BALATON - MAĎARSKO S TERMÁLY

zájezd EUROCYKL
Okolí největšího jezera ve střední Evropě nabízí zajímavou přírodu pro výlety na kole a termální prameny pro následný odpočinek. Pojedeme přes vinohrady, kde se rodí vyhlášené maďarské odrůdy vín jako lahodný Olaszrizling či sladký Szürkebarát. Z čedičových homolí se nám otevřou krásné výhledy na Balaton a okolní krajinu s osobitým kouzlem a atmosférou. Pojedeme přes vesničky, kde v místních csárdách budeme moci ochutnat vynikající maďarskou kuchyni. Některé výlety zakončíme příjemnou relaxací v termálních lázních.

PROGRAM ZÁJEZDU:

1. den – v ranních hodinách odjezd z Plzně (cca v 5:00) nebo z Ostravy (cca v 6:30). Průjezd nástupními místy, přerušení cesty koupáním v termálním koupališti v Maďarsku ve městě Sarvar, dojezd na ubytování u Balatonu, večeře.
2. den – snídaně. Výlet na kolech s podporou autobusu k přírodnímu termálnímu koupališti Hévíz, prohlídka města Keszthely se zámkem Festetics. Večeře.
3. den – snídaně. Výlet na kolech s podporou autobusu podél Balatonu okolo čedičové hory Badacsony. Možná návštěva lesnatého přírodního parku Keszthelyi hegység. Večeře.
4. den – snídaně. Cykloturistický výlet s podporou autobusu k Malému Balatonu. Návštěva ptačí rezervace na ostrově a také rezervace buvolů. Pobyt ve třetím termálním koupališti Zalakaros. Večeře.
5. den – po snídani odjezd zpět do ČR. Ve večerních hodinách příjezd do ČR, cesta do Plzně nebo Ostravy.

Termín: 01.05. - 05.05. 2020
Cena: 10 100 Kč
Děti do 6 let – sleva 50 % z ceny zájezdu.
Děti 7–18 let – sleva 25 % z ceny zájezdu.
Nástupní místa u dálnice na trase: Plzeň – Praha – Brno


Cena zahrnuje:

Ubytování 4x v penzionu u Balatonu ve 2lůžkových pokojích se sociálním zařízením nebo v apartmánech pro 4 osoby (každý apartmán má dva 2lůžkové pokoje, sociální zařízení a navíc kuchyňku. Bazéna a vířivka u ubytování.

Stravování 4x maďarská polopenze v restauraci. Snídaně formou švédských stolů, večeře servírované, 3 chody.

Dopravu Klimatizovaným autobusem se skříňovým uzamykatelným přívěsem na kola.

Další Připravený denní program výletů po trasách 25–50 km. Vedoucího zájezdu a informační materiály. Cestovní zdravotní pojištění a pojištění CK.

Doporučujeme Uzavřít pojištění stornovacích poplatků, které není v ceně zájezdu. Lze ho sjednat také v CK.

Charakteristika výletů Trasy výletů vedou v rovinatém terénu, ale budeme si moci vyjet na vyhlídková nebo zajímavá místa na kopcích v okolí Balatonu. Trasy vedou většinou po vedlejších silnicích, ale také po asfaltových cyklostezkách. Zájezd je vhodný pro rodiny s dětmi, jsou-li zvyklé na cykloturistické výlety. U Balatonu obvykle bývá tepleji než u nás.

Sleva za vyžádané ubytování v apartmánu 300 Kč /osobu /pobyt.

Příplatek za obsazení pokoje jednou osobou 1000 Kč /osoba /pobyt.

Zájezd najdete na stránkách EUROCYKL HERDEGEN