TROJMEZÍ RAKOUSKO, ŠVÝCARSKO, ITÁLIE

zájezd CYKLOTOUR
Nauders - Svatý Mořic - Merano. Krásné horské městečko s hradem, řeka Inn lemovaná alpskými velikány, rozsáhlá údolí, sady i vinice, to vše můžete vidět na rozhraní tří zemí.
Hotel s bazénem.
Stejný zájezd pořádáme ještě v termínu 4.8. - 10.8.2020.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. - 2. den: Odjezd ve večerních hodinách přes SRN do rakouského horského střediska Nauders (1394 m). Složení kol a cykloetapa směr Reschenpass (1455 m) a kolem italského Lago di Resia, kde přímo z jezerní vody vystupuje kostelní věž. Zpět do Nauders, kde bude po 4 noci ubytování.
3. den: S naloženými koly výjezd na švýcarský průsmyk Maloja (1815 m), nedaleko kterého pramení řeka Inn. Cykloetapa kolem jezer do známého střediska Svatý Mořic a dál podél Innu do Zernez (1473 m), možnost zkrácení etapy. Naložení kol a přejezd na ubytování.
4. den: Autobusem do švýcarského Samnaun (1800 m) a odtud dvoupatrovou lanovkou - první na světě - na vrchol Alp Trida Sattel (2488 m). Možnost krátkého výstupu na Piz Munschuns (2656 m) či další turistika s krásnými výhledy na okolní třítisícovky. Středisko Samnaun leží v bezcelní zóně, což umožňuje výhodné nákupy.
5. den: S naloženými koly výjezd k nedalekému italskému jezeru Heidersee (1450 m), které patří mezi nejkrásnější jezera v Alpách. Složení kol. Sjezd malebnými vesničkami na úpatí hor, kolem hradů a zámků do Glorenzy se středověkým opevněním. Podél řeky Adige mezi nádherně upravenými jabloňovými sady a terasovitými vinicemi, které jsou chráněné okolními horskými velikány do Merana. Prohlídka města, naložení kol a autobusem zpět.
6. - 7. den: Cyklostezkou Via Claudia Augusta krátkým mírným stoupáním a následným prudkým sjezdem k hraničnímu přechodu Martina a podél řeky Inn přes Pfunds (970 m) do Landecku (817 m), nedaleko kterého cyklistiku ukončíme. Navečer odjezd do ČR s nočním příjezdem do Hradce Králové.

Etapy vedou většinou po značených cyklostezkách zvlněným terénem, kopce střídají sjezdy, povrch je šotolinový i asfaltový.
Denní etapy: 30, 60/42, 0, 75, 62 km

Termín: 14.7. - 20.7.2020
Vaše cena: 11 660 Kč


Stravování: 4x polopenze (snídaně formou bufetu, večeře 4chodové menu se salátovým bufetem)

Ubytování: 4x v 3* hotelu v Nauders, 2lůžkové pokoje s příslušenstvím, TV a fénem. Pokoj s balkónem za příplatek 600 Kč/pobyt. Příplatek za 1lůžkový pokoj 200 Kč/noc (omezený počet). V hotelu je krytý bazén a sauna (vstup v ceně zájezdu).

Cena zahrnuje: 4x ubytování, 4x polopenzi, vstup do bazénu a sauny, dopravu autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a zákonné pojištění CK

Cena nezahrnuje: vše ostatní co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“

Nástupní místa: Vrchlabí (za příplatek 150 Kč), Hradec Králové, Praha

Země: Itálie, Švýcarsko, Rakousko

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR