HORNÍ LUŽICE

zájezd CYKLOTOUR Dříve oblast hnědouhelných dolů, dnes ráj aktivního odpočinku. Zatopením lignitového dolu vzniklo také jezero Berzdorf. Při pohledu z některé z okolních rozhleden připomíná velký mořský záliv s krásnými plážemi na koupání. Pojeďte s námi objevit krásy kraje ležícího hned za našimi hranicemi. ubytování v centru Zhořelce

PROGRAM

1. den: Ráno odjezd z Hradce Králové do Hrádku nad Nisou. Odtud po cyklostezce Nisa-Odra do německého města Zittau (Žitava) - náměstí s měšťanskými domy a radnicí, kostel, který se pyšní postním plátnem s biblickými malbami, dále městečko Hirschfelde, které vás okouzlí spoustou hrázděných staveb typických pro oblast Horní Lužice. Dále kolem kláštera Marienthal - nejstarší nepřetržitě existující cisterciácký klášter na německé půdě a jezera Berzdorf do Görlitz (Zhořelec). Město leží na německo-polských hranicích, má rozsáhlé historické centrum s renesančními a barokními měšťanskými domy. Nádherný pohled na město a okolí je z místní Rychbašské věže.
2. den: Markersdorf, Schönau-Berzdorf, výšlap k nedaleké rozhledně odkud je krásný výhled na jezero Berzdorf. Na jeho břehu se nachází bývalý vodní zámek Tauchritz. Možnost koupání na pláži "Modrá laguna" s krásným bílým pískem dovezeným z Baltu.
3. den: Po cyklostezce podél Nisy přes Rothenburg do lázeňského města Bad Muskau, které se honosí jedním z nejkrásnějších parků v Sasku se zámkem (UNESCO). Návrat zpět autobusem.
4. den: Městečko Hagenwerde a krátkým úsekem přes Polsko zpět do ČR. Frýdlant - hrad a zámek, prohlídka expozice hradního muzea, která je zaměřena na třicetiletou válku a osobu Albrechta z Valdštejna, nově otevřená expozice Zbrojnice představuje více než 1 000 loveckých i vojenských zbraní. Naložení kol a dojezd ve večerních hodinách.

Termín: 16.8. – 19.8.2018
Vaše cena: 4 680 Kč


Stravování: 3x snídaně, za příplatek 900 Kč je možné doobjednat 3x večeře formou bufetu

Ubytování: 3x v penzionu ve Zhořelci (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Cena zahrnuje: 3x ubytování, 3x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa: Litomyšl, Vysoké Mýto, Holice, Hradec Králové

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR