PODÉL ŘEKY MOHAN

zájezd CYKLOTOUR Tato okouzlující cyklostezka patří mezi nejkrásnější dálkové trasy v Německu. Vybrali jsme pro vás krajině nejzajímavější střední tok, kde už je Mohan mohutnější řekou vinoucí se ve velkých zákrutech mnohotvárnou franckou krajinou - prosluněné vinice pomalu přechází do oblasti tmavě zelených lesů. Těšit se můžete na mnoho historických měst s nezaměnitelnou atmosférou. Trasa je vhodná i pro méně zdatné cyklisty, etapy jsou za podpory autokaru.

PROGRAM

1. den: Odjezd po půlnoci, ráno dojezd do bývalého císařského města Bamberk (UNESCO), prohlídka: náměstí, dóm, stará radnice na mostě, „Malé Benátky" - půvabné domky na březích řeky zachované v původním stavu. Přejezd do městečka Zeil am Main, vyložení kol. Etapa přes Haßfurt - městečko se štítovými domy, vinařské vesnice a ovocné sady do Schweinfurtu a dále přes Wipfeld do Volkachu - krásné městečko ležící v meandru Mohanu.
2. den: Přes vinařské obce Sommerach, Dettelbach a Kitzingen, kde se nachází nejstarší vinný sklep v Německu, 52 m vysoká věž Falterturm a stará synagoga, dojezd do francké metropole Würzburgu: barokní biskupská rezidence patřící ke světovému kulturnímu dědictví UNESCO, mohutná pevnost Marienberg, krásné staré město se středověkým mostem a slavná Würzburgská vinice "Stein" s vyhlášeným sylvánským.
3. den: Širším údolím přes malebnou vesnici Himmelstadt do Karlstadtu s nádherným starým jádrem s hradbami. Krajina se během cesty mění a typické vinohrady vystřídají stinné lesy. Po rovině pohodlně přes město tří řek Gemünden do města Lohr se starobylou architekturou a zámkem. Dále do městečka Rothenfels s hradem, který stráží úzké údolí. Naložení kol a autobusem zpět do Würzburgu.
4. den: Autobusem do Rothenfels, vyložení kol a pokračování trasy údolím Mohanu. Hezkými přírodními scenériemi a vinicemi do Marktheidenfeldu a Wertheimu - staré město se středověkými klikatými uličkami a půvabnými hrázděnými domy. Nad městem se vysoko na ostré skále tyčí hrad, odkud je nádherný panoramatický rozhled. Stále podél řeky, která se kroutí množstvím meandrů až do Miltenbergu s ozdobně vyřezávanými hrázděnými domy.
5. den: Klinkenberg s pěkným historickým jádrem, starobylým hradem a terasovitými vinicemi nad městem. Aschaffenburg - metropole oblasti Spessart, bývalé sídlo biskupů a králů, zámek Johannisburg. Prohlídka, naložení kol. Příjezd do Hradce Králové do půlnoci.

Termín: 15.8. - 19.8.2018
Vaše cena: 7 980 Kč


Stravování: 4x snídaně

Ubytování: 2x v penzionech ve 2–4lůžkových pokojích (1x v okolí Volkachu, 1x v okolí Miltenbergu), 2x v ubytovně ve Würzburgu ve 4lůžkových pokojích

Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové, Praha

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR