NEZIDERSKÉ JEZERO

zájezd CYKLOTOUR Pohodová cyklistika kolem jedinečného stepního jezera na pomezí rakousko-maďarských hranic. Tato vodní plocha, mnohdy označovaná jako klenot spolkové země Burgenland, je zapsána na seznam UNESCO. Nekonečné pásy vinic, kouzelné vinařské vesničky, vzácná květena, množství ptačích druhů, příjemně teplé, mělké jezero.

PROGRAM

1. den: Odjezd po půlnoci s ranním příjezdem do rakouského města Wiener Neustadt - prohlídka historického centra, jehož symbolem jsou dvě věže - Reckturm a Vodárenská. Složení kol a etapa do hlavního města spolkové země Burgenland Eisenstadtu - významné vinařské středisko, město J. Haydna, barokní zámek Esterházyů. Dále přes Trausdorf, St. Margarethen do Rustu - půvabné město na západním břehu jezera poutá pozornost zachovalým historickým jádrem s řadou renesančních a barokních budov.
2. den: Morbisch - bíle omítnuté domy s květinovou výzdobou vytvářejí neopakovatelnou atmosféru této vesnice u hranic s Maďarskem, kde se vyrábí výtečné bílé víno. Přejezd do Maďarska Fertörakos - vyhlídka na jezero, bývalý lom přeměněný na koncertní sál, Sopron - jediné maďarské město s kompletně zachovaným středověkým jádrem s hradbami, gotickými domy, kostely a kláštery, Fertöd - jeden z nejkrásnějších a největších barokních zámků Maďarska, s využitím trajektu návrat na ubytování.
3. den: Podél jezera severním směrem přes Purbach - městečko s Tureckou bránou a s množstvím vinných sklepů, do Neusiedl am See - zemědělské centrum, muzeum věnované místní fauně a flóře. Po východním břehu jezera přes nejvyhledávanější letovisko Podersdorf - dlouhé molo s přístavem a majákem. Naložení kol a dojezd do Hradce Králové v nočních hodinách.

Termín: 7.9. – 9.9.2018
Vaše cena: 3 980 Kč


Stravování: 2x snídaně

Ubytování: 2x v penzionu v okolí Rustu, 2-4lůžkové pokoje

Cena zahrnuje: 2x ubytování, 2x snídani, dopravu klimatizovaným autokarem s vlekem na kola, průvodce, komplexní pojištění včetně léčebných výloh v zahraničí, storna a pojištění CK

Nástupní místa: Hradec Králové, Holice, Vysoké Mýto, Litomyšl, Svitavy, Brno

Zájezd najdete na stránkách CYKLOTUR