PODÉL BALTU NA KOLE

zájezd CYKLOTOUR Pomořansko se řadí k nejpůvabnějším regionům v Polsku. Najdete zde historická města, vesnice s hrázděnými statky, přímořská letoviska na pobřeží Baltského moře s dlouhými, bílými písečnými plážemi, které lákají ke koupání, oblasti písečných dun jako na Sahaře, ale i borové lesy. Kolem pobřeží vede evropská dálková cyklotrasa.

PROGRAM

1. - 2. den: Odjezd večer, noční přejezd Polska. Kolem poledne příjezd do Malborku, jehož dominantou je cihlový hrad německých rytířů ležící nad řekou Nogat, prohlídka této největší gotické stavby na světě. Dojezd na ubytování.
3. den: Helská kosa - úzký poloostrov vytvořený z písečných dun s krásnou cyklostezkou vedoucí až na samý konec kosy do rybářského přístavu a turistického střediska Hel - maják, hrázděné rybářské domky, záchranná stanice tuleňů...
4. den: Trojměstí: Gdyně, přímořské letovisko Sopoty s nejdelším dřevěným molem v Evropě a Gdaňsk - historická perla polského severu (radnice s vyhlídkou a zvonkohrou, cihlová gotická katedrála...). Naložení kol a návrat na ubytování.
5. den: Etapa ve Slowinském národním parku s věhlasnými pohyblivými písečnými dunami v bezprostřední blízkosti baltského pobřeží, krásné lesy a jezera Gardno a Lebsko.
6. - 7. den: Etapa podél pobřeží Baltského moře přes přímořská letoviska: Wladyslawowo - jedno z hlavních letovisek Polska, radnice s vyhlídkovou věží, Chlapowo - bývalá rybářská vesnice, maják na mysu Rozewie. Odpoledne naložení kol a odjezd zpět do Hradce Králové, kam bude příjezd další den v brzkých ranních hodinách.

Etapy jsou rovinaté, etapa v NP mírně zvlněná. Vedou po asfaltových, písečných i šotolinových stezkách a vedlejších silnicích.

Denní etapy: 0, 80, 80, 60, 35 km

Termín: 30.7. - 5.8.2019
Vaše cena: 7 580 Kč


Stravování: 4x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře jednotné menu)

Ubytování: 4x v penzionu 3 km od Wladyslawowa, 2–4 lůžkové pokoje s příslušenstvím

Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Jaroměř, Náchod

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR