LIPTOV A ORAVA

zájezd CYKLOTOUR
Podél řeky Váh leží dva historické kraje. Liptov se rozkládá na obou březích Váhu, Orava pak severně od řeky. Obě oblasti patří díky rozmanitosti přírody mezi skutečné klenoty Slovenska. V minulosti patřily k chudým oblastem, v současnosti se návštěvníci mohou kochat téměř panenskou přírodou.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den: V brzkých ranních hodinách odjezd z Hradce Králové, přes Makov a Žilinu do Vlkolínce - skanzen, dřevěná obec, památková rezervace lidové architektury (UNESCO). Etapa: Ružomberok - zámeček sv. Žofie, náměstí s Mariánským sloupem a lipovou alejí.
2. den: Na kolech Pribylina - Muzeum liptovské dědiny, Liptovský Peter - gotický kostel a zvonice, Liptovský Hrádok - hrad, solný dům, Liptovský Ján - několik desítek kaštieľů (malých zámečků či sídel šlechticů a bohatých zemanů) a kúrií (domů nižší šlechty, zejména méně bohatých zemanů). Zpět do Liptovského Mikuláše.
3. den: S naloženými koly do Dolného Kubína, prohlídka náměstí s renesančními a barokními měšťanskými domy, rodný dům a muzeum P.O.Hviezdoslava. Cykloetapa: Oravský Podzámok - Oravský hrad - výrazná dominanta oravského regionu, jeden z nejvýznamnějších památníků hradního stavitelství na 112 m vysokém strmém vápencovém bradle, Liptovský Mikuláš.
4. den: Etapa: Demänovská dolina - nejkrásnější dolina Nízkých Tater se světoznámými jeskyněmi, prohlídka Demänovské jeskyně. Odpoledne možnost koupání v aquaparku Tatralandia.
5. den: Etapa kolem přehradní nádrže Liptovská Mara do Bešeňové - koupání v termálním koupališti. Odpoledne naložení kol a návrat zpět do ČR s příjezdem do Hradce Králové do půlnoci.

Zvlněný až kopcovitý terén většinou po vedlejších silnicích.
Denní etapy: 48, 50, 55, 25, 30 km

Termín: 5.8. - 9.8.2020
Vaše cena: 6 440 Kč


Stravování: 4x polopenze (snídaně bufet, večeře výběr z menu)

Ubytování: 4x hotel v Liptovském Mikuláši, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím

Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy

Země: Slovensko

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR