SASKO

zájezd CYKLOTOUR
Drážďany - Moritzburg - Míšeň - Bad Schandau. Tato oblast je bohatá na známá historická města, krásné hrady a zámky, pevnosti, lesy, rybníky i vinice. Oblast je protkaná sítí cyklostezek, z nichž nejznámější je podél Labe a podél řeky Priessnitz, kudy povedou i naše etapy. Bez dovolené.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V brzkých ranních hodinách odjezd z Hradce Králové do saského města piva Radebergu, jehož nejpůsobivější architektonickou památkou je zámek Klippenstein. Složení kol a cykloetapa: krásné zámky ve Wachau, Seifersdorfu a Hermsdorfu. Pokračujeme přes Landebrück a lesní oblastí Dresdner Heide plné vřesovišť a rybníků, do hlavního města Saska Drážďan - prohlídka historické části města (zámek, opera, obrazárna...).
2. den: Známé město Moritzburg, kde se natáčela populární pohádka Tři oříšky pro Popelku. Přes Oberau s vodním zámkem do města na Labi Míšně - velký komplex zámku a Dómu, světoznámá porcelánka... Podél Labe do města Radebeul, které je známé vinařstvím a muzeem spisovatele K.Maye.
3. den: Celý den podél Labe přes Heidenau do města Pirny, které je vstupní branou do Českosaského Švýcarska - historické náměstí s renesančními měšťanskými domy, hrad a zámek, kostel p. Marie a dále do města Königstein se stejnojmennou největší vojenskou pevností v Evropě. V lázeňském městečku Bad Schandau cykloputování ukončíme. Dojezd do Hradce Králové ve večerních hodinách.

Rovinatý až mírně zvlněný profil, asfaltové a lesní cyklostezky a vedlejší silnice.
Denní etapy: 55, 57, 56 km

Termín: 8.5. - 10.5.2020
Vaše cena: 4 380 Kč


Stravování: 2x snídaně

Ubytování: 2x penzion v okolí Drážďan, 2-4lůžkové pokoje s příslušenstvím

Cena zahrnuje: 2x ubytování, 2x snídani, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha

Země: Německo

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR