středověký hrad Volterraio.
4. den: Poloostrov Calamita - půvabné hornické a vinařské městečko Capoliveri s úžasnými výhledy na pobřeží. Nedaleké pláže patří k nejkrásnějším na ostrově. Innamorata - koupání na Pláži Milenců.
5. den: S naloženými koly autobusem výlet do západní části ostrova. Lanovkou na nejvyšší vrchol Elby Monte Capanne (1018 m), panoramatický výhled na celý ostrov. Na kolech podél pobřeží přes městečka Fetovaia a Marina di Campo zpět na ubytování.
6. den: Volný den, možnost koupání nebo individuální cyklistika.
7. den: Střed ostrova - Lacona - komplex hotelů, bungalovů a kempů, rybářská vesnička Procchio s kránou písčitou pláží, koupání na nejkrásnější pláži ostrova Biodolo.
8. den: Portoferraio - maják a pevnost, Napoleonova vila, Capo d´Enfola, Viticcio - koupání, večer naložení kol.
9. - 10. den: Dopoledne koupání, odpoledne trajektem do Piombina, přejezd Itálie, Rakouska a SRN. Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Etapy jsou mírně zvlněné až kopcovité po asfaltových silničkách, se sjezdy k plážím a výjezdy do městeček.
Denní etapy: 0, 50, 35, 0/55, 0/50, 40, 40, 0 km

Termín: 18.9. - 27.9.2020
Vaše cena: 11 440 Kč


Stravování: vlastní, bungalovy jsou vybaveny pro vaření, v kempu je restaurace, kde je možné se individuálně stravovat

Ubytování: 7x kemp nedaleko Portoferraia, 4 a 6lůžkové bungalovy s dvěma resp. třemi 2lůžkovými ložnicemi, obývací místností s rozkládacím gaučem a vybaveným kuchyňským koutem (nádobí, sporák, lednice), příslušenstvím (sprcha, WC, 6lůžkové bungalovy mají koupelny dvě) a TV. Všechny bungalovy mají ložní prádlo a terasu se zahradním nábytkem. V areálu kempu je bazén, restaurace a v nedalekém městečku jsou další restaurace a obchod.

Cena zahrnuje: 7x ubytování, finální úklid, dopravu autokarem s vlekem na kola, 2x trajekt, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha, Plzeň

Země: Itálie

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR